PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسم تدریجی نمودار در اکسل

~M*E*H*D*I~
2012/04/18, 20:30
سلام
لطفا در فایل پیوست در خانه های صورتی رنگ حرف A رو وارد کنید و بگید چه اتفاقی میفته ، ممنون از همه دوستان

razavi822
2012/04/18, 22:34
سلام
هيچي هر سطر رو كه a رو اضافه ميكني داخل سلول روبرو خط سبز پرميكنه مثل نمودار ميله اي .مي خواستي چه اتفاقي بيفته؟

~M*E*H*D*I~
2012/04/18, 22:38
ممنون میخوام بدونم نمودار سبز به تدریج رسم میشه یا نه به محض وارد کردن حرف a نمودار رسم میشه

khakzad
2012/04/19, 00:17
سلام
منظور شما رو از تدریجی نفهمیدم!
فرمول rept خب بر حسب همون عددی که در فرمول هست، اون symbol رو تکرار می کنه.(که می دونید)
فقط اون اعدادی که در ستون j داخل فرمت سل نوشته رو نمی فهمم چیه! منظور خاصی داره؟چیو می رسونه؟

Javid Mokhtari
2012/04/19, 00:42
ممنون میخوام بدونم نمودار سبز به تدریج درس میشه یا نه به محض وارد کردن حرف a نمودار رسم میشه

با سلام.
نمودار به تدریج رسم میشه.برای درک بهتر عدد سلول i4 را رو عدد بزرگتر (مثل 10000000)بزارید تا قابل درک تر بشه..البته به این خط سبز نمودار نمیشه گفت.چون از کنار هم قرار گرفتن حروف "I" تشکیل میشه.اگه Zoom رو ،رو 400 ببرید حروف "I" قابل درک تر خواهد شد.[hr]

سلام
مننظور شما رو از تدریجی نفهمیدم!
فرمول rept خب بر حسب همون عددی که در فرمول هست، اون symbol رو تکرار می کنه.(که می دونید)
فقط اون اعدادی که در ستون j داخل فرمت سل نوشته رو نمی فهمم چیه! منظور خاصی داره؟چیو می رسونه؟

خب ابن ایده ی طراح هستش و دقیقاً نمیشه گفت برای چه منظوری این کار رو انجام داده.شاید اینطور خواسته فقط سیر صعودی تکرار حرف رو در نظر بگیره.یا بیشترین مقدار عددی برای تکرار،یا شاید خواسته تا نقطه اوج یک نمودار رو بدست بیاره و خیلی نظر های دیگه.

khakzad
2012/04/19, 01:36
اهان
چرا عدد رو که دوباره کوچیک میکنیم دیگه برنمیگرده؟
اصلا اون اعدادی که در ستون j نوشته از کجا میان؟
!عدد 1000000 که میذارم، یهو سل سمت راست شذوع می کنه یکی یکی زیاد شدن
نه کد هس نه فرمول.شایدم من نمیبینم

~M*E*H*D*I~
2012/04/19, 06:08
سلام
ممنون از دوستان تو فایل پیوست خواستم یک نمودار متحرک فقط با امکانات اکسل بسازم در ورژن2007درست عمل میکنه ولی در 2010 اون چیزی که میخوام نمیشه این فایل یک نکته ریز داره که سر فرصت توضیح میدم خواستم دوستان هم اجرا کنن بدونم فقط مشکل از اکسل منه یا نه

Javid Mokhtari
2012/04/19, 12:37
اهان
چرا عدد رو که دوباره کوچیک میکنیم دیگه برنمیگرده؟
اصلا اون اعدادی که در ستون j نوشته از کجا میان؟
!عدد 1000000 که میذارم، یهو سل سمت راست شذوع می کنه یکی یکی زیاد شدن
نه کد هس نه فرمول.شایدم من نمیبینم

