PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشي: نحوه نشان ندادن 0 به سه روش

khakzad
2014/09/16, 09:22
سلام به همگی
حتما تا حالا پیش اومده براتون که نخواید صفر حاصل از فرمول یا هر چیز دیگه ای رو نشون ندین.
البته می دونم که با فرمول میشه و درصورتیکه صفر بود، نشون نده. اما ممکنه به دلیل حجم زیاد داده ها نخواید از فرمول استفاده کنید.
حالا 3 روش غیر از فرمول نویسی بهتون پیسنهاد میدم. خودتون بسته به شرایط از یکی از این 4تا (فرمول+3روش حاضر) استفاده کنید :)

1) تنظیمات Option :
از مسیر زیر، تیک گزینه گفته شده رو بردارید:
Option---->Advanced------>Show a ziro in cells when have zero value

2) تنظیمات Format cell:
از این قسمت و در تب number ، در گزینه custom بنویسید:

@;;-0;0
که من چون نه هزار ردیف داشتم از این روش استفاده کردم. (فقط برای یک ستون خاص می خواستم اعمال کنم )

3) تنظیمات Conditional Formatting:

در قسمت فرمول این ابزرا می تونید زمانی که سل براربر است با 0 فرمتی بهش بدید که رنگ فونت رو رنگ زمینه سل بکنه. اینطوری اگر زمینه سفید باشه و فونت هم سفید باشه، صفر مورد نظر دیده نمیشه.

بین این 3 روش، روش دوم بهتره به این دلیل که روش اول همه کاربرگ رو تحت تاثیر قرار میده نه یک محدوده خاص. روش سوم هم حجم اضافی تولید می کنه بخاطر رنگ و تنظیمات دیگه.
اما روش دوم می تونه به یک سری سلول دلخواه اعمال بشه ، همچنین رنگ خاصی هم نیاز نداره

امیدوارم مفید بوده باشه :o