PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حل مشکل موجود در فایل های اکسل به هم مربوطه

maziardm
2015/02/11, 23:32
با سلام و روز خوش
یک فایل اکسل دارم که اطلاعات پایه در اون درج شده. چند تا فایل اکسل دیگه دارم که اطلاعات پایه رو از فایل مورد نظر جستجو و فراخوانی می کنه. ولی مشکلی این وسط وجود داره که امیدوارم راهنمایی بفرمایید. برای مثال وقتی از تابع vlookup استفاده می کنم و محدوده رو برای جستجو تعیین می کنم و بعد می خواهم به اون محدوده اطلاعات جدید اضافه کنم اطلاعات جدید رو در فایل مورد نظر نمی خونه. برای مثال فرض کنید که در فایل اکسل اطلاعات پایه و در شیت اطلاعات محصول 25 ردیف داریم. در فایل اکسل حاوی اطلاعات فروش رفرنس به شیت مورد نظر در فایل پایه داده ایم . حال در شیت اطلاعات محصول در فایل اکسل اطلاعات پایه که دارای 25 ردیف محصول است یک یا چند ردیف اضافه می کنیم. مشکلی که هست اینه که در فایل اکسل اطلاعات فروش همان 25 ردیف نشان داده می شود. و اطلاهات ردیف های 25 به بعد رو فراخوانی نمی کنه.
امیدوارم منظورم رو خوب رسونده باشم. با تشکر از شما منتظر راهنمایی شما هستم.

abootorab
2015/02/12, 00:14
با سلام و روز خوش
یک فایل اکسل دارم که اطلاعات پایه در اون درج شده. چند تا فایل اکسل دیگه دارم که اطلاعات پایه رو از فایل مورد نظر جستجو و فراخوانی می کنه. ولی مشکلی این وسط وجود داره که امیدوارم راهنمایی بفرمایید. برای مثال وقتی از تابع vlookup استفاده می کنم و محدوده رو برای جستجو تعیین می کنم و بعد می خواهم به اون محدوده اطلاعات جدید اضافه کنم اطلاعات جدید رو در فایل مورد نظر نمی خونه. برای مثال فرض کنید که در فایل اکسل اطلاعات پایه و در شیت اطلاعات محصول 25 ردیف داریم. در فایل اکسل حاوی اطلاعات فروش رفرنس به شیت مورد نظر در فایل پایه داده ایم . حال در شیت اطلاعات محصول در فایل اکسل اطلاعات پایه که دارای 25 ردیف محصول است یک یا چند ردیف اضافه می کنیم. مشکلی که هست اینه که در فایل اکسل اطلاعات فروش همان 25 ردیف نشان داده می شود. و اطلاهات ردیف های 25 به بعد رو فراخوانی نمی کنه.

با درود
دوست عزیز احتمالا اگر اطلاعات پایه را به صورت دینامیک تعریف و نامگذاری کنید مشکل شما حل خواهد شد. اما در هر صورت اگر نمونه فایلتون ضمیمه کنید میشه بهتر راهنمایی نمود.

maziardm
2015/02/12, 08:30
با درود
دوست عزیز احتمالا اگر اطلاعات پایه را به صورت دینامیک تعریف و نامگذاری کنید مشکل شما حل خواهد شد. اما در هر صورت اگر نمونه فایلتون ضمیمه کنید میشه بهتر راهنمایی نمود.

با سلام و روز خوش به شما
منظورتون از دینامیک چطور هستش؟ منظورتون رو متوجه نشدم.
کلا سر این موضوع مشکل زیاد وجود داره. برای مثال برخی اوقات وقتی وارد فایل های اکسل به هم ارتباط داده شده میشم ارور ها و پیغام هایی میده که حتما شرح اون پیغام ها را در ادامه بهتون اطلاع میدم. می خوام مشکلات اینچنینی وجود نداشته نباشه. نمیشه همه فایل ها رو در یک فایل اکسل گذاشت. اول اینکه خیلی شلوغ میشه و بعد اینکه هر فایل هم مخصوص یه موضوع: فروش، انبار، و غیره
با تشکر از شما

