PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جسجو با کد ملی و جای گذاری

ahadbares
2015/03/05, 00:03
سلام خسته نباشید من یه فایل نمونه دارم میخوام کد ملی فرد وارد کنم بقیه اطلاعات بیاد بشینه سر جاش اگه نبود جای خودشون بنویسم بعد انتقال بدم به شیت دیتا اگه ممکنه با vlookupدر محیط ویژال بیسیک باشه

ahadbares
2015/03/05, 00:09
سلام خسته نباشید من یه فایل نمونه دارم میخوام کد ملی فرد وارد کنم بقیه اطلاعات بیاد بشینه سر جاش اگه نبود جای خودشون بنویسم بعد انتقال بدم به شیت دیتا اگه ممکنه با vlookupدر محیط ویژال بیسیک باشه

generalsamad
2015/03/05, 00:12
با سلام
فایل نمونه ضمیمه نکردید

ahadbares
2015/03/05, 18:40
ببخشید فایل نذاشته بودم

ahadbares
2015/03/06, 09:12
کسی نیست کمک کنه

generalsamad
2015/03/06, 10:23
با سلام
کد ملی رو میخوای تو شیت1 وارد کنی که بقیه اطلاعات وارد شه ؟

Ali Parsaei
2015/03/07, 00:00
سلام،
سوالتان خيلي مفهوم نيست،
در شيت 1 مي خواهيد شماره کد ملي فرد در خانه E2 وارد شده و سپس بقيه اطلاعات هم از شيت ديگر فراخوان گردد؟
خوب مي شود کد ملي را دستي وارد کرد و بقيه خانه ها را هم با تابع VLOOKUP به شيت ديگر ارتباط دهيد،
اگر اصرار بر وارد کردن کد ملي با VBA داريد هم مي توانيد از يک همچين کدي استفاده کنيد:

Private Sub CommandButton1_Click()
Dim C
C = Application.InputBox("کد ملي را وارد نماييد", "انتخاب کد ملي")
If C = False Then Exit Sub
If C = "" Then
MsgBox "کد ملي را وارد نماييد", vbOKOnly, "!خطا"
CommandButton1_Click
Else
On Error GoTo KHATA
Sheets("SHEET1 (2)").Range("A:A").Find(C, , xlValues, xlWhole).Select
Selection.Copy
Sheets("Sheet1").Select
Sheets("Sheet1").Range("E2").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=False
Application.CutCopyMode = False
End If
Exit Sub
KHATA: MsgBox "يافت نشد", vbOKOnly, "!خطا"
End Sub

اين کد اطلاعات يک کد ملي را از شما دريافت و در "شيت يک (دو)" دنبالش مي گردد و در صورت يافتن آن را در خانه E2 "شيت يک" کپي مي کند.
من مانند فايل خودتان آن را به صورتي نوشته ام که اطلاعات را با INPUTBOX از شما دريافت کند و نيز براي دگمه اي با نام CommandButton1 نوشته شده.
کلا" سوالتان خيلي مفصل است! به نظرم بهتر است تا جايي که مي توانيد مراحل کار را انجام داده و فقط دقيقا" آنجايي که با مشکل بر مي خوريد را مطرح کنيد.
وگرنه حالت يک پروژه را به خود خواهد گرفت و بايد آن را در قالب سفارش پروژه مطرح کنيد و طبعا" انتظار پاسخ به آن در محيط عادي انجمن که براي رفع اشکالات جزئي است را نبايد داشته باشيد.
موفق باشيد.

ahadbares
2015/03/08, 21:38
سلام خیلی ممنون بابت زحمتی که کشیدین من فقط می خوام موقعی که تو خانه e2کد ملی وارد میکنم بقیه اطلاعات بیاد زیرش نوشته شود اگه کد ملی طرف نبود از خانه e3 شروع کنم به وارد کردن اطلاعات شخص مورد نظر بدون پاک شدن فرمول

majid_mx4
2015/03/09, 15:48
با سلام
ضمن تشکر از دوستانی که زحمت کشیدن و پاسخ دادن یک فایل با دستورات vba نیز ضمیمه میشود
لطفا فایل ضمیمه را بررسی نمایید.

خلاصه : فراخانی اطلاعات بر اساس کد ملی

با تشکر میر

ahadbares
2015/03/10, 21:07
باسپاس فروان از دوستانی که به این فایل توجه می کنند فقط اون کلید فراخانی وجود نداشته باشه با فرمول vlookup میشه این کارو انجام داد اما اگه مشخصات فرد در شیت 1(2)نباشه بخواهم مشخصات رو در e3الی e13 در شیت 1وارد کنم فرمول پاک میشه اما اگه در vba فرمولی باشه که به محض زدن کد ملی بقیه اطلاعات فراخانی بشه بدون زدن هیچ کلیدی

Ali Parsaei
2015/03/10, 22:58
شما چقدر vba وارد هستيد؟
اين فايل را خودتان تنظيم کرده ايد؟
ببينيد شما مي توانيد در e3 تا e13 فرمول vlookup وارد کنيد تا اطلاعات با وارد کردن کد ملي در e2 فراخوان شود. در ضمن يک کليد تعريف کنيد که در صورت عدم وجود کد ملي (يعني وقتي توابع vlookup پيغام خطا مي دهند) با استفاده از آن دگمه فرمي را باز کنيد و اطلاعات جديد را در آن فرم وارد کنيد و سپس از طريق آن فرم اطلاعات را در شيت ديگر درج کنيد.
اگر نمي خواهيد آن کليد که گفتم ديده شود مي توانيد visible پيش فرض آن را روي false بگذاريد و در ايونت worksheet کدي بنويسيد که فقط اگر توابع vlookup پيغام خطا دادند visible آن دگمه true شود (که البته اين کد کمي فايل را کند مي کند).
اگر اين فايل ضميمه را خودتان تا اينجا تنظيم کرده باشيد فکر کنم بقيه مراحل را هم بتوانيد انجام دهيد.
البته کارهاي ديگر هم مي شود کرد ......... من نمي دانم آيا خودتان با فايل کار مي کنيد يا کاربران ديگري مي خواهند با فايل کار کنند؟ و آيا به کاربران اجازه دسترسي تا چه حد مي خواهيد بدهيد و ...... همه اينها در جواب دخيل است
مثلا" اگر محدوديتي در ميان نيست مي توانيد vlookup ها را نوشته و در صورت بروز خطا در نتيجه آنها، خودتان به شيت ديگر رفته و اطلاعات جديد را وارد کنيد.
البته با vba شکيل تر مي شود .... ولي خوب در عين حال مي گوييد: من نمي خواهم "کليد" وجود داشته باشد و ..... راستش من يک کم گيج شدم!

majid_mx4
2015/03/11, 00:15
با سلام
احتراما فایل ضمیمه را بررسی کنید

خلاصه : نمایش اطلاعات با تغییر لیست در شیت بدون دکمه فراخانی

با تشکر میر

ahadbares
2015/03/12, 19:21
سلام ازد دوستان عزیز تشکر میکنم درvba خیلی ضعیف هستم بیشتر فرمول ها کپی است این یک پروژه است حجمش هم زیاد بود بیشتر قسمت های اون رو حذف کردم از اقا مجید تشکر می کنم مشکلم حل شد فقط نتونستم فرمولشو پیدا کنم به هر حال از تمامی دوستان تشکر می کنم