PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تبدیل یک فرمول طولانی اکسل به vba

khorasan66
2015/02/14, 15:01
سلام نیاز به اصلاح یک دستور در vba دارم فایل پیوست را ملاحظه نمائید

~M*E*H*D*I~
2015/02/14, 19:13
سلام نیاز به اصلاح یک دستور در vba دارم فایل پیوست را ملاحظه نمائید

تو سلول سبز رنگ فرمول دیگه ای نوشتم اگر مشکل حله نشد بعد برو سراغ vba

khorasan66
2015/02/15, 08:57
ضمن تشکر از فرمول جالب شما
نقش { } در فرمول که نوشتید چیست ؟
چرا به محض اینکه من بر روی سلول فرمول دبل کلیک می کنم و بدون اعمال تغییرات خارج می شوم کارکترهای { } از ابتدا و انتهای فرمول حذف شده و فرمول با خطا مواجه می شود .

~M*E*H*D*I~
2015/02/15, 09:08
ضمن تشکر از فرمول جالب شما
نقش { } در فرمول که نوشتید چیست ؟
چرا به محض اینکه من بر روی سلول فرمول دبل کلیک می کنم و بدون اعمال تغییرات خارج می شوم کارکترهای { } از ابتدا و انتهای فرمول حذف شده و فرمول با خطا مواجه می شود .

فرمول یک فرمول آرایه ای هست با توجه به تاریخ عضویت شما حتما با فرمول های ارایه ای در انجمن آشنا شدید برای آرایه ای کردن یک فرمول از CTRl+Shift+enter استفاده میشه

khorasan66
2015/02/15, 11:11
با تشکر از راهنمایی شما یک مروری بر آرایه ها انجام دادم و انصافاً فرمول بسیار کم حجم تر شده است
اصل موضوع حل نشده
این فرمول بخشی از نرم افزار حضور و غیاب می باشد که پس از ثبت زمان ورود و خروج هر کارمند می بایست میزان کارکرد او را از ابتدا شیفت کاری تا زمان ثبت ورود و خروج محاسبه نماید و اینکار یا می بایست با copy paste کردن فرمول انجام بشود که من در این نرم افزار نمی خواهم اصلاً از copy paste استفاده نمایم
و یا توسط vba انجام بشود اگر ممکنه راهکاری جهت استفاده فرمول در vba ارائه فرمائید

~M*E*H*D*I~
2015/02/15, 11:31
با تشکر از راهنمایی شما یک مروری بر آرایه ها انجام دادم و انصافاً فرمول بسیار کم حجم تر شده است
اصل موضوع حل نشده
این فرمول بخشی از نرم افزار حضور و غیاب می باشد که پس از ثبت زمان ورود و خروج هر کارمند می بایست میزان کارکرد او را از ابتدا شیفت کاری تا زمان ثبت ورود و خروج محاسبه نماید و اینکار یا می بایست با copy paste کردن فرمول انجام بشود که من در این نرم افزار نمی خواهم اصلاً از copy paste استفاده نمایم
و یا توسط vba انجام بشود اگر ممکنه راهکاری جهت استفاده فرمول در vba ارائه فرمائید

اگر برای ورود و خروج هست تأکید میکنم به صورت عمودی جدول درست کنید ( از ساختار دیتابیس استفاده کنید) در اینصورت هم حجم فرمول ها کاهش پیدا میکنه هم گزارش دهی آسونتر میشه نیازی به هیچ کدی هم نیست