PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر borderstyle و bordercolor آبجکتها در فرم

yasertati3602
2014/08/24, 19:36
سلام به همه دوستان و اساتید گران سنگ

من میخوام کدی بنویسم که وقتی بین تکست باکس ها حرکت میکنم (حالا با دکمه اینتر یا تب) borderstyle و bordercolor تکست باکس تغییر کنه
مثلا من وقتی داخل تکست باکس 1 هستم بوردر کولورش قرمز بشه و وقتی که حرکت کردم به تکست باکس 2 این وضعیت برای تکست باکس 2 اتفاق بیفته
کد زیر رو نوشتم

Private Sub TextBox3_KeyUp(ByVal KeyCode As MSForms.ReturnInteger, ByVal Shift As Integer)
If TextBox3.TabIndex = 2 Then
TextBox3.BorderStyle = fmBorderStyleSingle
TextBox3.BorderColor = vbRed
End If
End Sub
منتها نتونستم کدی بنویسم که وقتی از تکست 1 به تکست 2 رفتم رنگ بوردر تکست 1 به حالت اول برگرده و تکست 2 که فعاله بوردرش قرمز بشه
لطفا راهنمایی کنید که توی کدوم event و چه کدی رو بنویسم که در کدنویسی هم صرفه جویی بشه
با سپاس از دوستان

Javid Mokhtari
2014/08/24, 19:48
سلام به همه دوستان و اساتید گران سنگ

من میخوام کدی بنویسم که وقتی بین تکست باکس ها حرکت میکنم (حالا با دکمه اینتر یا تب) borderstyle و bordercolor تکست باکس تغییر کنه
مثلا من وقتی داخل تکست باکس 1 هستم بوردر کولورش قرمز بشه و وقتی که حرکت کردم به تکست باکس 2 این وضعیت برای تکست باکس 2 اتفاق بیفته
کد زیر رو نوشتم

Private Sub TextBox3_KeyUp(ByVal KeyCode As MSForms.ReturnInteger, ByVal Shift As Integer)
If TextBox3.TabIndex = 2 Then
TextBox3.BorderStyle = fmBorderStyleSingle
TextBox3.BorderColor = vbRed
End If
End Sub
منتها نتونستم کدی بنویسم که وقتی از تکست 1 به تکست 2 رفتم رنگ بوردر تکست 1 به حالت اول برگرده و تکست 2 که فعاله بوردرش قرمز بشه
لطفا راهنمایی کنید که توی کدوم event و چه کدی رو بنویسم که در کدنویسی هم صرفه جویی بشه
با سپاس از دوستان
با سلام.
نیازی به دستور if نیست.در رویداد Enter تکست باکس، همون کد بالا رو بنویسید و در رویداد Exit کد مربوط به خصوصیات اولیه تکست باکس رو قرار دهید.
برای مثال:

Private Sub T1_Enter()
T1.BackColor = RGB(20, 200, 10)
End Sub

Private Sub T1_Exit(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
T1.BackColor = RGB(100, 100, 100)
End Sub

yasertati3602
2014/08/24, 20:10
دوست عزیز
دست گل شما درد نکنه
این همون چیزی بود که دنبالش بودم
سپاس فراوان