PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در شکل بندی صفحه در اکسل

maziardm
2014/11/13, 13:07
با سلام و روز خوش

یه مشکلی دارم و ممنون میشم راهنمایی کنید
من یه فایل دارم و ماخوام جداول مختلف تو اون اعمال کنیم. برای اینکه به فرم دلخواهم دربیاد باید ردیف ها رو کوچک کنم و از مرج کردن استفاده کنم تا بتونم اونها رو درست کنم. حالا راهی هست اینکارو نکنم و ردیف ها رو کوچیک نکنم تا به تنظیمات دلخواه برسم. چون سوالم کمی گنگه فایل نمونه رو پیوست کردم.
با تشکر

maziardm
2014/11/16, 10:15
با سلام و روز خوش

یه مشکلی دارم و ممنون میشم راهنمایی کنید
من یه فایل دارم و ماخوام جداول مختلف تو اون اعمال کنیم. برای اینکه به فرم دلخواهم دربیاد باید ردیف ها رو کوچک کنم و از مرج کردن استفاده کنم تا بتونم اونها رو درست کنم. حالا راهی هست اینکارو نکنم و ردیف ها رو کوچیک نکنم تا به تنظیمات دلخواه برسم. چون سوالم کمی گنگه فایل نمونه رو پیوست کردم.
با تشکر

سلام و روز خوش
دوستان پاسخی نیست؟

Ali Parsaei
2014/11/16, 10:44
بعضي مواقع اين کار اجتناب ناپذير است، مخصوصا" براي تنظيم جهت چاپ، کار ديگري که مي شود کرد قرار دادن shape ها است که البته زياد مناسب نيست زيرا اغلب موقع چاپ در همان جايي که روي مونيتور ديده مي شوند قرار نمي گيرند.

maziardm
2014/11/21, 11:15
با سلام و روز خوش
یعنی راه دیگری نداره؟ برخی از سلول ها فرموله هستند. با استفاده از shape ها میشه فرمول بهشون داد؟ میشه در این زمینه بیشتر توضیح بدید. با تشکر

misammisam
2014/11/21, 16:13
منظورتون چیه ؟
تو چاپ مشکل دارید یا اینکه سلول چون کاراکتراش زیاده تبدیل به ##### میشه ، یا تو یه صفحه چاپ نمیشه .
دقیقا مشکلت کجاست من تو فایلت ایرادی ندیدم که !؟

maziardm
2014/11/29, 12:42
منظورتون چیه ؟
تو چاپ مشکل دارید یا اینکه سلول چون کاراکتراش زیاده تبدیل به ##### میشه ، یا تو یه صفحه چاپ نمیشه .
دقیقا مشکلت کجاست من تو فایلت ایرادی ندیدم که !؟

با سلام و روز خوش
مشکل تو کند شدن سرعت، عدم فرمول دهی مناسب و نظایر این ها هستش و موارد اینچنینی. به خصوص اگر فایل رو بخواید به کسی بدید شاید کمی دچار سردرگمی بشه. به نظر شما اینطور بد نیستش؟
راستی اصلا میشه تو شیپ یا تکس باکس ها فرمول داد؟
با تشکر

misammisam
2014/11/29, 16:35
خوب شما برای فرمول دهی عجیب و فریب فایلتونو طراحی کردید ، میتونی محاسباتتو تو یه فرمول انجام بدی و بعد اونو به یه شیپ لینک کنی ، شاید این یه راهش باشه .
زمان بیشتری بزاری مطمعنا فایل خیلی بهتری میتونی طراحی کنی .

maziardm
2014/11/30, 10:10
با سلام
پس میشه به شیپ ها لینک داد؟ چطوری؟ با تشکر

khakzad
2014/11/30, 11:11
بله
روی shape کلیک راست کنید :
hyperlink برای لینک دادن به یک سل هست
assign macro هم برای اتصال ماکرو هست
اولی مورد نظر شماست که به سلی که فرمول داره لینک بدید

maziardm
2014/12/01, 14:46
با سلام دوباره
آقای خاکزاد اینکارو کردم ولی نشد. هایپر لینک، به شیت یا یه فایل اکسل لینک میده. من میخوام به سلول مورد نظر تو همان شیت یا شیت دیگه لینک بده و محتویات آن سلول در شیپ مورد نظر را نشان دهد. امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم. با تشکر

khakzad
2014/12/01, 15:05
به شکل دقت کنید

http://exceliran.com/up/up/c1c9dccdc5713532fa3c0323489f4938.png (http://www.exceliran.com)

شیت رو مشخص می کنید
سل هم همینطور

سوالی هست در خدمتم

khakzad
2014/12/01, 15:09
اینکه بخواید محتویات سل داخل شیپ دیده بشه که سل رو باید به شیپ متصل کنید
این دو مقوله جداست.
و جدا جدا باید عمل کنید!

