PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افزودن دکمه پرینت در ورد و مخفی بودن آن

bakhshism
2015/01/27, 13:11
سلام من یک نامه اداری دارم که می خوام با افزودن دکمه پنجره پرینت نمایش داده بشه و خواسته ای که دارم در فایل پیوستی انجام بشه از دوستان تقاضای راهنمایی دارم

majid_mx4
2015/01/28, 13:01
با سلام

دوست عزیر لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

قابل ذکر است روی فایل شما نمیشد کار کرد به خاطر اینکه چندین تکست باکس ایجاد کرده بودید (به دلایل زیر )برای بهتر رسیدن به نتیجه اول یک فایل جدید ورد باز کنید سپس از لبه Insert گزینه Shapes را کلیک و یک تکست باکس انتخاب نمایید و سه بار اینکار را انجام دهید (یعنی سه تا تکست باکس به ورد خود اضافه کنیدکه تکست باکس سوم برای رونوشت می باشد .)

حالا نیاز به دو دکمه دارید بعد از اضافه کردن و نام گذاری آنها دکمه شماره 1 را انتخاب و Cut میکنید و روی تکست باکس 1 رفته و آن را داخل تکست باکس 1 اضافه میکنید و برا ی دکمه دوم نیزی همین کار را میکنید .
سپس کدهای فایل پیوست را کپی و به فایل جدید خود اضافه میکنید.
ترفند:
ورود میتواند اشکال را مخفی کند و شما از این خاصیت برای مخفی کردن دکمه استفاده میکند.

با تشکر میر

bakhshism
2015/02/05, 09:12
سلام دوست گرامی می شه راهنمایی بفرمایید چطور میشه شماره اندیس هر shape* رو پیدا کرد چون برای کد نویسی بهش نیاز دارم

majid_mx4
2015/02/06, 00:47
باسلام

احتراما فایل ضمیمه را بررسی نمایید. فایل پیوست شده حاوی دستور جهت شناسایی نام Shape هایی که در صفحه وجود دارند می باشد.

توجه : لطفا قبل از استفاده از فایل آن را Rename کرده و Doc. را از آخر آن حذف نمایید.
این هم دستوارت

Sub ShapeNames()
Dim sh As Shape
Dim strMsg As String
Dim txt As String
If Selection.ShapeRange.Count > 0 Then
Set sh = Selection.ShapeRange(1)

End If
For Each sh In ActiveDocument.Shapes
strMsg = " نام : " & sh.Name
If sh.TextFrame.HasText Then
txt = sh.TextFrame.TextRange.Text

If sh.LinkFormat Is Nothing Then
strMsg = strMsg

End If
MsgBox strMsg & vbLf & " و محتواي داخل آن " & vbLf & " " & txt
End If
Next sh
End Sub

با تشکر میر

bakhshism
2015/02/10, 14:02
:oسلام دوست گرامی یکی از عزیزان راه حل ساده ای را ارائه نمودند که به شرح ذیل است: ابتدا shape مورد نظر را انتخاب می کنیم سپ Alt+f11 را می زنیم تا vba editor باز شود سپس در همین محیط ctrl+g را زده یا از گزینه view - گزینه immediate window را انتخاب و در محیط آن می نویسم: selection.shaperange.name? سپس اینتر می زنیم می بینید که نام shape ذکر می شود.