PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط بین فیلدها در sheet های مختلف

dani1369
2015/02/13, 20:27
سلام عرض می کنم خدمت دوستان عزیز
من به تازگی با این انجمن آشنا شدم و یه سوال برام پیش اومده که هرچی گشتم پاسخی براش پیدا نکردم
من یه دیتا بیس دارم که تمام اطلاعاتم تو شیت اول قرار داره
حالا من می خوام اطلاعاتم با توجه به یکی از ستون ها به صورت خودکار به شیت دیگه انتقال پیدا کنه و با شیت اول ارتباط داشته باشه
به زبان واضح تر من تو شیت اول ستون های نام نام خانوادگی و سال تولد رو دارم حالا می خوام با توجه به سال تولد تو هر شیت اطلاعات ارتباط پیدا کنه
و مهمتر از همه اینکه می خوام اگر بعدا به شیت اضلی اظلاعاتی اضافه شد به صورت خودکار هم به شیت مربوطه اضافه بشه

از طریق past link می تونم ارتباط بدم بین اطلاعات در بین شیت های مختلف اما مشکل اینه که من می خوام اطلاعاتی که بعدا اضافه میشه به صورت خودکار تو بقیه شیت ها اضافه بشه که از این روش این کار نمیشه

ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

Alireza
2015/02/13, 21:53
سلام
اگر درست متوجه شده باشم شما میخواید توی شیت دیگه سال تولد رو وارد کنید و اطلاعاتی که مربوط به متولدین اون سال هست براتون لیست بشه
با ترکیب توابع vlookup, rowو match این کار رو میشه انجام داد

Alireza
2015/02/13, 22:11
این نمونه تابع هست که خودم استفاده کردم

=IFERROR(VLOOKUP(ROW(O1),hagh!$A$1:$O$10000,MATCH( D$11,hagh!$A$1:$O$1,0),0)
نکته استفاده از این تابع اینه که لازمه در دیتابیس یک ستون کمکی برا پیدا کردن تاریخ ها استفاده بشه که با تابع ترکیبی if , max انجام میشه

dani1369
2015/02/14, 15:25
سلام
اگر درست متوجه شده باشم شما میخواید توی شیت دیگه سال تولد رو وارد کنید و اطلاعاتی که مربوط به متولدین اون سال هست براتون لیست بشه
با ترکیب توابع vlookup, rowو match این کار رو میشه انجام داد

ممنونم ازتون که به این سرعت پاسخ سوال من رو دادین (اصلا فکرش هم نمی کردم)
در واقع منظور من اینه که من می خوام با توجه به اطلاعات تو شیت اصلی متولدین هر سال کپی بشن به شیت دیگه ای که مخصوص فقط متولدین اون ساله
مثلا ما نزدیک 200 فیلد در شیت اصلیمون داریم که هر کدوم متولد سال های 82 تا 90 (به عنوان مثال) هستند حالا می خوام کل متولدین سال 82 به شیت دیگه ای کپی بشن و هنگامی که تو شیت اصلی شخصی متولد 82 اضافه شد به صورت خودکار منتقل بشه به شیت متولدین 82 و همینطور برای بقیه شیت ها

این نمونه تابع هست که خودم استفاده کردم

=IFERROR(VLOOKUP(ROW(O1),hagh!$A$1:$O$10000,MATCH( D$11,hagh!$A$1:$O$1,0),0)
نکته استفاده از این تابع اینه که لازمه در دیتابیس یک ستون کمکی برا پیدا کردن تاریخ ها استفاده بشه که با تابع ترکیبی if , max انجام میشه
راستش من نتونستم از این فرمول استفاده کنم
اون ستون کمکی که فرمودین رو اتفاقا ایجاد کردم اما مشکل من اینه که نتونستم این ارتباط رو برقرار کنم که بعدا اگر شخصی اضافه شد تو شیت اصلی اطلاعات به صورت خودکار هم کپی بشه تو شیت مربوط به خودش

ممنونم از وقتی که برای این سوال می ذارید

dani1369
2015/02/14, 16:15
فایل مد نظرم رو اینجا گذاشتم تا اگه منظورم رو نتونستم درست برسونم، از این طریق متوجه بشید

عذر می خوام حجمش یه مقدار زیاده
ممنون از زحماتتون

Alireza
2015/02/14, 21:28
سلام
این تابع بر اساس اطلاعات شیت اول سرچ رو انجام میده و نکته جالبش اینه که شما در هر ستون شیت که تیتر دیتا رو وارد کنید اطلاعات همون ستون درح میشه و اصلا نیازی به رعایت ترتیب نیست
فایلتون رو بررسی میکنم و جهت توشتن تابع مورد نیاز راهنمایی میکنم

dani1369
2015/02/14, 22:17
سلام
این تابع بر اساس اطلاعات شیت اول سرچ رو انجام میده و نکته جالبش اینه که شما در هر ستون شیت که تیتر دیتا رو وارد کنید اطلاعات همون ستون درح میشه و اصلا نیازی به رعایت ترتیب نیست
فایلتون رو بررسی میکنم و جهت توشتن تابع مورد نیاز راهنمایی میکنم

