PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کاربری همزمان

mahmood007
2011/06/06, 19:29
سلام عزیزان
سوال من اینکه چطور میشه فایلی داشته باشیم تو اکسل که دو یا چند کاربر همزمان از آن استفاده کنند و ثبت اطلاعات کنند و در ضمن مشخص هم باشه که کدوم ردیف رو کدوم کاربر وارد کرده ممنون میشم کمکم کنید .

shamsololama
2011/06/07, 15:39
با درود فراوان

در این مورد اگر اشتباه نکنم در پستی دیگر صحبت کرده بودیم و توضیح داده بودم
برای اینکار روشی که به نظر من بهتر است انجام بدهیم اینه که برای ورود اطلاعات فرمی طراحی کنید که اطلاعات را از طریق فرم وارد کنید
و کلیدی که برای ورود اطلاعات قرار می دهید دستوری بنویسید که در انتهای ردیفی که پر میشود و یا جایی که شما در نظر میگیرید و یا بصورت کامنت روی آن ردیف مشخص کند که چه کسی آن ردیف را پر کرده که هم می توانید دستور را به صورتی بنویسید که نام کامپیوتر کاربر را یاداشت کند و یا اینکه برای ورود به آن فایل یوزر و پسورد تعریف کنید و در دستوری که می نویسید همان یوزری که کاربر با آن وارد فایل شده را ثبت کند و همانطور که می دانید برای اینکه همزمان چند نفر اطلاعات را وارد کنند نیاز است که آن فایل را Share کنید
با اینکار می توانید صفحه اطلاعات نیز اگر نیاز باشد از دست کاربر دورنگه دارید تا به آن دسترسی نداشته باشند و فقط اطلاعات را وارد کرده و یا اینکه فقط اطلاعاتی که خودشان وارد کرده اند ویرایش کنند و ....

mokaram
2011/11/21, 22:27
استاد میشه یک نمونه فایل قرار بدید منم همین مشکل را دارم

shamsololama
2011/11/22, 07:26
با دورد فراوان

چشم دوست عزیز در اولین فرصت اینکار را خواهم کرد و اگر فراموش شد لطفا یاد آوری کنید

mokaram
2011/11/26, 17:39
با دورد فراوان

چشم دوست عزیز در اولین فرصت اینکار را خواهم کرد و اگر فراموش شد لطفا یاد آوری کنید

سلام استاد جهت یاد آوری بابت ارسال نمونه کار
ممنون

shamsololama
2011/11/27, 08:47
با درود فراوان

این فایل رو به عنوان نمونه قرار دادم

توجه:

پس از دانلود این فایل پسوند آن را به rar. تغییر دهید و سپس آن را آنزیپ کنید چون بصورت مسقیم این فایل را نمی توانید باز کنید
در خدمت دوستان هستم

فایل نمونه:

[attachment=389]

hamidkarimi63
2013/04/22, 11:33
با سلام
جناب آقای شمس العلماء
در مورد فایل پیوست موارد ذیل را مد نظر قرار دهید و راهنمایی بفرمائید
1- user form1 در فایل وجود ندارد و با خطا مواجه می شویم
2- اگر امکان دارد پسورد فایل را جهت استفاده از فورمول ها بگذارید
3- در صورتی که فایل را به صورت اشتراکی به کار ببریم اگر یکی از کابران در حال استفاده از فایل باشند کاربران دیگر نمی توانند بر روی این فایل تغییرات ایجاد شده را بر روی همان فایل ذخیره نمایند.
با تشکر فراوان

shamsololama
2013/04/22, 12:04
با سلام
جناب آقای شمس العلماء
در مورد فایل پیوست موارد ذیل را مد نظر قرار دهید و راهنمایی بفرمائید
1- user form1 در فایل وجود ندارد و با خطا مواجه می شویم
2- اگر امکان دارد پسورد فایل را جهت استفاده از فورمول ها بگذارید
3- در صورتی که فایل را به صورت اشتراکی به کار ببریم اگر یکی از کابران در حال استفاده از فایل باشند کاربران دیگر نمی توانند بر روی این فایل تغییرات ایجاد شده را بر روی همان فایل ذخیره نمایند.
با تشکر فراوان

با درود فراوان

1-چک کردم یوزرفرم یک در فایل هست و مشکلی نداشت بفرمائید در چه مواقعی با خطا روبرو میشود
2-پسورد این فایل هم برای وی بیو هم داخل برنامه exceliran می باشد
3- برای اینکه این فایل را بصورت مشترک استفاده کنید پس از قرار دادن آن در شبکه آن را شیر کنید یعنی از تب Review و انتخاب گزینه شر آن را مشترک کنید
موفق باشید

hamidkarimi63
2013/04/23, 09:45
با سلام
با تشکر از آقای شمس العلماءدر پاسخگویی به سوالات بنده
1- در فایل ارسالی وقتی بر روی "ایجاد پرسش" کلیک می کنیم با خطای زیر مواجه می شویم:
compile error in hidden module: user form1
2- وقتی در تب review فایل را share کنیم دیگر به دستورات ویژوال دسترسی نداریم و نمی توانیم آنها را ویرایش کنیم
لطفا راهنمایی بفرمائید
با تشکر

shamsololama
2013/04/23, 10:31
با درود فراوان
درست میفرمائید وقتی که آن را شر میکنید یک سری از امکانات اکسل همین طور ویژوال آن غیر فعال میشه و برای ویرایش می بایست آن را از حالت شر بیرون بیاورید بعد از ویرایش دوباره شر کنید

برای اروری هم که میده تو قسمت ویژوال آن از تو رفرنس ببین کدوم گزینه جلوش نوشته که مشکل داره تیک همون رو بردار فکر میکنم اگر مشکل گرفته باشه نوشته باشه میسینگ missing