PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استخراج داده هاي يکتا از يک ستون جهت استفاده در combobox

Ali Parsaei
2014/07/03, 08:28
سلام دوستان،
من يک combobox را به يک ستون ارجاع مي دهم که داده هاي خود را از آن بخواند، ولي چون آن ستون داراي داده هاي تکراري است مجبور شده ام به نحو زير عمل کنم:
از يک ستون ديگر کمک گرفته ام و کدي نوشته ام که ابتدا ستون داده ها را در ستون کمکي کپي و با remove duplicate تکراري ها را حذف کند و سپس combobox داده ها را از آن ستون کمکي مي خواند.
حالا مي خواستم بدانم به نظرتون راه حل ساده تري وجود ندارد؟ مثلا" در موقع فيلتر کردن ليستي که باز مي شود فقط شامل داده هاي يکتا است، آيا مي توان به صورتي به همان ليست دست پيدا کرد و در combobox فراخوانش کرد؟ يا راه حل ديگر......؟
متشکرم.

mokaram
2014/07/03, 08:38
علی جان تو Initialize فرمت کد زیر را بنویس

ComboBox1.Clear
Dim n
n = 2

Do While Sheet1.Cells(n, 1) <> Empty

If WorksheetFunction.CountIf(Sheet1.Range(Sheet1.Cell s(1, 1), Sheet1.Cells(n - 1, 1)), Sheet1.Cells(n, 1)) = 0 Then
ComboBox1.AddItem Sheet1.Cells(n, 1).Value
End If

n = n + 1
Loop

Ali Parsaei
2014/07/03, 11:28
محمدرضا جان دستت درد نکند، اين دفعه ديگه ديدم دگمه تشکر کافي نيست، کتبا" تشکر مي کنم، شرمنده ام کردي، :o
همين جا از همه دوستاني که در سايت زحمت مي کشند هم قدرداني مي نمايم،
به خدا اون جور نيست که تا يک مشکل داشته باشم يک تاپيک بزنم و سوال کنم!
مثلا" صد تا مورد است و حل مي کنم، بعد صد و يکمي را سوال مي کنم!
در سوال ها هم گذشته از اينکه مشکل حل مي شود يا نه، همين که آدم حس مي کند تنها نيست کلي انرژي مي گيرد.
براي همگي آرزوي بهترينها را از خداوند دارم.
موفق باشيد.

mokaram
2014/07/03, 11:55
علی آقا شرمنده نکن ما داریم درس پس میدیم