PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای یوزر فرم

60vahidsalehi
2015/03/14, 20:11
با سلام و خسته نباشید
من میخوام یک یوزر فرم درست کنم که چند ویژگی داشته باشه
۱- اطلاعات تکست باک ۱ مثلا به b3 بره و تکست باکس ۲ به c7
2- دارای یک دکمه ثبت باشه که با زدن اون تمام اطلاعات بره به سلولهای مورد نظر
۳- یک دکمه پاک کردن داشته باشه که با زدن اون تمام فیلدها پاک بشه
۴- و وقتی یوزر فرم را باز میکنیم اگر سلول مرتبط با تکست باکس دارای مقدار بود داخل تکست باکس نشان داده بشه

هر کیک کمک کنه یه شارژ ۵ تومنی پیش من داره
مرد و مردونه میدم

Ali Parsaei
2015/03/14, 23:34
سلام،
آقا وحيد احتياجي به شارژ نيست عزيز جان،
اين کد را براي دگمه اي که اطلاعات را از تکست بکس به صفحه انتقال مي دهد بايد بنويسيد:

Range("B3").Value = TextBox1.Text
Range("C7").Value = TextBox2.Text

اين يکي براي پاک کردن تکست بکس ها است:

TextBox1.Text = ""
TextBox2.Text = ""

اگر مي خواهيد داخل صفحه هم پاک شود Range("B3").Value و Range("C7").Value هم به کد اضافه کرده و آنها را هم برابر تهي قرار دهيد
اين کد هم براي فرم بگذاريد تا هنگام اجراي فرم اگر در خانه هاي C7 و B3 مقدار بود اتوماتيک در تکست بکس هاي فرم لود شود:

Private Sub UserForm_Initialize()
TextBox1.Text = Range("B3").Value
TextBox2.Text = Range("C7").Value
End Sub

60vahidsalehi
2015/03/15, 18:57
با عرض تشکر
اگه شمارتو بدی برات میفرستم جدی میگم
یه سوال دیگه هم دارم بی زحمت
چطور یک کلید بزارم که سلولهای دلخواه رو رو پاک کنه

60vahidsalehi
2015/03/15, 19:02
دکمه ثبت رو به چی ربط بدم یعنی وقتی رو شکل کلیک راست میکنم و و میگه به ماکرو ربط بده فک کنم یک مازول بخواد???

Alireza
2015/03/15, 19:46
سلام
فایلتون رو طراحی کنید و مرحله به مرحله امکانات رو اضافه کنید و توی هر مرحله فایل رو آپلود کنید تا بر اساس نیازتون راهنمایی برای کد نویسی انجام
ضمنا همه مواردی که لازم داری تو سؤالات قبلی هست یکم سرچ کنید و کدهای قبل رو ببنید به مطالب جالبی میرسید .

Ali Parsaei
2015/03/15, 23:46
دکمه ثبت رو به چی ربط بدم یعنی وقتی رو شکل کلیک راست میکنم و و میگه به ماکرو ربط بده فک کنم یک مازول بخواد???
همانطور که دوست خوبم alireza فرموده اند اگر يک فايل نمونه (حتما" نبايد فايل اصليتون باشد) بگذاريد خيلي بهتر مي فهميم که دقيقا" راجع به چي صحبت مي کنيد و چه چيزي مورد نيازتان است.
اون شکل که شما مي فرماييد رويش راست کليک مي کنيد و ماکرو مي خواهد از نوع دگمه هاي form controls است که فقط داخل شيت ها قابل استفاده است، ولي يک سري دگمه هاي ديگر هم داريم که در فرمها نيز به کار مي روي و آنها active x controls ها مي باشند.
از اين رو اگر فايل نمونه بگذاريد خيلي مستند تر مي شود کار را ادامه داد.