PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از کدام تابع استفاده کنم؟

pejmank
2014/11/10, 19:20
سلام
کمک فوری نیاز دارم:
فرض کنید در یک شیت لیست 10تا قطعه رو دارم با شماره قطعه و قیمتشون.
در شیت دوم فقط لیست 20 تا قطعه رو دارم ( که 10 تا از اونها در صفحه اول اسمشون هست)
در شیت دوم از چه تابعی باید استفاده بکنم که بر مبنای شماره قطعه شیت اول رو (در واقع ستون شماره قطعهرو) جستجو بکنه و قطعاتی که اونجا پیدا کرد قیمتشون رو جلوی اسم قطعه در شیت دوم قرار بده و اگر اون قطعه در شیت اول نبود بجای قیمتش عدد صفر رو قرار بده؟
(از تابع Lookup استفاده کردم؛ میره قیمت قطعاتی که توی شیت اول هست رو میاره، ولی برای قطعاتی که در لیست نیستن هم همینطوری عدد میزاره جلوشون!!)

لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

Amir Ghasemiyan
2014/11/10, 20:39
سلام
کمک فوری نیاز دارم:
فرض کنید در یک شیت لیست 10تا قطعه رو دارم با شماره قطعه و قیمتشون.
در شیت دوم فقط لیست 20 تا قطعه رو دارم ( که 10 تا از اونها در صفحه اول اسمشون هست)
در شیت دوم از چه تابعی باید استفاده بکنم که بر مبنای شماره قطعه شیت اول رو (در واقع ستون شماره قطعهرو) جستجو بکنه و قطعاتی که اونجا پیدا کرد قیمتشون رو جلوی اسم قطعه در شیت دوم قرار بده و اگر اون قطعه در شیت اول نبود بجای قیمتش عدد صفر رو قرار بده؟
(از تابع Lookup استفاده کردم؛ میره قیمت قطعاتی که توی شیت اول هست رو میاره، ولی برای قطعاتی که در لیست نیستن هم همینطوری عدد میزاره جلوشون!!)

لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

سلام دوست عزيز
با توضيحاتي كه شما دادين فكر كنم بهتره از تركيب iferror و vlookup استفاده كنيد. به اين صورت:

=IFERROR(VLOOKUP(A1;Sheet1!A1:B10;2;FALSE);"")

mostafap4
2014/11/10, 20:53
سلام دوست عزیز
باید از ترکیبی از فرمول vlookup و iferror استفاده کنی که vlookup درون iferror قرار میگیره
یک کم تلاش کنید حل میشه

pejmank
2014/11/10, 22:38
سلام
با تشکر از دوستان
متاسفانه نتونستم
یک فایل نمونه آماده کردم، میخوام ستون قیمت در شیت2 رو پر کنم. طوری که لیست قیمت موجود توی شیت1 رو بیاره و برای مواردی که قیمتشون توی شیت1 نیست عدد صفر رو بذاره.

ممنون

Amir Ghasemiyan
2014/11/10, 23:13
سلام
با تشکر از دوستان
متاسفانه نتونستم
یک فایل نمونه آماده کردم، میخوام ستون قیمت در شیت2 رو پر کنم. طوری که لیست قیمت موجود توی شیت1 رو بیاره و برای مواردی که قیمتشون توی شیت1 نیست عدد صفر رو بذاره.

ممنون

از اين فرمول استفاده كنيد دوست عزيز

=IFERROR(VLOOKUP(A2;Sheet1!$A$2:$C$6;3;FALSE);0)

pejmank
2014/11/10, 23:34
از اين فرمول استفاده كنيد دوست عزيز

=iferror(vlookup(a2;sheet1!$a$2:$c$6;3;false);0)

امیر خان ممنون
ولی توی این فرمول از a2 ارور میگیره و فرمول رو قبول نمیکنه.

حسام بحرانی
2014/11/10, 23:43
امیر خان ممنون
ولی توی این فرمول از a2 ارور میگیره و فرمول رو قبول نمیکنه.
سلام
این فرمول چطور؟:

=iferror(vlookup(a2,sheet1!$a$2:$c$6,3,false),0)

pejmank
2014/11/10, 23:52
سلام
این فرمول چطور؟:

=iferror(vlookup(a2,sheet1!$a$2:$c$6,3,false),0)

ممنون آقا حسام حل شد
این فرمول آخر بدون ارور کار کرد.
مشکل فرمول قبلی چی بود که ارور میداد؟

بازهم ممنون

حسام بحرانی
2014/11/11, 00:03
ممنون آقا حسام حل شد
این فرمول آخر بدون ارور کار کرد.
مشکل فرمول قبلی چی بود که ارور میداد؟
بازهم ممنون
فرمول آقای قاسمیان کاملاً صحیح است.
مشکل در جدا کننده آرگومان ها بود که در سیستم شما از , استفاده شده اما در فرمول ارائه شده از ; استفاده شده بود.
دو فرمول را دقیق با هم مقایسه کنید.
موفق باشید.