PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در هنگام فيلتر به جاي sum چه تابعي استفاده کنيم؟

behnaaam
2011/07/18, 15:39
سلام دوستان.
من فایلی دارم که باید بر اساس تاریخ فیلتر بشه.
بطور منطقی وقتی سلولی فیلتر شود بطوریکه نمایش داده نشود،عملیات sum هم از روی آن سلولها پرش میکند.اما برای فایل من،فقط و فقط برای 3 سلول این اتفاق نمیافتد.(یعنی اتفاقی این 3 سلول رو پیدا کردم.وگرنه فایل فوق العاده بزرگه):(هرچی فکر میکنم چیزی به ذهنم نمیرسه.قسمت مشکل دار فایل رو برای درک بهتر مسئله و مشاهده عینی قرار دادم.
علت چیست؟درک من از شیوه کارکرد اکسل غلطه یا؟؟؟؟
اگر این مشکل در اکسل بصورت اتفاقی(رندوم) قابل پیشامدن باشه مشکل خیلی بدیه که باعث اشتباهات فراوان میشه.

از راهنمایی هاتون پیشاپیش ممنونم.

sh_amar
2011/07/19, 08:22
سلام

زمانی که شما از فیلتر استفاده می کنید تابع sum ، تابع مناسبی برای جمع زدن نیست

شما باید از تابع subtotal ، استفاده کنید
که آرگومان اول این تابع ، مشخص می کند که چه نوع محاسباتی بر روی تابع انجام شود
و آرگومان دوم آن محدوده مورد نظر شما را مشخص می کند

behnaaam
2011/07/19, 09:30
سلام.خیلی از پاسخ مفیدتون ممنونم.
هرچند علت مشکل اون فایل رو پیدا نکردم.اما با تابع SUBTOTAL کارم راه افتاد و این تابع اون خطا رو نداره.
سئوال دیگر:راهی هست که هنگام استفاده از همین SUBTOTAL (یا تابع sum)بتونیم بدون قسمت قسمت کردن یک ستون به REF (در واقع پارت های جداجدا) یک ستون رو که تعدادی سلولهاش پنهان شده و مورد نیاز نیست رو یکجا انتخاب کنیم؟
یا حتما باید برای جاهایی که پرش رخ داده قسمتهای جدا در نظر بگیریم( با فشار دادن ; )
توضیح:"کادر انتخابی با رد شدن ار نقاط پرش به یکباره تمام ستون های زیرین روا در محدوده انتخاب قرار میدهد"

"ویرایش:مشکلی که تابع subtotal داره اینه که با عوض شدن شیوه فیلتر کردن، عددی که به عنوان مجموع نشان میده تغییر میکنه و گاهی صفر میشه
یعنی به شکلی بصورت دینامیک عمل میکنه که برای کار من اصلا مناسب نیست.
با تشکر از راهنماییتون.مشکل هنوز پابرجاست"

mmahdih
2011/08/13, 13:55
طبق فرمايش دوستمون شمامي بايست از فرمول SUBTOTAL استفاده كنيد و محدوده را اگر درست انتخاب بفرمائيد قاعدتا بايد جواب درست باشد
چون در هنگام استفاده از فرمول SUM اطلاعات تاريخ 10 شما نيز در جمع مي آيد
با استفاده از اين فرمول دقيقا همان جوابي كه شما ميخواهيد بدست مي آيد =SUBTOTAL(9;B671:B682)