PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خطای مقدار متغیر در فراخوانی ماکرو

hs208
2015/03/07, 22:37
با سلام دوستان

در این فایل من از دو ماکرو نمونه استفاده کردم که مشکلم رو توضیح بدم

اگر کدهای موجود در Modul1 و sheet1 ملاحظه شود : در شیت1 x رو برابر با متن داخل کمبوباکس1 قرار دادم و سپس ماکرو "nemooneh" رو فراخوانی کردم ولی متاسفانه مشکل اینجاست که در هنگام اجرای ماکرو "nemooneh" x رو Empty در نظر میگیره و برابر با متن کمبوباکس قرار نمیده و در سلول "I5" هیچ مقداری رو کپی نمیکنه

باید چکار کنم که با فراخوانی ماکرو "nemooneh" متغیر x برابر با مقداری باشه که در ماکرو commandButton1_click در نظر گرفته شده ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ( یادآوری میکنم که من زیاد برنامه نویسی بلد نیستم)

6203

hs208
2015/03/08, 22:08
سلام مجدد
لطفا یکی از دوستان به مشکل بالا جواب بده
اگه راه حلی داره لطفا بگید ، کارم لنگ این مورده
ممنون

abootorab
2015/03/08, 22:38
با سلام دوستان

در این فایل من از دو ماکرو نمونه استفاده کردم که مشکلم رو توضیح بدم

اگر کدهای موجود در Modul1 و sheet1 ملاحظه شود : در شیت1 x رو برابر با متن داخل کمبوباکس1 قرار دادم و سپس ماکرو "nemooneh" رو فراخوانی کردم ولی متاسفانه مشکل اینجاست که در هنگام اجرای ماکرو "nemooneh" x رو Empty در نظر میگیره و برابر با متن کمبوباکس قرار نمیده و در سلول "I5" هیچ مقداری رو کپی نمیکنه

باید چکار کنم که با فراخوانی ماکرو "nemooneh" متغیر x برابر با مقداری باشه که در ماکرو commandButton1_click در نظر گرفته شده ؟

ممنون میشم راهنمایی کنید ( یادآوری میکنم که من زیاد برنامه نویسی بلد نیستم)

6203

با درود
این دستور رو قبل از ماکرو nemoomeh بکار ببرید.

Public x As String
Sub nemooneh()
Range("I5") = x
End Sub

hs208
2015/03/08, 23:21
با سلام
دوست عزیز آقای abootorab
ممنون مشکلم رو حل کردی
خیلی آقایی