علی فاطمی
2015/02/12, 16:12
با سلام و روز خوش

با سلام
لطفا فایل نمونه بزارید تا بهتر بررسی بشه

حسام بحرانی
2015/02/13, 02:36
با سلام و روز خوش
سلام،
بد نیست یک توضیح مختصری درخصوص تابع vlookup داده بشه؛
این تابع یکی از توابع پرکاربرد در اکسل هست که درصورتی که به صورت صحیح از اون استفاده بشه می تونه اطلاعت مفیدی به ما بده. کار این تابع این است؛
در اولین ستون از محدوده انتخابی ما، دنبال موردی که قصد جستجوی آن را داریم می پردازد.
پس از یافتن آن، در ستونی که آدرس آن را داده ایم، عبارت ( عدد، متن و ... ) مورد نیاز را پیدا می کند و به انتخاب ما ( دقیقاً همان عبارت یا نزدیکترین عبارت به آن مورد ) را پیدا نموده و نشان می دهد. برای پویا کردن محدوده جستجو راه های متعددی وجود دارد که به دو مورد اشاره میشه؛
1- محدوده را بصورت کلی نشان دهیم یعنی به جای اشاره به محدوده ی A2:C100 محدوده ی A:C را معرفی کنیم. با معرفی این محدوده ( یعنی A:C ) هر تغییری ( افزایش یا کاهش در این محدوده ) در این بازه ما را در جستجوی عبارت مورد نظر یاری می نماید.
2- راه دیگر استفاده از ابزار قدرتمند Table هست. یعنی محدوده مورد نظر را انتخاب نموده و با زدن کلید های ترکیبی Ctrl و T آن را به یک جدول تبدیل می نماییم. از خصوصیات ابزار جدول این است که درصورتی که عبارت جدیدی زیر آخرین رکورد ثبت شده اضافه کنیم، بصورت اتوماتیک به جدول پیوست داده میشه و به راحتی میتونیم اون رو جزء محدوده حساب کنیم.
موفق باشید.

maziardm
2015/02/13, 11:58
با سلام دوباره
فایل های زیر پیوست شد. بررسی کنید و راهنمایی لازم را بفرمایید.
می خواستم بگم که زمانی که دریک شیت بخصوص یا شیت های دیگر فراخوانی صورت می گیره مشکلی ندارم ولی زمانیکه این فراخوانی از یه فایل دیگه صورت میگیره مشکل بوجود میاد. مثل الان. با تشکر

maziardm
2015/02/15, 11:02
با سلام دوباره
فایل های زیر پیوست شد. بررسی کنید و راهنمایی لازم را بفرمایید.
می خواستم بگم که زمانی که دریک شیت بخصوص یا شیت های دیگر فراخوانی صورت می گیره مشکلی ندارم ولی زمانیکه این فراخوانی از یه فایل دیگه صورت میگیره مشکل بوجود میاد. مثل الان. با تشکر

با سلام و روز خوش
پاسخی نیست؟
با تشکر

~M*E*H*D*I~
2015/02/15, 11:42
با سلام و روز خوش
پاسخی نیست؟
با تشکر

شما وقتی به یک رفرنس خارجی لینک میدید با فرض اینکه نحوه ادرس دهی و فرمول نویسی شما صحیح باشه باید تیکی که در تصویر زیر مشخص کردم زده باشید به نحوی که همزمان با محاسبات اطلاعات هم به روز بشه

AmirAkbar
2015/02/15, 14:32
با سلام ..
همیشه چند مورد بهتره رعایت بشه:
برای رفرنس جدولی که قراره جستجوی اطلاعات صورت بگیره حتما از نامگذاری رنج استفاده بشه بجای آدرس مستقیم سلولها.. حتی اگه بخشی از فرمول ما یک ستون باشه!
اسامی فایلها هم تا اونجا که ممکنه انگلیسی انتخاب بشه
و از همه مهمتر در تابع vlookup (یا حتی بجای اون) برای شماره ستون مورد جستجو از توابع match - index - offset برای حداکثر انعطاف پذیری استفاده بشه

maziardm
2015/02/16, 08:35
شما وقتی به یک رفرنس خارجی لینک میدید با فرض اینکه نحوه ادرس دهی و فرمول نویسی شما صحیح باشه باید تیکی که در تصویر زیر مشخص کردم زده باشید به نحوی که همزمان با محاسبات اطلاعات هم به روز بشه

