PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوگیری از ذخیره کردن فایل اکسل

ashkan
2014/09/06, 14:59
با سلام

من یک برنامه برای شرکتی که کار میکنم در محیط ویژوال بیسیک نوشتم. حالا مخوام روی سیستم باقی کارکنان نصب کنم ولی نمیدونم برای جلوگیری از ذخیره کردن فایل باید چه کاری بکنم تا گزینه save , save as فعال نباشد. لطفا راهنماییم کنید.

Ali Parsaei
2014/09/06, 22:56
سلام،
دقيقا" چه منظوري از اين کار داريد؟
مي خواهيد اشتباها" تغيير درش ايجاد نکنند؟ يا اينکه از رويش کپي بر ندارند؟
اگر مي خواهيد کپي بر ندارند که اين کارها فايده اي ندارد. و اگر مي خواهيد تغييري در آن ايجاد نکنند بايد فايل را به صورت "read only" ذخيره کنيد که فقط آنهايي که رمز دارند بتوانند تغيير در آن ايجاد کنند و بقيه فقط بتوانند بخوانند. البته در آن صورت هم جلوگيري از save as کردن لزومي نخواهد داشت!

ashkan
2014/09/07, 10:47
salam سلام
تونستم براش یه ماکرو بنویسم تا گزینهSave as
غیر فعال بشه.
ممنون
حالا میخام کمکم کنید تا فایل اصلی رو هم کسی نتونه از کامپیوتر کپی کنه. مثلا اگه تو درایو F
تو پوشه خاصی هست، همونجا فقط باز بشه و نشه کپی کردش و اگر کپی شد جای دیگه، اجرا نشه!!!

mokaram
2014/09/07, 11:00
salam
کمکم کنید تا فایل اصلی رو هم کسی نتونه از کامپیوتر کپی کنه. مثلا اگه تو درایو F
تو پوشه خاصی هست، همونجا فقط باز بشه و نشه کپی کردش و اگر کپی شد جای دیگه، اجرا نشه!!!

نمیشه کاری کرد که کپی نشه ولی می تونید با گرفتن مشخصات منحصر به فردی از سیستم باز شدن فایل را منوط به بودن اون اطلاعات بکنید
نمونه این مباحث تو تالار زیاده سرچ بفرمایید

ashkan
2014/09/07, 13:06
سلام
دنبال یه دستوری هستم که بیاد مسیر فایل رو از کامپیوتر بخونه.
میشه کمکم کنید؟

mokaram
2014/09/07, 13:44
سلام
دنبال یه دستوری هستم که بیاد مسیر فایل رو از کامپیوتر بخونه.
میشه کمکم کنید؟

میشه بیشتر توضیح بدید از کامپیوتر بخونه یعنی چی ؟

khakzad
2014/09/07, 14:27
مسیر فایل با کد زیر در دسترس است:

activeworkbook.path

ashkan
2014/09/07, 14:31
آقا ردیف شد تونستم کدشو بنویسم.

ta moshkele badi felan bye