PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کپی اسم مشتری جدید به دیگر شیت ها

naser1357
2015/04/28, 22:10
در فایل پیوست نیاز به ماکرویی دارم که اگر در شیت یک مشتری جدیدی وارد شد و قبلا در شیت 2 و همچنین شیت 3 وجود نداشت اسم مشتری جدید در ان شیت ها اضافه شود و در همان شیت 2 یا شیت 3 قبلا اسم مشتری 2بار تکرار شده بود هشدار داده و بعد از ان حذف شود.
خدمت استاد ارجمند اقای میر و خانم سرحدی عرض می کنم دلیل اینکه فایل اصلی که قبلا خودشان مشکلات را برطرف نموده اند را درج نمی کنم یکی بخاطر حجم و سبکی فایل جدید هست دوم اینکه برای اینکه انها را در فایل قبلی که خودشان زحمتش رفع اشکال را کشیده اند اعمال کنم بالاجبار باید یاد بگیرم و چند بار تکرارشون کنم
همچنین مشکلی که قبلا با ان درگیر بودم که یا فرمول یا ماکرو و استفاده هر دو سرعت را می اورد پایین را به اینصورت حل نمودن که هنگام استفاده از ماکرو برای محاسبات یک ماکرویی ایجاد نمودن قبل ا اعمال محاسبات را غیرفعال و سپس ماکرو را عمال نمایید(جهت رفع اشکال موارد مشابه بیان شد)
با سپاس مجدد

iranweld
2015/04/29, 08:03
با سلام
موارد خواسته بدون نیاز به ماکرو انجام شد فایل پیوست را ملاحظه فرمایید

naser1357
2015/04/29, 19:30
ضمن سپاس
اگر چه در شیت یک تکراری ها قرمز میشوند ولی بدون هشدار و یا حتی قرمز شدن در شیت 2 و سه باز هم کپی میشوند اگر میشد در شیت 2 و سه نیز قرمز میشدند بهتر بود

اما انچه دقیق مد نظر می باشد اینست که اسامی در شیت 2 و 3 بصورت سابقه و بدون تغییر می مانند و لی اسامی شیت یک ممکن است هر روز جابجا شوند و ما نیاز داریم اگر اسم جدیدی اضافه شد که قبلا سابقه ای ازش در شیت 2 نیست ان از شیت یک به شیت 2 کپی شده و ثابت بماند
با سپاس

iranweld
2015/04/29, 20:31
ضمن سپاس
اگر چه در شیت یک تکراری ها قرمز میشوند ولی بدون هشدار و یا حتی قرمز شدن در شیت 2 و سه باز هم کپی میشوند اگر میشد در شیت 2 و سه نیز قرمز میشدند بهتر بود

اما انچه دقیق مد نظر می باشد اینست که اسامی در شیت 2 و 3 بصورت سابقه و بدون تغییر می مانند و لی اسامی شیت یک ممکن است هر روز جابجا شوند و ما نیاز داریم اگر اسم جدیدی اضافه شد که قبلا سابقه ای ازش در شیت 2 نیست ان از شیت یک به شیت 2 کپی شده و ثابت بماند
با سپاس

با سلام
در صورتیکه کپی و پیست در ستون a انجام شود سلول تکراری قرمز میشود ولی در صورت تایپ کردن در صورت تکراری بودن به شما اخطار میدهد . روی مورد بعدی کار میکنم

naser1357
2015/04/29, 21:25
سپاس ویژه

Javid Mokhtari
2015/04/30, 01:50
سپاس ویژه
اگه مشکلتون حل شد تیک گزینه "حل شده" را بزنید ٪

naser1357
2015/04/30, 18:30
ضمن سپاس کامل حل نشد اما با کمک راهنمایی و فایل شما و با تلفیق چند ماکرو تا حدودی به خواستهه ام دست یافتم اما باید بصورت دستی کپی شان کنم

iranweld
2015/04/30, 23:10
ضمن سپاس کامل حل نشد اما با کمک راهنمایی و فایل شما و با تلفیق چند ماکرو تا حدودی به خواستهه ام دست یافتم اما باید بصورت دستی کپی شان کنم

با سلام فعلا برای دو تا شیت ردیف شد