PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: درج ساعت جاری سیستم در صورت پرشدن یک فیلد

asghar1300
2014/08/07, 21:43
سلام
من به یک فایل نیاز دارم که شامل ساعت ورود و خروج پرسنل باشد این فایل قرار است توسط خود پرسنل پر شود برای کنترل درست بود ساعت ورود وخروج میشه از ساعت جاری سیستم استفاده کرد که در یک شیشت جدا در ورک شیشت بشینه ولی با چه فرمولی میشه تعریف کرد وقتی ساعت ها توسط پرسنل وارد شد ساعت جاری سیستم در شیشت مورد نظر درج شود

Behnam
2014/08/07, 22:14
اگر قصد دارید با پر شدن سلولی در سلول دیگه ساعت نوشته بشه از ترکیب if و now استفاده کنید
مثلا قصد دارید اگه سلول a1 پر شد در سلول b1 ساعت سیستم وارد بشه
در سلول b1 مینویسید
=IF(A1<>"";NOW();"")
دقت کنید فرمت سلول رو time قرار بدید

علی فاطمی
2014/08/07, 23:20
اگر قصد دارید با پر شدن سلولی در سلول دیگه ساعت نوشته بشه از ترکیب if و now استفاده کنید
در سلول b1 مینویسید
=IF(A1<>"";NOW();"")

با سلام خدمت آقا بهنام عزیز ، اگر این دستور رو درگ کنیم یعنی بخواهیم سطرهای بعدی نیز توسط اپراتورهای دیگر زده شود ساعت در سلول های قبل نیز تغییر می کند .

msoori
2018/10/24, 09:58
در سلول b1 مینویسید
=IF(A1<>"";NOW();"")

خب اگر بخواهیم، بعد از یک بار ورود، اون تاریخ و زمان ثابت بمونه، چه کنیم؟

iranweld
2018/10/24, 10:34
برای ثابت نگه داشتن تاریخ بایستی از طریق کدنویسی مقدار تابع Now در سلول درج شود.

با این کد در صورت ورود دیتا در سلولهای ستون A تاریخ و زمان در سلول B درج شده و تغییر نمیکند.

17724

msoori
2018/10/24, 11:02
برای ثابت نگه داشتن تاریخ بایستی از طریق کدنویسی مقدار تابع Now در سلول درج شود.

با این کد در صورت ورود دیتا در سلولهای ستون A تاریخ و زمان در سلول B درج شده و تغییر نمیکند.

17724
ممنون چک میکنم

mrsa69_110
2019/05/06, 16:44
سلام من این کار رو انجام می دم ولی وقتی ی سلول پایین تر رو هم تغییر می دهم سلول متناظر با ردیف بالایی تغییر می کنه

iranweld
2019/05/07, 08:04
سلام من این کار رو انجام می دم ولی وقتی ی سلول پایین تر رو هم تغییر می دهم سلول متناظر با ردیف بالایی تغییر می کنه

با سلام

فایل پیوست را بررسی کنید

در صورت ورود دیتا در ستون A ساعت سیستم در ستون b درج میگردد.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)

If Not Intersect(Target, Me.Range("A:A")) Is Nothing Then

If Target <> "" Then

Target.Offset(, 1) = Hour(Now()) & ":" & Minute(Now())

Else

Target.Offset(, 1) = ""

End If

End If

End Sub