PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : صدور پیش فاکتور بر اساس بانک اطلاعاتی

Laya Rad
2014/09/07, 01:41
با سلام، من یک بانک اطلاعاتی در اکسل دارم و می خواهم در صفحه دیگر همان فایل و یا در فایل دیگری، بر اساس اطلاعات موجود در بانک اطلاعاتی پیش فاکتور صادر کنم. مشکل اینجاست که در ستون شرح کالا، بیش از 1 میلیون کالا وجود دارد و اگر از data validation استفاده کنم، باید تمام این 1 میلیون کالا را مرور کنم تا اقلام مورد نیاز را انتخاب کنم. آیا روش یا راه حلی وجود دارد که در ستون شرح کالای پیش فاکتور، اقلام بانک اطلاعاتی هم قابل شناسایی باشند مثل روش استفاده از data validation و هم با تایپ مثلاً حرف "م"، کلیه کالاهایی که با "م" شروع می شوند را لیست کند تا که از بین آنها کالاهای مورد نظر را انتخاب کرد؟
قبلا! از همکاری شما عزیزان سپاسگزارم.

mokaram
2014/09/07, 08:29
شما یک میلیون کالای غیر تکراری دارید ؟

Laya Rad
2014/09/07, 10:26
شما یک میلیون کالای غیر تکراری دارید ؟

با سلام دوست عزیز,
پیشاپیش از توجهتان سپاسگزارم.
دقیقاً منظورتان را از غیر تکراری متوجه نشدم اما اجازه دهید این توضیح را اضافه کنم که اجناس، ماهیتاً متفاوتند, مثلاً "بادام" جزو اقلام بانک اطلاعاتی است، در عین حال "بادام هندی" یا "بادام زمینی" هم در این بانک وجود دارد.

mokaram
2014/09/07, 10:29
منظور از غیر تکراری یعنی چند قلم جنس دارید که از نظر اسمی فقط یک بار نوشته شده باشه

Laya Rad
2014/09/07, 10:59
خیر، تنها به همین شکلی هست که عرض کردم.

mokaram
2014/09/07, 11:06
شما که اطلاعات کاملی ارائه ندادید ولی چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شما محصولاتتون را دسته بندی بکنید مثلا خشکبار یه دسته مواد شوینده یه دسته و .... بعد اگه خشکبار یا مواد شوینده هم دوباره قابل دسته بندی هست این کار را بکنید تا بشه از چند تا دیتا ولیدیشن این کار را انجام داد در حقیقت با این کار اطلاعات را خرد می کنیم ( استفاده از لیست های وابسته )

khakzad
2014/09/07, 11:37
سلام
اگر می خواید در قالب یک فرم داده ها رو جستجو کنید و سطر مربوطه رو مشاهده کنید، باید از وی بی استفاده کنید (اگر نخواید از فیلترهای موجود در ابزار فیلتر استفاده کنید)
ترکیب دستور find با حلقه for
نمونه فایل رو الان نمی تونم بذارم.
اگر تا عصر حل نشد، شب در خدمتم و فایل رو قرار میدم
موفق باشید

پ.ن:
اگر فقط می خواید جستجو کنید و ببینید بهترن راه همون فیلتر هست که از text begins with کمک می گیرید
اما اگر بخواید اطلاعات مربوطه رو داخل یک فاکتور قرار بدید، همونکه گفتم بهتره