PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی جهت ایجاد یک پایگاه داده

DOLFIN
2014/11/23, 10:30
سلام دوستان
من چند وقتیه تو زمینه ی طراحی یک پایگاه داده مناسب دارم فعالیت می کنم و با اکسل و vba تونستم یک پایگاه داده متوسط و ابتدایی درست کنم
می خواستم بدونم نظرات دوستان در مورد ایجاد یک پایگاه داده مناسب و حرفه ای چیه ؟
آیا به صرفه هست که ادم وقت واسه یادگیری sql بذاره ؟
اگه اره که باید از کجا شروع کنه اگه نه که پس بهتره از چی شروع کنه ؟
ممنون از همه دوستان
از اساتید محترم تقاضا می کنم راهنمایی بکنن بلکه چراغ راهی برای من و امثال من باشه.
متشکرم.

khakzad
2014/11/23, 10:37
سلام دوسست عزیز
من خواستم لینک بدم، دیدم خودتون سرچ کنسد بهتره. همون کلید واژه sql رو بزنید.کلی لینک میاد که تو انجمن در مورد sql مطلب وجود داره.
امیدوارم بدردتون بخوره
تا اونا رو بخونید و آشنا بشید، اساتید میان و نظرات خودشون و میدن.
البته که قبلا هم فکر می کنم بحث هایی شده

DOLFIN
2014/11/23, 11:13
ببخشید من خیلی گشتم ولی چیزی مربوط به سوالم رو پیدا نکردم ممنون میشم اگه لینک بدید

khakzad
2014/11/23, 11:27
دقیقا در رابطه با سوال شما نیس.
ازتباطات اکسل و sql بود

پس احتمالا بدردتون نمی خووره.

DOLFIN
2014/11/26, 11:25
سلام
دوستان کسی تو این زمینه تجربه یا اطلاعاتی نداره؟

mostafap4
2014/11/26, 23:16
سلام
راستش من فکر میکنم استفاده از چه نوع پایگاه داده ای بستگی به یک سری شاخص ها داره
مثلا باید ببینید که اطلاعات شما چقدر هست و در آینده چقدر خواهد شد (مثلاً چند تا رکورد اطلاعات خواهید داشت)
همچنین باید ببینید چند تا جدول میخواهید داشته باشید؟ آیا ارتباط بین جداول شما باید برقرار باشه؟ و مسائل دیگه که خودتون باید ببینید چجور پایگاه داده ای میخواهید
موفق باشید

DOLFIN
2014/11/29, 12:41
سلام مرسی از جوابتون
هدف از طرح این سوال بیشتر این بود که دوستان بتونن تجربه های کاریشونو چه در زمینه ی اکسل و چه در زمینه ی زبان sql برای طراحی یک پایگاه داده بگن
به فرض مثال من ابتدای شروع کارم با توابع و ابزار های ساده ی اکسل تونستم یه سیستم گردش انبار ساده رو درست کنم اما مشکل اینجا بود که فایل های زیادی درست شد هرچند روند سیستمیش درست بود
بعدش با فرمول نویسی های پیشرفته تر vba تونستم اون فایل ها را تو یک فایل به صورت خلاصه تر و کاربردی تر جمع جور کنم که گزارش های بهتری ام به ادم میتونه بده
اما باز هم این کار مشکلای خاص خودشو داشت و با کدهام زیاد نتونستم مشکلاتو برطرف کنم...
حالا می خواستم بدونم دوستای دیگه که حرفه این تو زمینه اکسل نظرشون در این مورد چیه؟
آیا بالا بردن سطح دانش تو اکسل نهایتا به جایی میرسه که دیگه مشکلاتی مثل تودر تو بودن و یا کندی سرعت برنامه و.... از بین بره ؟ یا نه
بهتره آدم یه زبان مدیریت پایگاه داده مثل sql یا هرچیز دیگرو یاد بگیره؟
به هر حال ممنونم ازتون.:)