PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشي: ذخیره شیت های دلخواه اکسل در یک فایل pdf

ali.b
2014/09/02, 14:56
سلام
گاهی پیش میاد که میخواین شیت های مورد نظرتون از بین تمامی شیت های اکسل براتون به صورت فایل pdf ذخیره بشه
کد زیر این کار ور برای شما انجام میده

Sub Button2_Click()Dim strPDF_File_Name As String
FileName1 = Sheets("1").Range("B4") 'InputBox("Please input filename", "Filename")
Sheets(Array("1", "2")).Select
ActiveSheet.ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:=ThisWorkbook.Path & "\" & FileName1 & ".pdf", Quality _
:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=True
End Sub

در قسمت مشخص شده با رنگ ابی شما نامی که برای فایل pdf در نظر گرفته میشه رو مشخص میکنین
در صمت سبز تعداد شیت های مورد نظر که مخواین به صورت pdf در بیاد رو مشخص میکنین و در ضمن میتونید به جای اینکه نام شیت (1) رو وارد کنید از روش زیر استفاده کنید

sheets(array(sheet1.name,sheet2.name)).select
یعنی اگه نام شیت اول من 1 باشه به جای اینکه بنویسم 1 کد بالا رو قرار میدم و شیت های دیگه هم همینطور

در قسمت قرمز هم نام فایلی که تعیین کردیم و محل ذخیره رو تغییر میده که تو انجمن نمونه زیادی هم هست که بتونین در مورد تعیین محل ذخیره فایل هم اگه سوالی داشتین رفع کنین

ali.b
2014/09/02, 14:58
IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=True
این قسمت ها هم مربوط تنظیمات pdf هست که میتونی با تغییرات لازم به هدفتون برسین
درضمن وقتی این کد رو اجرا کنین فایل جدید باز میشه که اگه نمیخواین فایل خودکار باز بشه گزینه OpenAfterPublish:=True رو از حالت true به false تغییر بدین

ali.b
2014/09/02, 15:00
در ضمن علت توضیح من در مورد نوع نام گذاری شیت اینه که تو Vb با حرف ی مشکل داره و با روش دوم دیگه این مشکل رو نخواهید داشت

hooman_tt
2014/09/03, 09:22
با سلام خدمت تمام اساتید ارجمند
میشه این توضیحات و راهنمایی هاتون رو بزرگواری بفرمایین و توی یک نمونه فایل قرار بدین؟
من هرکاری کردم نتونستم این ها رو به مرحله اجرا برسونم .
که البته مقصر بی سوادی بنده است .
ممنون و متشکر.

ali.b
2014/09/03, 13:43
سلام دوست عزیز
اینم فایل نمونه

hooman_tt
2014/09/03, 14:30
با سپاس از اظهار لطف حضرتعالی

حسینعلی
2014/09/14, 17:14
واقعا تشکر ازلطف استادبزرگوار

gollnazz
2015/05/09, 10:18
ممنون از مطلب کاربردیتون.لینک فایل نمونه درست هستش یا من نمی تونم دانلود کنم ؟

khakzad
2015/05/09, 11:14
دوست عزیز
لینک درسته

AmirTj
2016/09/17, 11:28
با عرض سلام خدمت تمام دوستان

راحت ترین روش برای ذخیره شیت های دلخواه اکسل در یک فایل PDF
- دکمه Shift را نگه داشته و بر روی شیت های مورد نظر کلیک کنید.
- اگر تمام شیت ها را می خواهید به یک فایل
PDF تبدیل کنید، روی یکی از شیت ها راست کلیک کرده و گزینه Select All Sheets را انتخاب کنید.
سپس در قالب فرمت PDF ذخیره می کنیم.(FILE > Save As > Save as type:PDF)

kia97
2019/01/08, 09:59
سلام
آیا امکانش هست که این کد را فقط برای یک دکمه در یوزر فرم تعریف کرد که بعداز کلیک شیت های مورد نظر ما(مثلا شیت های 7 و 8 ) تبدیل به پی دی اف بشود ؟

amir.maliyan
2020/01/11, 20:37
خيلي عالي بود شما نابغه هستيد من كه لذت بردم

amir.maliyan
2020/02/11, 09:36
در ضمن علت توضیح من در مورد نوع نام گذاری شیت اینه که تو Vb با حرف ی مشکل داره و با روش دوم دیگه این مشکل رو نخواهید داشت

سلام واقعا عالي و دقيق كار ميكنه
سپاسگزارم
فقط يه مشكل دارم شيتي كه من ميخواهم به pdf تبديل كنم چند صفحه است چطور مشخص كنم از صفحه چند تا جند را برام pdf كن
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Amir Ghasemiyan
2020/02/12, 13:50
سلام واقعا عالي و دقيق كار ميكنه
سپاسگزارم
فقط يه مشكل دارم شيتي كه من ميخواهم به pdf تبديل كنم چند صفحه است چطور مشخص كنم از صفحه چند تا جند را برام pdf كن
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام دوست عزيز
كافيه دو پارامتر From و To رو به پارامترهاي تعريف شده اضافه كنيد. مثلا اينطوري:

Sub Button2_Click()Dim strPDF_File_Name As String
FileName1 = Sheets("1").Range("B4") 'InputBox("Please input filename", "Filename")
Sheets(Array("1", "2")).Select
ActiveSheet.ExportAsFixedFormat Type:=xlTypePDF, Filename:=ThisWorkbook.Path & "\" & FileName1 & ".pdf", Quality _
:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=True, From:=1, To:=1
End Sub

amir.maliyan
2020/02/13, 15:28
سلام آقاي مهندس وقت بخير سپاس عالي بود درست شد قبلا ميزدم خطا مي داد مثل تصوير ولي يه كاما كم داشت خيلي ممنون