PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه می توان فرمولها را صددرصد غیر قابل رؤیت نمود ؟

farzin24622
2011/05/10, 00:57
چطور میتوان با protect کردن فرمولها را مخفی کرد ؟ البته فقط فرمولها مخفی شوند ولی بتوان اعداد ورودی را تغییر داده و اعداد جدیدی را بعنوان حاصل فرمولها دریافت کنیم ، فقط فرمول مربوطه به هیچ شکل و طریقی قابل رؤیت نباشد .

mrexcel
2011/05/13, 09:29
شما باید ان سلولها که فرمول داره در قسمت فرمت سل تیک مربوط به هاید و پروتکت را بزنید و سپس شیت را پروتکت را بزنید در این حال فرمولها حاصلش تغیر مینماید . ولی فرمول قابل رویت نیست

runmohsen
2011/05/13, 11:48
در این لینک پاسخ داده شده

http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=648

semiko
2015/08/07, 08:20
بهتره که یک vb بنویسی که یا باز شدن فایل سلول ها و شیت هايي را که می خواهی برات لاک کنه

Sent from my C6602 using Tapatalk

majid_mx4
2015/08/07, 16:02
بهتره که یک vb بنویسی که یا باز شدن فایل سلول ها و شیت هايي را که می خواهی برات لاک کنه

با سلام دوست عزیز
در صورت امکان توضیح دهید چرا از vb ؟
چه خاصیتی VB را از راهی که دوستان گفتند متمایز میکنه ؟

با تشکر میر

semiko
2015/08/07, 16:50
با سلام
اگه احیانا لاک شیت ها توسط ادمین باز بشه و فراموش بشه که دوباره قفل بشه، بهتره که با باز شدن برنامه شیت های مورد نظر به صورت اتومات دوباره قفل بشه
من خودم چون دایم لاک شیت ها را باز میکنم از این روش در واحد کاریم استفاده میکنم

majid_mx4
2015/08/08, 00:41
با سلام

بله دقیقا بنده هم میخواست که دوستان تازه کار هم که به این پست سر می زنند متوجه تفاوت های vba با دیگر روشها بشوند

علاوه بر این (خارج از برخی مشکلات با وبی ) مخصوصا اگر تعداد شیتهای شما زیاد باشد میتوانید برای باز و قفل کرده آنها از دستورات ساده ای استفاده نمایید ( مثلا میخواهید 50 شیت را باز و یا قفل کنید )

به هرحال همه روشها درست و بستگی به نوع استفاده یوزر دارد.

با تشکر میر

semiko
2015/08/08, 06:39
با تشکر از استاد عزیز
واقعا لذت بخشه وقتی پست هارو می خونم
خود من تاحالا عضو این گروه نبودم و برای ياد گیری جزیی ترین مسئله کلی سختی کشیدم