PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پرسش: run time error 13 رفع مشکل

mohsen9678
2015/01/16, 11:56
با سلام خدمت دوستان
من یک دستور نوشتم در اکسل اما بعد وقتی اونو اجار میکنم این پیغام میده دلیلش چیه و برای رفع اون چه کار باید کر

mokaram
2015/01/16, 12:32
با سلام و عرض خیر مقدم خدمت دوست عزیز

میشه تصویری از ارور را بزارید

majid_mx4
2015/01/16, 16:56
با سلام
دوست عزیز

این خطا دلایل مختلفی دارد ولی اصلی ترین دلیل درست نبودن فرمت سلولهای مرجعی است که در دستورات خود از آن استفاده کرده اید

مثالا اگر سلولی نوع فرمت آن تکست باشد و شما آن را در دستورات عدد در نظر گرفته باشید این خطا نمایش داده میشود البته معمولا خود سیستم در بعضی از مواقع آن نرا تبدیل میکند ولی گاهی هم که نمیتواند این خطا را نمایش می دهد ( که معمولا در اکسل صورت می گیرد)
مثال دیگر استفاده از توابع شمسی با ورژنهای مختلف در سیستمهای مختلف است که در صورت Update نکردن در مرحله اول باز کردن فایل این خطا نمایش داده میشود . چرا؟
چون در صورت عدم تطبیق این تابع با تابع اضافه شده در سیستم خود و تغییر ورژن آن ، دراین نوع توابع ،شاید ظاهر سلول به شکل تاریخ باشد ( که اگر روی یکی از سلولها دبل کلیک کنید ) خواهید دید که فرمول تبدیل به Name# میشود و خطای آن نمایش داده میشود.
ولی همانطور که گفتم دلیل اصلی نمایش این خطا عدم همخوانی فرمتهایی مانند تاریخ ، عدد ، تکست ، و تعریف آن در دستورات به فرمتی دیگر است .
البته شما به ایمیل خود سر بزنید دلیل خطا در فایل شما را شرح دادم.

با تشکر میر

naser1357
2019/12/28, 09:48
در ایمیل چیزی وجود نداشت ممنون می شوم باز ارسال فرمایید

haminhamidi@gmail.com
همچنین اگر میسر هست ماکرو تغییر فرمت عددی و فرمت تاریخی برای یک ستون بفرستین تا برنامه قبل از شروع محاسبات هر ستون را به فرمت مورد نیاز تبدیل نماید
با تشکر ویژه