خیلی ممنون می شم ازتون
لطف بزرگی می کنید

AmirAkbar
2015/02/15, 12:58
سلام ..
ببینید این بدردتون میخوره ..
فقط سال 82 رو نمونه کار کردم ..البته برای راحتی کار ستون سال رو به ابتدای شیت بردم.. مشکلی که نیست؟
ضمنا فایل شما بی دلیل خیلی حجیم شده بود ولی بهر حال این که من درست کردم الان دیگه حجمش منطقیه!

dani1369
2015/02/15, 19:17
خیلی ممنون واقعا عالی شده
خیلی زحمت کشیدید ممنونتونم
فقط یکی از فیلد ها قسمت نام خالی مونده و من هرچی تغییر دادم اعمال نشد نمی دون مشکلش چیه

میشه لطف بفرمایید بگید برای بقیه شیت ها چطور انجام بدم؟

AmirAkbar
2015/02/16, 00:29
خیلی ممنون واقعا عالی شده
خیلی زحمت کشیدید ممنونتونم
فقط یکی از فیلد ها قسمت نام خالی مونده و من هرچی تغییر دادم اعمال نشد نمی دون مشکلش چیه

میشه لطف بفرمایید بگید برای بقیه شیت ها چطور انجام بدم؟

متوجه نمیشم : "یکی از فیلدها قسمت نام" منظورتون چیه ؟
بفرمایید .. بقیه شیتها ..!

dani1369
2015/02/16, 06:47
متوجه نمیشم : "یکی از فیلدها قسمت نام" منظورتون چیه ؟
بفرمایید .. بقیه شیتها ..!
واقعا ممنون
اون مشکل حل شد ایراد از فونت های من بود
خیلی زحمت کشیدید
عالی شد
با کمال پر رویی ببخشید ولی الان من اگه Row اضافه کنم اعمال نمیشه و اگه بین row هایی که هست یه دونه دیگه ایجاد کنم آخرین Row از تو صفحات پاک میشه

AmirAkbar
2015/02/16, 11:25
منظورتون وارد کردن اطلاعاته ؟؟؟؟؟
نه مشکلی نیست .. حتی مابین جدول هم میشه ردیف وارد کرد ..
تنها مشکل اینه که اکسل برای این حجم جستجو توسط فرمول ضعیفه (البته در حالت محاسبه لحظه ای) و باید از کد استفاده بشه..
مگر اینکه محاسبه رو manual کنید ..

dani136901
2015/02/16, 14:36
منظورتون وارد کردن اطلاعاته ؟؟؟؟؟
نه مشکلی نیست .. حتی مابین جدول هم میشه ردیف وارد کرد ..
تنها مشکل اینه که اکسل برای این حجم جستجو توسط فرمول ضعیفه (البته در حالت محاسبه لحظه ای) و باید از کد استفاده بشه..
مگر اینکه محاسبه رو manual کنید ..
الان در حال حاضر وقتی می خوام یک ردیف جدید اضافه کنم تو صفحه اصلی اضافه میشه اما تو شیت های دیگه اضافه میشه اما اخربن ردیف حذف میشه

AmirAkbar
2015/02/16, 15:10
الان در حال حاضر وقتی می خوام یک ردیف جدید اضافه کنم تو صفحه اصلی اضافه میشه اما تو شیت های دیگه اضافه میشه اما اخربن ردیف حذف میشه

شما خودت چیزی رو تغییر ندادی؟
من چندبار تست کردم .. مشکلی ندیدم ..
ولی باز اگه هیچ طور درست نمیشه و راه دیگه ای نیست .. می خواین با teamviewer ببینم موضوع چیه؟

dani1369
2015/02/17, 18:50
شما خودت چیزی رو تغییر ندادی؟
من چندبار تست کردم .. مشکلی ندیدم ..
ولی باز اگه هیچ طور درست نمیشه و راه دیگه ای نیست .. می خواین با teamviewer ببینم موضوع چیه؟
خيلي ممنون ازتون متوجه اشتباهم شدم
حالا من اگه بخوام يه row اضافه كنم براي ارتباطش با شيت اصلي چه كدي رو وارد كنم؟
الان رديف جديد كه وارد مي كنم ارتباط نداره
خيلي بهتون زحمت دادم
در مورد teamviewer هم مشكلي نيست اگر شما صلاح دونستيد در خدمتم
ممنونم ازتون

dani1369
2015/02/17, 19:07
خيلي ممنون ازتون متوجه اشتباهم شدم
حالا من اگه بخوام يه row اضافه كنم براي ارتباطش با شيت اصلي چه كدي رو وارد كنم؟
الان رديف جديد كه وارد مي كنم ارتباط نداره
خيلي بهتون زحمت دادم
در مورد teamviewer هم مشكلي نيست اگر شما صلاح دونستيد در خدمتم
ممنونم ازتون

خيلي ممنونم ازتون مشكلم حل شد
واقعا لطف بزرگي به من كرديد
خدا خيرتون بده

AmirAkbar
2015/02/19, 02:38
بفرمایید ..
این هم با تفکیک جنسیتی :d
...