PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوالی در مورد یوزر فرم

ieumts
2014/10/24, 11:31
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
توی فایل اکسلی که پیوست کردم، یوزر فرمی قرار دادم که موقع باز کردن فایل اجرا میشه
دو تا مشکل دارم:
یکی اینکه بعد از ورود داده ها، و زدن دکمه run، حتما باید exit رو هم بزنم که خروجی هام دیده بشه. آیا راهی هست که بعد از زدن کلید run خروجی هام دیده بشن؟
دوم اینکه میشه یه دکمه گذاشت که برای دفعات متعدد فرم رو اجرا کنم؟

Javid Mokhtari
2014/10/24, 12:04
با سلام خدمت دوستان و اساتید بزرگوار
توی فایل اکسلی که پیوست کردم، یوزر فرمی قرار دادم که موقع باز کردن فایل اجرا میشه
دو تا مشکل دارم:
یکی اینکه بعد از ورود داده ها، و زدن دکمه run، حتما باید exit رو هم بزنم که خروجی هام دیده بشه. آیا راهی هست که بعد از زدن کلید run خروجی هام دیده بشن؟
دوم اینکه میشه یه دکمه گذاشت که برای دفعات متعدد فرم رو اجرا کنم؟
با سلام.
1-اگر منظورتون از دیده شدن خروجی ها همان بسته شدن فرم هستش میتونید بسته به نیازتون یکی از کدهای زیر رو در آخر کدهای مربوط به Run قرار دهید:
Me.Hide
unload Me
End
2-برای نمایش مجدد فرم هم میتونید یک دکمه در صفحه شیت قرار بدین و از کد زیر استفاده کنید:
UserForm1.Show

ieumts
2014/10/24, 12:52
آقا دست شما درد نکنه
یه سوال. این Me چیه دقیقا؟

Javid Mokhtari
2014/10/24, 16:32
آقا دست شما درد نکنه
یه سوال. این Me چیه دقیقا؟

شما هرجا کد Me* رو دیدید بدونین که به شی فعال اشاره داره.اینجا Me همان
UserForm1 شماست.یعنی به جای Me در کدهای بالا میتونید از خود UserForm1 استفاده کنید:
UserForm1.hide
unload UserForm1

که یکی از مزیت های Me اشاره به شیئی فعال است که احتمالا نام آن را نمیدانیم ولی میخواهیم عملیاتی روی آن انجام دهیم و یا نام آن را میدانیم ولی طول کارکترهای آن زیاد است که با Me به راحتی میتوان به آن شی فعال اشاره کرد و همچنین اگر احیانا نام فرم شما عمدی یا سهوی تغییر یافت دیگر برای اجرای کد مشکلی نخواهید داشت.

ieumts
2014/10/25, 08:59
چه جالب...خیلی ممنون