PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از توابع برای رسیدن به یک جدول با شرایت خاص و آیتم های غیر تکراری

sabertb
2015/02/03, 14:46
من لیستی از اسامی به همراه عدد در یافتی را دارم . حالا می خواهم از این لیست اصلی یک لیست تهیه کنم که اسامی کسایی که مجموعا بالای 100 تومن دریافت کرده اند را زیر هم نشان بدهد و موارد تکراری در آن لحاظ نشود و مجموع دریافتی های آنهارو قرار بدهد.

sabertb
2015/02/03, 16:51
فایل ضمیمه شده اکسل 2010 هست. امید وارم راه حل ساده ای داشته باشه مشکل من

~M*E*H*D*I~
2015/02/08, 19:16
درود
فایل پیوست رو چک کنید ببینید منظور همینه

sabertb
2015/02/09, 17:49
ممنون ام از پاسختون
بعد از استفاده از این فرمول متوجه بعضی مشکلات شدم که در فایل ضمیمه توضیح میدهم .

~M*E*H*D*I~
2015/02/09, 19:19
ممنون ام از پاسختون
بعد از استفاده از این فرمول متوجه بعضی مشکلات شدم که در فایل ضمیمه توضیح میدهم .

فایل پیوست رو چک کنید

sabertb
2015/02/10, 11:47
خیلی خیلی ممنون ام ردیف شد. فقط یه مشکل دارم تو فایل های ما که تا 2000 تا سطر معمولا داره وارد کردن اطلاعات خیلی کند میشه Excel هر پارامتری که وارد میکنیم تو لیست اصلی رو چند دقیقه Loading میکنه برای Calculate
این مشکل رو میشه حل کرد ؟

من کلا تو خیلی از کارام این مشکل رو دارم ولی چون این فایل ها فقط در اختیار من هست خودم باهاش کنار میام . ولی این آخری رو آمارشو دیگران میزنند من فقط خروجی اطلاعات که به لطف شما فرمولی شده رو استفاده میکنم .

نمیدونم چطور میشه این مشکل سرعت پایین بودن وبعضا هنگ کردن رو حل کنم . از لحاظ سیستمی هم سیستم من بالاترین هست CPU 7 Cor با Ram 8GIG

misammisam
2015/02/10, 12:41
خیلی خیلی ممنون ام ردیف شد. فقط یه مشکل دارم تو فایل های ما که تا 2000 تا سطر معمولا داره وارد کردن اطلاعات خیلی کند میشه Excel هر پارامتری که وارد میکنیم تو لیست اصلی رو چند دقیقه Loading میکنه برای Calculate
این مشکل رو میشه حل کرد ؟

من کلا تو خیلی از کارام این مشکل رو دارم ولی چون این فایل ها فقط در اختیار من هست خودم باهاش کنار میام . ولی این آخری رو آمارشو دیگران میزنند من فقط خروجی اطلاعات که به لطف شما فرمولی شده رو استفاده میکنم .

نمیدونم چطور میشه این مشکل سرعت پایین بودن وبعضا هنگ کردن رو حل کنم . از لحاظ سیستمی هم سیستم من بالاترین هست CPU 7 Cor با Ram 8GIG
اين مشكلو منم دارم ، هيچ راهي هم نداره ، فقط ميشه workbook calculate رو از روي اتوماتيك برداشت و روي manual گذاشت .

~M*E*H*D*I~
2015/02/10, 13:25
راه خاصی برای حل اساسی مشکل نیست راههای متفاوتی برای افزایش سرعت هست مثل حداقل فرمول نویسی حداقل گرافیک حداقل فرمت دهی و.... اما هیچکدوم اساسی نیست ، بهترین روش همون هست که میثم گفت فقط باید حواستون باشه که قبل از ارائه گزارش به کسی حتما محاسبه رو با زدن f9 انجام بدید