با سلام.
برای نمایش محتویات سلول J4،کلید ترکیبی Ctrl+1 رو بزنید و در قسمت Type ؛(;;;) رو پاک کنید.
اگه به فرمول (IF(H4="A";IF(J4>I4;J4;J4+1);0)نگاه کنید،میبینید که اگه J4 بیشتر از I4باشه، عدد J4 برای تکرار حرف "I" انتخاب می کنه در غیر اینصورت اگه J4 کوچکتر از I4باشه،به مقدار J4 یک واحد اضافه شده و عدد حاصل به عنوان تکرارحرف "I" انتخاب می کنه .میبینید که عدد کوچکتر هیچوقت در نظر گرفته نمی شود و فقط آخرین عدد بزرگ مد نظر است(یعنی اعداد کوچکتر از آخرین عدد بزرگ وارد شده؛تاثیری بر فرمول ندارد).در آخر عدد حاصل رو تقسیم بر 10 میکنه.یعنی اگه تعداد تکرار حرف "I" رو 100 بزنید،حرف "I"رو 10 بار تکرار میکنه.[hr]

khakzad
2012/04/19, 14:34
اینایی که فرمودین رو همه رو دیشب انجام داده بودم که اون سوالات پیش اومد!!
محتویات رو دیده بودم.منظورم این بود که چرا وقتی عدد رو خیلی بزرگ می ذاریم، یکی یکی به اون اضافه میشه؟که تدریجی عمل می کنه.
[hr]
[hr]
شایدم خطای cerciular هس! که همش این فرمول اجرا می شه و یکی یکی اضافه میشه بهش!
چون داخل سل refrence فرمول نوشته، بعید نیس این نکته باشه[hr]

~M*E*H*D*I~
2012/04/19, 14:40
سلام
همه نکته این فایل خلاصه میشه در خطای cerciular ، امکانی که کمتر تو اکسل بهش پرداخته شده ، چند نمونه دیگه قرار میدم نکات جالبی توش هست[hr]
لطفا فایل پیوست رو باز کنید و F9 رو چند بار بزنید

khakzad
2012/04/19, 15:04
پس درست گفتم:blush:
بسیار مثبت اندیش و هوشمندانه.از خطا هم استفاده می شه:)
ممنون

mahsa shayesteh
2012/04/19, 15:41
سلام به دوستای گلم
ممنون از آقای وطن پرست تو تکمیل نکاتشون اضافه میکنم که بایستی در قسمت option-formulas گزینه enable iterative calculation فعال بشه در ضمن مقدار ماکزیمم هم افزایش داده بشه و با تنظیم قسمت CHANGE هم میشه تاخیر زمانی ایجاد کرد

razavi822
2012/04/19, 15:46
سلام به اساتيد معزز
اينايي كه توضيح داديد به چه دردي ميخوره كجا ازش ميتونيم استفاده كنيم

~M*E*H*D*I~
2012/04/19, 15:50
سلام به دوستای گلم
ممنون از آقای وطن پرست تو تکمیل نکاتشون اضافه میکنم که بایستی در قسمت option-formulas گزینه enable iterative calculation فعال بشه در ضمن مقدار ماکزیمم هم افزایش داده بشه و با تنظیم قسمت CHANGE هم میشه تاخیر زمانی ایجاد کرد

کاملا درسته ممنون از خانم شایسته بخاطر نکته تکمیلی

[hr]

سلام به اساتيد معزز
اينايي كه توضيح داديد به چه دردي ميخوره كجا ازش ميتونيم استفاده كنيم

بله این مسائل ریز نقش مهمی در گزارش دهی داره زمانی که شما میخواید یک بحث و یا پروژه ای رو در یک جمع پرزنت کنید 2 نکته بسیار حائز اهمیت هست اول صحت اطلاعات و دوم ظاهر و نحوه ارائه، به عنوان مثال شما برای ارائه یک طرح توجیحی اگر با نکات روانشناسی آشنا باشید میدونید که ظاهر گزارش که معمولا با پاور پوینت یا اکسل ارائه میشه (در موارد تحلیلی و محاسباتی اکسل قطعا استفاده میشه) نقش مهمی داره در تاثیر گذاری روی مخاطب یک گزارش شکیل همراه با رعایت نکات و ظرافت های که با این جور ترفند ها ارائه میشه کاملا مخاطب رو تحت تاثیر قرار میده و گاهی جو موجود بر اینطور جلسات بخاطر رعایت همین ظواهر به نفع شما تغییر میکنه

mahsa shayesteh
2012/04/19, 16:06
دقیقا ، واقعا به نکته مهمی اشاره شد

khakzad
2012/04/20, 18:15
سلام
همه نکته این فایل خلاصه میشه در خطای cerciular ، امکانی که کمتر تو اکسل بهش پرداخته شده ، چند نمونه دیگه قرار میدم نکات جالبی توش هست[hr]
لطفا فایل پیوست رو باز کنید و F9 رو چند بار بزنید

