PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبادل اطلاعات با صفحه very hide شده در اکسل و تبادل اطلاعات بین دو فرم

aty313
2014/12/26, 00:10
با سلام من یک شیت در اکسل دارم که به دلیل امنیت باید آن را very hide کنم. اما در فرمی که در ماکرو طراحی کردم لازم که با این شیت تبادل اطلاعات داشته باشم قبل از very hide کردن برای این تبادل اطلاعات از دستور Sheets("sheet1").Active استفاده می کردم که در حال حاضر به آن ایراد می گیرد. لطفا به من کمک کنید. همچنین آیا امکان انتقال اطلاعات بین دو فرم وجود دارد یعنی اگر در textbox1 فرم اول داده ای ذخیره است وقتی فرم 2 فعال است امکان استفاده از آن مقدار برای محاسبات در فرم 2 امکانپذیر است؟ با تشکر

امين اسماعيلي
2014/12/26, 00:29
با درود
دوست عزیز جواب سوال اول رو که خودتون دادین- خوب شیت اکتیو نداری - میتونی یه لحظه از هاید درش بیاری و در اخر دوباره هایدش کنی. من کدتونو نمیدونم چیه ولی میشه هم دستور select یا اکتیو رو بعضی جا ها اصلا به کار نبرد. در مورد سوال دوم من چیزی نفهمیدم اما ارتباط بین یوزر فرم ها امکان پزیر هستش میشه

aty313
2014/12/26, 00:53
ممنون جواب سوال دومم را با تعریف متغیر global پیدا کردم. اما مشکل اولم سرجاشه چون من دو تا شیت دارم و بعضی جاها مجبورم از یکی که very hide است اطلاعات بخوانم و در خط بعد اطلاعات را به شیت دیگر ارسال کنم پس باید مدام شیت انتخابی را تغییر دهم. آیا قبل از دستور انتخاب شیت می توانم دستور خروج از hide را ببرای این شیت نویسم. دستورش چیست؟

امين اسماعيلي
2014/12/26, 01:22
با درود

خط زیر کامل هاید میکنه(فرضا شیت 2

Sheet2.Visible = xlSheetVeryHidden

و کد زیر هم از هاید در میاره

Sheet2.Visible = xlSheetVisible

majid_mx4
2014/12/26, 01:30
با سلام و ضمن تشکر از مدیر انجمن جناب آقای اسماعیلی

دوست عزیز

لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید(توضیح دارد)

با تشکر میر