PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: یافتن ماکزیمم ستون

aty313
2015/01/11, 00:01
با سلام برای یافتن ماکزیمم، مینیمم یا متوسط یک ستون در vba از چه کدی می توان استفاده کرد؟ من دستور WorksheetFunction.Max را بلدم که باید سلول به سلول براش تعریف کرد اما من یک ستون با هزار ردیف دارم.

aty313
2015/01/11, 00:14
البته نکته مهم دیگر این است در هر بار اجرای برنامه تعداد ردیفهای ستونی که قرار است از آن ماکزیمم گرفته شود متغیر است و من باید بتوانم فرمولی بنویسم که آرگومنهایش متغیر باشد.

Amir Ghasemiyan
2015/01/11, 00:31
البته نکته مهم دیگر این است در هر بار اجرای برنامه تعداد ردیفهای ستونی که قرار است از آن ماکزیمم گرفته شود متغیر است و من باید بتوانم فرمولی بنویسم که آرگومنهایش متغیر باشد.

سلام دوست عزيز
شما ميتونين از همين روشي كه گفتين استفاده كنيد. مثلا رنجشو ميتونين تو يك متغير بذارين و تغيير بدين يا ميتونين از كل ستون استفاده كنيد به اين صورت
a:a
يعني كل ستون a

يا حتي ميتونين بصورت فانكشن بنويسيد كه رنج رو از ورودي بگيره

كلا خيلي كارها ميشه كرد

majid_mx4
2015/01/11, 17:06
با سلام برای یافتن ماکزیمم، مینیمم یا متوسط یک ستون در vba از چه کدی می توان استفاده کرد؟ من دستور WorksheetFunction.Max را بلدم که باید سلول به سلول براش تعریف کرد اما من یک ستون با هزار ردیف دارم.

با سلام

احتراما از دستور زیر استفادن نمایید(ستون A جهت کنترل اعداد می باشد)

Sub MMax()
Dim LastRow As Long
With ActiveSheet
LastRow = .Cells(.Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
End With

Dim maximum As Double, rng As Range, cell As Range
Cells.Interior.ColorIndex = 0
Set rng = Range("A1:A" & LastRow)
maximum = WorksheetFunction.Max(rng)
For Each cell In rng
If cell.Value = maximum Then cell.Interior.ColorIndex = 22
Next cell

End Sub

با تشکر میر

نسرین عطار
2018/08/13, 13:57
سلام برای ماکزیمم قدر مطلق باید چکار کنم آقای مدیر؟

mokaram
2018/08/13, 18:41
به فرض وجود اعداد شما در محدوده a1 تا a20 به شکل زیر فرمول را بنویسید

=max(abs(a1:a20))
البته فرمول را به صورت آرایه ای وارد کنید. (ctrl+Shift+enter)

نسرین عطار
2018/08/14, 05:42
به فرض وجود اعداد شما در محدوده a1 تا a20 به شکل زیر فرمول را بنویسید

=max(abs(a1:a20))
البته فرمول را به صورت آرایه ای وارد کنید. (ctrl+Shift+enter)

ممنونم از پاسختون ولی میخوام کدی بنویسم که هر مقدار ردیف کاربر بده این فرمول را محاسبه بکنه

mokaram
2018/08/14, 07:38
ممنونم از پاسختون ولی میخوام کدی بنویسم که هر مقدار ردیف کاربر بده این فرمول را محاسبه بکنه

اگر دقت کرده باشید من بازه را به طور فرضی a1:a20 نوشتم ، شما می تونید بر اساس نیازتون بازه ای دیگه بنویسید.

نسرین عطار
2018/08/14, 09:19
اگر دقت کرده باشید من بازه را به طور فرضی a1:a20 نوشتم ، شما می تونید بر اساس نیازتون بازه ای دیگه بنویسید.
این کد اصلا در vba ماکرو من کار نمیکنه...خوب ببینید من بازه رو میخوام بینهایت باشه...مثلا هر چی کاربرداد این حساب کنه مثلا یک کاربر 10 عدد بده و کاربر دیگه 100 عدد بده باز این محاسبه کنه...من میخوام این برنامه رو قبل دادن اعدا بنویسم

Amir Ghasemiyan
2018/08/14, 09:49
این کد اصلا در vba ماکرو من کار نمیکنه...خوب ببینید من بازه رو میخوام بینهایت باشه...مثلا هر چی کاربرداد این حساب کنه مثلا یک کاربر 10 عدد بده و کاربر دیگه 100 عدد بده باز این محاسبه کنه...من میخوام این برنامه رو قبل دادن اعدا بنویسم

چيزي كه دوستمون دادن ربطي به محيط vba نداره. داخل سلول هاي اكسل بايد بنويسيد. اگر حتما بايد داخل vba باشه بهتره فايلتون رو ضميمه كنيد و بفرماييد هدفتون از اين كار چيه تا بهتر بشه راهنماييتون كرد