PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رسم نمودار های تکراری و زمان بر

fateme164
2014/08/15, 13:37
سلام به همگی
من باید توی اکسل هر روز نمودارهای زیادی رو رسم کنم یه کار زمان بر و خسته کننده
توی فایل پیوست توی شیت داده تعداد 124 تا منطقه دارم
باید برای هر منطقه هر روز نمودار جداگانه ای توی شیت نمودار رسم کنم یعنی 124 تا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من 2 تا از نمودار ها رو برای نمونه رسم کردم
محور افقی هم باید زمان باشه _سطر اول_
لطفا راهنمایی کنین چه طوری میتونم کارم رو راحت تر انجام بدم
با توجه به اینکه محور افقی زمان، برای همه نمودار ها ثابت ولی محور عمودی متغییره

ممنون از توجه تون

حسام بحرانی
2014/08/15, 20:54
سلام به همگی
من باید توی اکسل هر روز نمودارهای زیادی رو رسم کنم یه کار زمان بر و خسته کننده
توی فایل پیوست توی شیت داده تعداد 124 تا منطقه دارم
باید برای هر منطقه هر روز نمودار جداگانه ای توی شیت نمودار رسم کنم یعنی 124 تا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من 2 تا از نمودار ها رو برای نمونه رسم کردم
محور افقی هم باید زمان باشه _سطر اول_
لطفا راهنمایی کنین چه طوری میتونم کارم رو راحت تر انجام بدم
با توجه به اینکه محور افقی زمان، برای همه نمودار ها ثابت ولی محور عمودی متغییره

ممنون از توجه تون

با سلام و عرض خیر مقدم به شما دوست عزیز،
دو راهکار به شما پیشنهاد میشه؛
1- یکبار برای 124 منطقه موجود، نمودار رسم کنید و طراحی های لازم رو برای هر منطقه انجام دهید. یعنی 124 نمودار رسم نمایید. سپس برای روزهای بعد فقط اعداد رو قرار داده و به جای Save از Save as استفاده نمایید و نام اون فایل رو به نام روز مورد نظر ( مثلاً 930524 ) تغییر بدید.
2- از نمودار پویا استفاده نموده و نمودار مطلوب را بصورت عکس در شیت نمودار کپی نمایید.
راهکار اول به دلیل اینکه تمام اعداد و ارقام و داده های هر روز را برای شما ثبت می کند و بصورت مستند در اختیار خواهید داشت، پیشنهاد می گردد. هرچند برای رسم چنین نمودارهای خسته کننده نیز، راهکار وجود دارد.