PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تابع توزیع نرمال

farzin24622
2011/08/10, 11:56
سلام - چطور میتونیم " فی " یک عدد رو در اکسل محاسبه نماییم ؟

آیا تابع " فی " که مربوط به توزیع نرمال است مستقیما در اکسل وجود دارد یا اینکه باید فرمول تابع فی رو که بصورت انتگرالی است بنویسیم ؟

--------------------------------------------------------------------------------

vahid950
2011/08/10, 13:13
سلام
یکی از بخشهای فرمولهای موجود در اکسل توابع آماری آن میباشد
در مورد تابع نرمال هم چندین تابع وجود دارد
مثل توابع زیر که مربوط به توزیع نرمال میباشد
مشکلی بود بفرمایید تا توضیح بیشتری دهم
موفق باشید

NORMDIST
NORMINV
NORMSDIST
NORMSINV
Statistical functions
ZTEST

farzin24622
2011/08/10, 13:37
ممنونم

من میخواهم مثلا بدونم فی 8 چند میشه ؟ باید از چه تابعی استفاده کنم ؟ ضمن اینکه اگر ممکنه طریقه انتگرالگیری رو هم بفرمایید که چطور از یک رابطه میتونیم انتگرال بگیریم ؟

vahid950
2011/08/11, 14:33
سلام

این تابع را ملاحظه کنید
NORMDIST(A2,A3,A4,TRUE)
NORMDIST(A2,A3,A4,FALSE)

a2= عدد مورد نظر مثلا همان 8 شما
a3= میانگین تابع که اگر تابع نرمال استاندارد باشد میشود 0
a4= واریانس تابع توزیع مثلا 1
و آیتم آخر اگر ترو باشد یعنی همان تابع تجمعی یا به عبارتی مقدار انتگرال مورد نظر شما که از منفی بینهایت تا 8 دامنه اش است
و اگر فالس باشد مقدار خود تابع نرمال

مشکلی بود در خدمتم

farzin24622
2011/08/12, 10:14
خیلی از لطفتون ممنونم , من چون رشته خودم آمار نیست در مورد پارامتر a4 که فرمودید معرف واریانس تابع توزیع میباشد اطلاعی ندارم ممکنه بفرمایید چطور میتونیم این پارامتر رو بدست آورده و جایگزین کنیم ؟

vahid950
2011/08/12, 11:37
سلام
تابع توزیع نرمال دو تا پارامتر دارد که با آنها شناخته میشود و در صورتیکه هر کدامشان مشخص نباشد در واقع تابع نرمال نامعلوم است
یکی میانگین و یکی واریانس(انحراف معیار به توان 2)
یعنی برای کار با هر تابع نرمالی الزاما باید این دو یا برآورد این 2 پارامتر و شاخص موجود باشد و الا ممکن نیست
تابع توزیع استاندارد تابعی است با میانگین صفر و واریانس یک. یادم است در دوران تحصیل به ما میگفتند هر گاه پارامترهای تابع را نداده بودند آن را استاندارد فرض کنید
نتیجه اینکه میانگین و واریانس مقادیری نیست که شما بدست آورید بلکه باید موجود باشد و یا اینکه از تعدادی داده تولید شده از تابع نرمال این دو مقدار برآورد و محاسبه شوند
موفق باشید

farzin24622
2011/08/12, 11:47
خیلی از لطفتون ممنونم .

farzin24622
2011/11/07, 19:19
با سلام مجدد ، من دو عدد دارم یکی میانگین یکی انحراف از معیار ، چجوری میتونم نمودار CDF رو ترسیم کنم ؟ شنیدم با تابع Lognormdist میشه ولی نمیدونم چجوری ، ممنون میشم عزیزان راهنمایی بفرمایند .