PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : drop down list

l-kazemi
2011/04/25, 16:11
با سلام

در اكسل با مشكلي مواجه شدم كه فكر مي كنم در اينجا دوستان بتوانند راه حل خوبي ارائه دهند.

من در شيتم دو ستون دارم. در ستون اول يك ليست drop down درست كردم كه شامل موارد A, B ,C است. كاربر حق انتخاب هر يك از موارد را دارد. ستون دوم من كاملا وابسته به انتخاب كاربر در ستون اول است.يعني اگر A انتخاب شود بايد در ليست ستون دومم D و E‌ ديده شود و اگر B انتخاب شود بايد در ليست ستون دومم H, J و I ديده شود و همين طور براي C. چگونه مي توانم اين كار را انجام دهم.

پيشاپيش از راهنمايي شما كمال تشكر را دارم.

shamsololama
2011/04/28, 08:29
با درود فراوان
چیزی که من متوجه شدم این بود که در ستون اول در لیستی که دارید با انتخاب هر آیتم از آن یک یک لیست مربوط به همان آیتم در ستون دوم برای شما نمایش دهد (البته اگر منظور شما همین بوده باشد)
برای این کار راه های مختلفی وجود دارد یک یک نمونه آن را در فایل ضمیمه آماده کرده ام که در این روش لیست های که باید نمایش داده شود را در شیت دو قرار داده ام و در شیت سه نیز با ترکیب توابع این کار را انجام داد ه ام که با دیدن آن متوجه خواهید شد چون ساده و راحت بوده و نیازی به توضیح ندارد

در هر صورت اگر سئوالی بود بپرسید و یا اینکه اگر چیزی دیگری مد نظر شماست که من متوجه نشدم هم لطف کنید با گذاشتن یک فایل نمونه و توضیح بفرمائید تا من یا دوستان پاسخگو باشیم

فایل نمونه:
[attachment=228]