ورود

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بندانگشتی

komeilex
2014/08/14, 02:14
با سلام. حتما برای خیلی از شماها گاهی این موضوع پیش اومده که از بین چندتا فایل اکسل بخواین فایل مورد نظر رو پیدا کنین و متاسفانه نامگذاری فایل ها هم به گونه ایی بوده که شما قادر به شناسایی فایل مورد جستو جو نبودین. در این بین از محتوای فایل آگاهی دارین و به قولی با یه نیگاه به محتواش می تونین فایل رو شناسایی کنین.
منکه برای این کار مجبور بودم تمام فایل ها رو باز و بسته کنم تا به فایل مورد نظرم برسم تا اینکه دیشب توی یکی از سایت ها با این ترفند آشنا شدم.
شما می تونین هنگام ذخیره کردن یه فایل اکسل قابلیت تصویر بند انگشتی ( Thumbnail ) رو براش فعال کنین تا محتوای فایل اکسل رو بدون باز کردنش ببینین.
برای اینکار کافیه تیک save as thumbnail رو فعال کنین.

4349

البته یادتون نره برای اینکه تصاویر بندانگشتی رو ببینین نمایش فایلهای ویندوزتون باید مناسب باشه مثلا large icon باشن.
خوب می تونین اینکار رو به صورت پیش فرض برا تمام فایل های اکسلتون فعال کنین که ارجاتون می دم به لینک زیر که هم منبع داده باشم و هم زحمت خودم کمتر بشه( البته این کارم از اثرات رفاقت با امین و حسامه:p ).

http://excelribbon.tips.net/T013206_Seeing_a_Worksheet_Thumbnail_in_Windows.ht ml?awt_l=Ds2bF&awt_m=JIRKCsQM_4R74X