سلام
2 سوال دیگه.اینکه می گید تو 2010 انجام نمیشه چی هس؟
الان f9 می زنم،داده ها و نمودار تغییر می کنن.اتفاق دیگه ای هم باید بیفته؟
یکی دیگه اینکه اون عدد پیش فرضی که مثلا سل a1 داره، از کجا تغییر میدیم؟از فرمت سل رفتم، قاطی کرد:P

[hr]
تو فایل sample 3 رنگ سل باید از زرد به بنفش تغییر کنه؟
انجام نمیشه.:([hr]
و سوال بعدی;)
ی گزینه در 2010 هست که خطاهای cerciular رو نشون میده.اما من توی این 2 تا فایل که میرم اونجا که سل هایی که حاوی این ارور هستند رو نشون بده.غیرفعاله:huh:

mahsa shayesteh
2012/04/20, 20:46
سلام به دوستای گلم
با اجازه دوستان در مورد سوال دوم خانم خاکزاد برای احرا شدن یعنی تغییر تدریجی رنگ سلول باید گزینه enable iterative calculation فعال بشه یعنی تیک بخوره و ...CHANGE روی یک عدد بزرگ تنظیم بشه

khakzad
2012/04/20, 21:46
ممنون.اما بصورت اتومات فعال هست و اون عدد خودش روی 32700 تنظیمه!!
اما بازم نشد:-([hr]

~M*E*H*D*I~
2012/04/20, 22:48
سلام
اون قسمت که خانم شایسته گفتن تنظیمه چون خودم تنظیم کردن در مورد نمودار که چطور تغییر میکنه به همون قسمت مراجعه کنید متوجه میشید اشکال2010 تو فایل نمودار سینوسی نیست تو دوتا فایل دیگه هس سرعت اجرا بالاس و حالت تغییر تدریجی نداره مثلا تغییر رنگ از زرد به بنفش محسوس نیس ولی تو 2007تغییر رنگ کاملا مشهوده به تدریج عوض میشه رنگ سلول در مورد سوال اخر الان اکسل دم دست ندارم چک میکنم بعدا جواب میدم

khakzad
2012/04/20, 23:14
بله.برای منم سرعت بالا هست و تغییرات مشهود نیس.ثانیه رو هم تغییر دادم.اما تاثیری بر اونجا نداره
ممنون
لطف می کنید اینکه از کجا مقدار اولیه رو برای سل تعریف می کنیم رو بفرمایید.

~M*E*H*D*I~
2012/04/21, 13:08
سلام
مقدار اولیه ای برای سل تعریف نمیشه اصلا ،ببینید مثلا تو سل a1 بنویسید a1+1 اگه enable iterative calculation غیر فعال باشه خطای circular میگیره حالا اگه فعالش کنید وبعد maximum iterations رو 1 بذارید ازین به بعد هر تغییری در شیت ایجاد کنید مثلا تو یک سلی چیزی وارد کنید یک واحد به مقدار a1 اضافه میشه به عبارت بهتر با هرباری که اکسل محاسبه انجام میده یک واحد اضافه میشه مثل شمارنده عمل میکنه همونطور که میدونید کلید f9 هم باعث محاسبه میشه مثلا برای افزایش سرعت برنامه ها میشه calculation برنامه رو manual تنظیم کنید بعد هر بار که نیاز به انجام محاسبه دارید f9 رو فشار بدید، در مورد 2010 هم نمیدونم چرا سرعت اینقد بالاس راه های مختلفی هم امتحان کردم ولی جواب نمیده ولی تو ورژن 2007 کاملا تغییر رنگ یا حرکت اون نمودار های میله ای محسوس هست