با سلام و روز خوش
به فایل ها رفتم و دیدم تیک مورد اشاره شما زده شده.
الان یه سوالی برام هستش. اینکه وقتی ما برای مثال به سلولی در همان شیت یا فایل رفرنس می دهیم وقتی سلول مورد نظر انتقال داده بشه و آدرسش عوض شه سلول رفرنس داده شده هم خود به خود آدرسش تغییر میکنه و به آدرس جدید سلول مورد نظر میره. حال اگر سلولی که بهش ارتباط دادیم در یک فایل دیگه باشه (مثل فایل های مورد ارسالی من)، آیا قابلیت فوق هم وجود داره یا خیر؟ چون خودم امتحان کردم نشد. با تشکر

maziardm
2015/02/16, 08:36
با سلام ..
و از همه مهمتر در تابع vlookup (یا حتی بجای اون) برای شماره ستون مورد جستجو از توابع match - index - offset برای حداکثر انعطاف پذیری استفاده بشه

با تشکر از شما. چون با این توابع آشنایی نداشتم استفاده نمی کردم. ولی اگر باعث میشه کارکرد رو بهینه کنه حتما. چون نمیشه کلیه اطلاعات مورد نیاز را در یک فایل اکسل قرارداد و ناگزیر باید چند تا فایل تشکیل ساخت که با هم در ارتباط هستند، اگر راه کار هایی برای بهینه سازی بهتر و حذف ارورهای احتمالی سراغ دارید بفرمایید.
راستی اینکه آقای ابوتراب فرمودند که اطلاعات به صورت دینامیک تعریف بشه یعنی چی؟ منظورشون رو متوجه نشدم؟
با تشکر

~M*E*H*D*I~
2015/02/16, 08:54
با سلام و روز خوش
به فایل ها رفتم و دیدم تیک مورد اشاره شما زده شده.
الان یه سوالی برام هستش. اینکه وقتی ما برای مثال به سلولی در همان شیت یا فایل رفرنس می دهیم وقتی سلول مورد نظر انتقال داده بشه و آدرسش عوض شه سلول رفرنس داده شده هم خود به خود آدرسش تغییر میکنه و به آدرس جدید سلول مورد نظر میره. حال اگر سلولی که بهش ارتباط دادیم در یک فایل دیگه باشه (مثل فایل های مورد ارسالی من)، آیا قابلیت فوق هم وجود داره یا خیر؟ چون خودم امتحان کردم نشد. با تشکر

تا منظور شما از انتقال چی باشه اگر به مفهوم اضافه کردن ردیف ستون یا درگ کردن سلول باشه بله فرمول مطابق با تغییرات اصلاح میشه

maziardm
2015/02/17, 09:49
تا منظور شما از انتقال چی باشه اگر به مفهوم اضافه کردن ردیف ستون یا درگ کردن سلول باشه بله فرمول مطابق با تغییرات اصلاح میشه
با سلام و تشکر. بله منظورم در حال حاضر همین مواردی هست که شما می فرمایید.

maziardm
2015/02/21, 09:35
با سلام مجدد
خطاهای زیر در موقع بازکردن فایل های به هم مرتبط نمایش داده می شود. این خطا ها چی هستند و چطور میشه برطرف کرد. با تشکر

maziardm
2015/02/25, 08:56
با سلام مجدد
خطاهای زیر در موقع بازکردن فایل های به هم مرتبط نمایش داده می شود. این خطا ها چی هستند و چطور میشه برطرف کرد. با تشکر

با سلام مجدد.

khakzad
2015/02/25, 10:35
اون enable content که خطا نیست.
بصورت پیشفرض روی فایل هست اونم مربوط به زمانی هست که اگر فایل حاوی ماکرو بود، ازتون اجازه میگیره و با اطلاع خودتون اونها رو ران می کنه.
ی جورایی امنیتی هست.
اون 2تای دیگه هم مربوط به فایل هایی هست که تو این workbook استفاده شده.
و میخواد update بشه که چندتاش حالا یا به علت پاک شدن یا جابجا شدن نمی تونن اپدیت بشن