PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط دو شیت به یک دیگر

rezazibaee
2011/08/06, 17:22
باسلام;)
آیا می شود دوشیت داشت که یک شیت مرجع و شیت دیگر قسمتی از شیت مرجع وزمانی که در هرکدام تغییری می دهیم(خذف یا اضافه کردن) در فایل دیگر نیز تغییرات صورت بگیرد

khakzad
2011/08/08, 12:22
با سلام خدمت شما
دو شیت یا دو فایل(workbook)???????????????

farzin24622
2011/08/11, 01:01
با سلام اگر یک سلول در شیت 1 رو کپی کرده و در شیت دوم در محلی که میخواهید paste special کرده و گزینه paste link رو انتخاب کنید ، با تغییر کردن سلول در شیت 1 سلول شیت 2 هم تغییر خواهد کرد .

vahid950
2011/08/11, 22:03
سلام
هر گونه انتقال محل سلول رفرنس برای سلول تابع قابل شناسایی است و آدرس جدید سلول رفرنس در آن اعمال میشود.

honyt
2011/11/17, 22:48
سلام
بسیار سپاسگزار عزیزانی هستم که پاسخ این سوالات را می دهند من هم مدتی هست همین مشکل تهیه فرم را دارم و دکمه ی جستجو هم داشته باشه که اگر کدی را جستجو کردم مشخصات را نشان دهد تا بتوانم ادیت کنم و بعد ثبت کنم و یک new هم داشته باشه که رکوردی را اضافه کرد باتشکر

reza.y2012
2012/02/06, 18:09
دوستان من همین مشکل را تو دوتا workbook مجزا دارم میشه کاری کرد که به محض وارد شدن اطلاعات تو فایل مرجع قسمتی از از اطلاعاتی که انتخاب کردیم از قبل تو فایل دوم بره
ممنون

~M*E*H*D*I~
2012/02/06, 20:02
با سلام
بله شما به روش هایی که دوستان اشاره کردن و هم با استفاده از فرمول به طریقی که آدرس فایل مرجع در فرمول ذکر بشه 2 ورک بوک رو بهم لینک کنید شما متونید طوری تنظیم کنید که اطلاعات فایل دوم به صورت اتوماتیک اپدیت بشه از مسیر(excel option/advanced/when caculating this workbook) گزینه update links... رو تیک بزنید یا اگه میخواید دستی این کار رو انجام بدید از تب data گزینه refresh all رو بزنید یا از طریق conections گزینه refresh رو بزنید البته این موارد مربوط به اکسل 2007 بود

reza.y2012
2012/02/06, 21:43
سوالما کامل تر بپرسم:
من یه فایل دارم که حاوی ماکرو هست من میخوام طوری عمل بشه که مثلا فقط شیت 2 از این فایل ( فایل مرجع) به درایو ی تو یه سیستم دیگه منتقل بشه .اطلاعات تو فایل اول تا زمانیکه وارد میشه به صورت لحظه ای یا مثلا هر 10 ثانیه رفرش بشه.
اگه بتونه با یک شرط این کار را انجام بده خیلی بهتر میشه مثلا فقط اطلاعاتی را بیاره که تاریخ امروز را داره
ممنون