توی فایلتون هم ندیدم shape که بخوام طبق اون راهنمایی کنم!

maziardm
2014/12/02, 11:08
به شکل دقت کنید

http://exceliran.com/up/up/c1c9dccdc5713532fa3c0323489f4938.png (http://www.exceliran.com)

شیت رو مشخص می کنید
سل هم همینطور

سوالی هست در خدمتم

با سلام و روز خوش
اینکارو کردم
تو شیپ محتویات رو نشون نمیده و فقط به سلول مورد نظر لینک میده. یعنی وقتی رو شیپ میریم و کلیک می کنیم به سلول مورد نظر میریم. با تشکر

maziardm
2014/12/02, 11:13
اینکه بخواید محتویات سل داخل شیپ دیده بشه که سل رو باید به شیپ متصل کنید
این دو مقوله جداست.
و جدا جدا باید عمل کنید!

توی فایلتون هم ندیدم shape که بخوام طبق اون راهنمایی کنم!

با سلام و روز خوش
ممنونم از شما. تو فایلم شیپ ندارم. اگر بخوام شیپ قرار بدهم و محتویات یه سلول خاص رو تو اون نشون میدم
میشه بیشتر توضیح بدید.

khakzad
2014/12/02, 11:30
برای اتصال shape به سل کافیست ابتدا shape مورد نظر را انتخاب کرده. سپس در نوار فرمول بزنیم =ادرس سل مورد نظر.همچنین از این روش برای اتصال word art به سل نیز می توان استفاده کرد و جلوه های گرافیکی ویژه ای خلق کرد.
(نکته: درصورتی که سل مورد نظر حاوی فرمول باشد، هر بار شاهد عبارتی خاص درشکل مورد نظر خواهیم بود)
مانند شکل:

http://exceliran.com/up/up/b688a0dcb576dceb9a0d4f4cc3aedc20.jpg (http://www.exceliran.com)

برای لینک هم که توضیح دادم

maziardm
2014/12/08, 20:46
با تشکر از تمامی دوستان
واقعا ممنونم. در ضمن اگر هم دیر سر زدم کمی نا هوش بودم. با تشکر

maziardm
2014/12/10, 23:35
با سلام و روز خوش
یه سوال دیگه تو این زیمنه برام پیش اومده. وقتی تو شیپ یا تکست باکس لینک یه سلول حاوی عدد رو میدی، عدد رو به صورت انگلیسی نمایش میده و با عوض کردن فونت اون شیپ عدد مورد نظر فارسی نمیشه و انگلیسی می مونه. هر فونت فارسی انتخاب می کنم تاثیری نداره. نمی دونم چرا. سلولی که لینک بهش داده شده هم فارسی و فونتش فارسیه ولی تو شیپ مورد نظر عدد انگلیسی نمایش داده میشه.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

maziardm
2014/12/13, 19:57
با سلام و روز خوش
یه سوال دیگه تو این زیمنه برام پیش اومده. وقتی تو شیپ یا تکست باکس لینک یه سلول حاوی عدد رو میدی، عدد رو به صورت انگلیسی نمایش میده و با عوض کردن فونت اون شیپ عدد مورد نظر فارسی نمیشه و انگلیسی می مونه. هر فونت فارسی انتخاب می کنم تاثیری نداره. نمی دونم چرا. سلولی که لینک بهش داده شده هم فارسی و فونتش فارسیه ولی تو شیپ مورد نظر عدد انگلیسی نمایش داده میشه.

با سلام و روز خوش
پاسخی نیست؟؟؟؟؟

Ali Parsaei
2014/12/13, 23:32
با سلام و روز خوش
من تو دو تا کامپيوتر که اکسل اونها رو هم خودم نصب کرده بودم امتحان کردم تو يکي اين اشکال بود و تو يکي اين اشکال نبود!
پس مشکل حل شدني است ولي نميدانم چگونه!
قاعدتا" چون خودم هر دو اکسل رو نصب کردم تنظيمات هر دو بايد مثل هم باشد، پس لابد تنيظمات خود ويندوزها فرق دارد که اين اتفاق مي افتد.:confused:
فعلا" که اشکال را نفهميدم از کجا است. باز اگر چيزي دستگيرم شد عرض خواهم کرد.

maziardm
2014/12/14, 22:51
با تشکر از شما و دیگر دوستان. به هر حال در صورت حصول جواب منتظر پاسخ شما و دیگر دوستان هستم. با تشکر