PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گرفتن گزارش با شرط ستون ها ي كناري(جمع با شرط خاص)

face_2_faces
2015/01/19, 10:51
سلام به همه سروران خودم.من در فايل اكسل كه دارم يك شيت به نام فرم الف دارم كه تو اون ديتاهاي اوليه خودمو ميزنم.يك شيت هم دارم كه اسمشو گذاشتم فرم ب و تو اون گزارش مورد نظرمو دارم.مشكلم اينه كه تو فرم گزارشم ميخوام به شرطي اعداد رو جمع كنه كه به عنوان مثال در ستون (نام پروژه) عنوانش احداث پروژه a باشه و فصل هم حتما مثلا 3 باشه تو گزارش بياد و جمع هر ستوني كه اين شرايط رو داره بهم بده.فايلم پيوست ميكنم شايد بهتر منظورمو برسونه

mokaram
2015/01/19, 10:59
دوست عزیز مشکلتون با تابع sumif احتمالا حل بشه. (متاسفانه دسترسی به فایلتون برام مقدور نیست)

mohammad_ashooryan
2015/01/19, 12:01
سلام
با تابع sumifs ميتونين به جواب برسيد.
5572

face_2_faces
2015/01/19, 14:47
فقط ميشه فرمولشو يكم شفافتر بهم توضيح بدين

mokaram
2015/01/19, 14:59
شرح آرگومان ها به قرار زیر است
Sum_range:محدوده ای که می خواهیم جمع بزنیم
Criteria_range1:محدوده شرط اول
Criteria1: شرط اول
Criteria_range2: محدوده شرط دوم
Criteria2:شرط دوم
.
.
.

mohammad_ashooryan
2015/01/19, 15:06
باسلام و تشكر فراوان از M_R_M عزيز
با فرمول sumproduct هم ميشه به جواب رسيد.
5576

komeilex
2015/01/21, 10:06
سلام به همه سروران خودم.من در فايل اكسل كه دارم يك شيت به نام فرم الف دارم كه تو اون ديتاهاي اوليه خودمو ميزنم.يك شيت هم دارم كه اسمشو گذاشتم فرم ب و تو اون گزارش مورد نظرمو دارم.مشكلم اينه كه تو فرم گزارشم ميخوام به شرطي اعداد رو جمع كنه كه به عنوان مثال در ستون (نام پروژه) عنوانش احداث پروژه a باشه و فصل هم حتما مثلا 3 باشه تو گزارش بياد و جمع هر ستوني كه اين شرايط رو داره بهم بده.فايلم پيوست ميكنم شايد بهتر منظورمو برسونه

سلام دوست عزیز. چون برای گزارش گیری می خوای استفاده کنی به نظرم بهتره از Pivote table استفاده کنی.
نمونش رو برات قرار می دم.
در مورد Pivote table به تالارش مراجعه کن تا کار باهاش رو یاد بگیری و پیشنهاد می کنم حتما این کارو بکن چون خیلی پرکاربرد و به درد بخور هستش.
موفق باشی.

5588