PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: نحوۀ حذف صفحات خالی در هنگام پرینت گرفتن

ایلیا
2014/11/07, 16:03
با سلام خدمت دوستان
در برخی موارد هنگامی که در صفحه اصلی اکسل یک Sheet را برای کاغذ A4 و یا A5 فرقی نمی کند تنظیم کرده ایم و و تمام فایل در همان صفحه قراردارد و در نهایت می خواهیم از آن پرینت بگیریم با این که سلول ها در منطقه کاغذهای ذکر شده است ولی در پیش نمایش پرینت یک صفحه خالی قرار دارد که در صفحه اصلی نیست و هنگام پرینت گرفتن باعث میشه که اون صفحه نیز بصورت سفید پرینت گرفته شود،بنده هر کاری کردم نتونستم علت را جویا شوم چطور میشه اون صفحه خالی را هنگام پرینت گرفتن حذف کرد؟ البته لازم به ذکر است که در قسمت پرینت و در منوی Print Rang می توان از یک صفحه خاص پرینت گرفت ولی این صورت مسئله پاک کردن است از دوستان تقاضا دارم اگر تونستند این اشکال را رفع کنند برای بنده هم یادآور شوند.

misammisam
2014/11/07, 18:10
اول محدوده مورد نظرتونو انتخاب کنید و بعد برید به قسمت page Layout/Print Area و گزینه Set Print Area رو بزنید ، اینطوری فقط قسمت مشخص شده تو پرینت شما میاد و بقیه قسمتهای شیت پرینت نمیشه .

اگر باز حل نشد از گزینه page Layout/Page Setup و از تب Page گزینه Fit to رو انتخاب کن و جلوی 2 تا خانه جلوش بزار از 1 برروی 1
اینطوری کاغذتو جمع میکنه میزارتش تو یه کاغذ

اگر بازم حل نشد margins صفحتو همشو بزار رو صفر

اگرم باز حل نشد فایل نمونه بزار ببینیم فرمت فایلت چطوری درستش کنم

Ali Parsaei
2014/11/07, 22:09
سلام،
يک راه هم اين است که در پايين صفحه حالت page break preview را انتخاب کنيد و آن وقت صفحه بندي ها را مي توانيد ببينيد، لبه هاي آبي صفحه اضافه را با موس گرفته و بکشيد تا کوچک و حذف گردد،
4956

Pbapba
2018/11/08, 19:14
پاسخ ها قانع کننده نبود

حسام بحرانی
2018/11/08, 20:32
سلام
یکی از دلایل هم میتونه وجود سلول Merge شده در قسمتی دیگر از محدوده مورد نظر باشه.

بعنوان مثال در فایل پیوستی سلول های L2 و M2 مرج شده اند.

برای مطمئن شدن از این موضوع پیشنهاد می کنم ابتدا همه ی شیت را از حالت مرج خارج نموده و پس از اطمینان از وجود این مشکل

به حالت قبل بازگردید و سلول های مرج شده ی اضافی را پیدا و حذف نمایید.
موفق باشید.