PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وارد کردن عدد در ستون خاص با vba

ali719
2014/08/25, 19:34
سلام
من میخوام در ستون j با وارد کردن شماره ستون عدد وارد کنم طبق توضیح زیر
من یک فایل اکسل دارم درون آن یک فرم درست کردم و یک دکمه برای فراخوانی, میخوام با وارد کردن شماره ستون و یک عدد در آن وارد کنم و قتی روی دکمه enter کلید کردم عدد را وارد آن سلول کرده و خارج بشه( مثلا من میخوام باوارد کردن عدد 10 در تکست اولی و وارد کردن مقدار(1000) در تکست دومی و بعد از اینتر کردن در سلول j10=1000 وارد بشه)

Javid Mokhtari
2014/08/25, 19:52
با سلام.

Range("j" & T1.Text).Value = T2.Text
Unload Me

khakzad
2014/08/25, 20:04
سلام
عدد که در تکست باکس هست یعنی شماره ردیف. پس باید ادرس سل رو بهش با متغیر بفهمونید. چند راه وجود داره. یکیش رو میگم:
cells(row,col) رو داریم.این عبارت ادرس سل رو میده. ارگومان اول عدد ردیف و ارگومان دوم عدد ستون رو میگیره.ردیف رو براربر با مقدار تکست باکس اولی قرار بدید. ستون هم که شماره ستون j هست.یعنی عدد 10.
بعدش هم اون رو برابر با مفدار تکست باکس دوم که عدد 1000 شماست، قرار میدیم.
پس داریم:

cells(textbox1.value,10)=textbox2.value

بسته به این که می خواید در چه صورت اجرا بشه هم می تونید داخل یک button بنویسید که با زدن اون دکمه این کدها نوشته بشه.

پ.ن: فایل رو نگاه نکردم.با توجه به توضیحتون گفتم.
اجرا کنید اگر به مشکل خورد بفرمایید توضیح می دم

پست جناب مختاری رو ندیده بودم.
اون هم یک راهه .:)

Javid Mokhtari
2014/08/25, 20:11
با تشکر از خانم خاکزاد.
ولی اونجور که من فهمیدم ، دوستمون 2 تا TextBox داره که می خواد تو یکیش سطر ستون j و در دومی مقدار مربوطه را وارد کند.

khakzad
2014/08/25, 21:41
خب الان جواب بنده مشکلش کجاست؟

Javid Mokhtari
2014/08/25, 22:26
خب الان جواب بنده مشکلش کجاست؟
ببخشید خانم خاکزاد.... تکرار نمیشه...:confused: