PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] سرعت پایین اکسل در انجام عملیات

yogishiip
2014/12/22, 19:11
سلام
بنده یک فایل با 85 هزار ردیف دارم و از دستور sumif برای گرفتن خروجی مورد نظرم تو اون استفاده کردم
حجم فابل 4 مگابایته و وقتی با اکسل بازش میکنم حدود 7 دقیقه طول میکشه باز بشه و برای هر سورت ساده ای هم دقیقا 5-6 دقیقه باید صبر کنم
آیا این عادیه ؟
کلا اکسل اینجوریه ؟

office 2013 64 bit هم وری ویندوز 7 64 بیت نصب کردم نشد
مشخصات سیستم :
ram:8 gigi ddr3
vga :2 nvidia
cpu i7 intel

Amir Ghasemiyan
2014/12/22, 19:14
سلام
بنده یک فایل با 85 هزار ردیف دارم و از دستور sumif برای گرفتن خروجی مورد نظرم تو اون استفاده کردم
حجم فابل 4 مگابایته و وقتی با اکسل بازش میکنم حدود 7 دقیقه طول میکشه باز بشه و برای هر سورت ساده ای هم دقیقا 5-6 دقیقه باید صبر کنم
آیا این عادیه ؟
کلا اکسل اینجوریه ؟

office 2013 64 bit هم وری ویندوز 7 64 بیت نصب کردم نشد
مشخصات سیستم :
ram:8 gigi ddr3
vga :2 nvidia
cpu i7 intel

سلام
بستگي بسيار زيادي به تعداد فرمول هايي كه استفاده كردين داره. البته حجم ديتاهاي شما هم خيلي زياده. از طرفي سيستم قوي هم دارين. ولي فكر ميكنم عادي باشه

yogishiip
2014/12/22, 19:42
ابنجوری که نمیشه !؟
من هنوز کلی اطلاعات دیگه دارم اگه قرار باشه با این سرعت پیش برم 3 سال بعد تموم میشه ؟!
نمیشه هیچ جوری سرعتش رو بهبود بخشید ؟
کلا وقتی فایل رو باز میکنم تا 5 دقیقه اول هر 7 هسته cpu به صورت 100 درصد میره زیر بار !
کلا تا حالا ندیده بودم هیچ برنامه ای بتونه اینجوری کل پردازنده رو ببره زیر بار ؟!حتی گیم های سنگین !!
نمیشه مثل برنامه های بروت فورس یه جوری از gpu برای پردازش در اکسل استفاده کرد ؟!
بالاخره باید راهی باشه !
این فایله و فرمول هنوز روی نصف ستون c اعمال نشده !!!
5313

پی نوشت :
انگار اصلا به تعداد پردازنده کاری نداره؟
24 هسته سی پی یو رو روی یک سیستم با 16 گیگ رم کاملا اشغال کرده! (اکسل 2010 64 بیت)
(تصویر یپوست)

misammisam
2014/12/22, 23:11
سلام
تازه سیستمت خیلی خوب فایلو پردازش میکنه ، منم دقیقا همین مشکل حجم اطلاعاتو دارم .
نمیدونم فایلتون در مورد چیه ولی من تو کار حسابداری این مشکلو دارم ، مشکلمم تا حدودی حل کردم ، هر ماه اطلاعات من حدود 30 تا 40 هزار ردیف میشه که برای یک سالو اگه بخوام تو یه صفحه اکسل بنویسم اصلا جواب نمیده .
من اینکارو کردم ، برای هر ماه یک فایل گذاشتم ، یعنی یکسال 12 تا فایل جداگانه اکسل ، مانده های هر ماه رو لینک میکنم به ترازنامه ماه بعد ، برای گزارش گیری از همه فایلها هم از pivottable استفاده میکنم که اصلا حجمی نمیگیره و خیلم سرعتش بالاست

misammisam
2014/12/23, 00:04
فایلتونو دانلود کردم و دیدم ، اینی که یکم تغییرش دادم ببینید ، هم بهتون جمع که با sumif گرفتی رو نشون میده ، هم تو یه شیت جدا فیلتر شده محصولو نشون میده ، تازه از filter/Advanced هم میتونی استفاده بکنی که سرعتش بالاست .
هیچکس اینکاری رو که شما کردی انجام نمیده .

امين اسماعيلي
2014/12/31, 21:22
با درود
والا من که با این سیستمم مردم تا بازش کنم و نهایتانم بازش نکردم. شما اگر کد مینوشتی و بعد Sumif رو (البتع از رو نوشته هایی که اینجا دیدم میگم) با VBA حساب میکردی و نتیجشو تو یه سل میزاشتی خیلی بهتر بود .

osture
2016/07/25, 20:09
منم به این مشکل خوردم ولی اگه اکسلو آپدیت کنی فک کنم حل بشه

بعید می دونم با آبدیت درتس بشه . لا اقل برای من که تاثیری نداشت .

a.dal65
2017/12/04, 11:45
با سلام اگه بخوای GPU استفاده کنی باید اکسل رو تحت اون ران کنی که میشه
ولی یه کار راحتتر بکن ، که الان برای فایلت کردم و راحت باز میشه
https://cdn.ablebits.com/_img-blog/formulas-not-working/excel-automatic-calculation.png
بزار روی manual و اون تیک رو بردار
,و یه دکمه اضافه کن که calculation رو فعال و غیر فعال کنی

majid_mx4
2017/12/05, 13:23
با سلام

ضمن تشکر از تمامی دوستانی که پاسخ گو بودن دوفایل ضمیمه را نیز بررسی نمایید.

فرمول نوشته شده چندین برابر از sumif سرعت بیشتری دارده .( خوب توسط شما تست شود و بازخورد آن را اطلاع دهید.)

فایل دوم توسط ماکرو که کمی وقت گیر تر است ولی مدام محاسبه انجام نخواهد داد .

امیدوارم کمکی کرده باشم.
موفق باشید میر