PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراخوانی یوزرفرم

MEYTI
2011/04/22, 13:56
با سلام خدمت اساتید محترم
دوتا سوال کوچولو یکی اینکه میخوام به محض اینکه عدد یا نوشته ای داخل سلولی از ستون A وارد شد یک یوزر فرم اجرا بشه
دوم اینکه اطلاعات داخل یک لیست بوکس درون فرم چطوری سورت میشه
ممنون میشم

shamsololama
2011/04/23, 17:30
با درود فراوان

سئوال اول برای باز شدن فرم نیاز است که در صفحه کد همان شیت در زیر روال تغییر سلکت کدی بنویسید با شرت این که در سل مورد نظر رکوردی وارد شد که با رکورد قبلی متفاوت بود فرم را باز کند
و سئوال دوم اینکه اگر لیست باکس رو با لیستی در صفحه لینک کرده باشی که نیاز است آن لیست را در صفحه سورت کنید تا در لیست باکس نیز سورت شود در غیر اینصورت با کد نویسی می بایست این کار را انجام داد

MEYTI
2011/04/23, 18:32
باسلام خدمت استاد شمس العلما
و تشکر بابت راهنامییتون
در مورد سوال اول اگه لطف کنید نمونه فایل بذارید ممنون میشم چون من تو نوشتن کد به مشکل بر میخورم توجه فرمایید میخوام که این عمل فقط برای ستون a باشه
در مورد سوال دوم هم نمی خوام لیست اصلی سورت بشه بلکه فقط در هنگام نمایش در لیست باکس سورت بشه
ممنون

shamsololama
2011/04/23, 18:39
با درود فراوان
منظور شما اینه که در تمام ستون A در هر سلی از آن نوشته شود فرم را باز کند و یا اینکه در یک سل خاص مثلا A1

MEYTI
2011/04/23, 19:02
بله دوست عزیز در تمام ستون a این قانون عملی بشه

shamsololama
2011/04/24, 15:19
با درود فراوان

در این فایل نمونه با تایپ کردن در ستون اول باعث می شود که فرم یک باز شود در این کد نویسی به صورتی نوشته شده که فقط در سلهای خالی ستون اول اگر تایپ کنیم و اینتر بزنیم فرم باز می شود و اگر در سل نوشته ده باشه و روی آن نوشته چیز دیگری را تایپ کنیم فرم باز نخواهد شد ولی اگر سل پر را دلیت کنیم و بعد در آن تایپ کنیم باز هم کد عمل کرده و فرم باز می شود.
فرمی که باز می شود با یک کلید می توانید لیست نوشته شده در ستون یک را به لیست باکس وارد کنید و سپس با زدن کلیدهای سورت آن را سورت کنید نتوجه داشته باشید که دو کلیک جدادگانه قرار داده ام که یکی برای سورت کردن بر حسب اعداد و دیگری برای سورت کردن حروف است

اگر سئوالی بود و یا نیاز به توضیح بیشتر داشت درخدمتم

فایل نمونه:
[attachment=226]

MEYTI
2011/04/24, 16:45
ممنون دوست عزیز
خودم تقریبا تا اینجا پیش رفته بودم ولی مشکلم اینکه میخوام به محض اینکه سلول دستخوش تغییر قرار گرفت فرم اجرا بشه نه بعد از اینتر زدن
در مورد سورت هم میخوام بر اساس حرف تایپ شده در سلول لیست ماهم سورت بشه.
راستش من توی یه نرم افزار انبار دیدم جهت وارد کردن شرح کالا به محض اینکه توی سلول چیزی تایپ میشد یه لیست جهت جستجوی کالا باز میکرد که بر اساس همون حرف یا عددی که در سلول تایپ کرده بودیم لیست مارو سورت میکرد و با کلیک بر روی هر یک از آیتمهای های لسیت و انتخاب،وارد لیست اصلی می شد.
البته این نرم افزار با اکسل نوشته نشده بود و یکی از نرم افزار های معروف انبارداری برای اینکه تبلیغات نشه اسمشو نبردم.
با تشکر

shamsololama
2011/04/24, 17:25
با درود فراوان
دوست عزیز این چیزی که شما می فرمائید متفاوت با سئوالی هست که قبلا فرموده بودید و در مورد آن که چیزی که در مورد برنامه انبار داری می فرمائید در اکسل هم بسادگی قابل اجراست که من در برنامه انبارداری که با اکسل نوشته بود م استفاده کردم.
و در مورد سورت هم شما فرموده بودید "در مورد سوال دوم هم نمی خوام لیست اصلی سورت بشه بلکه فقط در هنگام نمایش در لیست باکس سورت بشه "
که اگر نظرتون چیز دیگه ای بوده من متوجه نشدم
اگر خودتون تا اینجا پیش رفته اید که فکر نمی کنم برای بقیه اش مشکلی باشه چون خیلی ساده تر از این قسمتش هست

MEYTI
2011/04/24, 18:42
جق با شماست استاد گرام من در مورد سورت سوالمو خوب مطرح نکرده بودم.
درسته نمی خوام لیست اصلی سورت بشه فایل نمونه شما از لحاظ سورت درست بود ولی می خوام لیست باکس بر اساس حرف اول داخل سلول سورت بشه.
در مورد سوال اولم هم همانطور که گفتم مشکل دارم نمی خوام بعد از اینتر یوزرفرم اجرا بشه
استاد شرمنده زیاده گویی کردم من همیشه از راهنمایی های خوب شما استفاده میکنم.
منتظر راهنماییتون میمونم.