PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گذاشتن پسوردهای مختلف بر روی شیت‌های مختلف

al_abd_nima
2011/08/17, 12:18
با سلام،

آیا می‌شود برای دسترسی یه شیت‌های مختلف یک فایل، پسوردهای مختلف تعیین کرد؟

مثلاً فرض کنید که فایلی با ۵ شیت A تا E وجود دارد و روی شبکه برای ۵ نفر Share شده است. آیا ممکن است هر یک از این ۵ نفر تنها با پسورد خود قادر به دسترسی به شیت خود باشند؟

با سپاس

amin61b
2011/08/17, 14:07
با سلام

بله امکانش وجود داره

شما می تونید روی اسم هر یک از شیت ها راست کلیک کنید و در قسمت Protect Sheet برای هر شیت یک پسورد جداگانه اختصاص بدید.

برای باز کردن پسورد هم همین کار رو تکرار می کنید و گزینه unprotect Sheet رو می زنید و پسورد رو وارد می کنید.

الان شما می تونید پسورد هر شیت رو به یکی از افراد مورد نظرتون بدید و اون فرد فقط به شیت خودش دسترسی داره[/align]

این برای حالتیه که فقط ویرایش صفحه رو محدود کنید. اما اگر هدفتون اینه که صفحه از دید بقیه مخفی بمونه باید از طرق کد نویسی اقدام کنید. اگه هدفتون اینه بگید تا یه فایل نمونه براتون درست کنم.

al_abd_nima
2011/08/17, 16:35
ضمن سپاس از پاسخ دقیق و خوب شما، اگر براتون زحمتی نیست لطفاً اون فایل نمونه‌ای رو که پیشنهاد دادین رو برام ارسال کنید. فکر می‌کنم پیشنهاد شما خیلی زیباتر و حرفه‌ای تر باشه. اگر درست فهمیده باشم با روش پیشنهادی شما هر کس باید بتونه ساین.این کنه و بعد از چک شدن شناسه‌ی کاربری و کلمه‌ی عبورش شیت خودش رو ببینه.

amin61b
2011/08/18, 12:09
با سلام

فایلی رو که گفته بودم ضمیمه کردم

همونظور که خواسته بودید در این فایل 5 کاربر معرفی شدن که هر کدوم یه شیت به اسم خودشون دارن. من اسم هر فرد و پسورد رو برات میذارم شما می تونید اسامی و رمز عبور هر فرد رو به دلخواه تغییر بدید.
Username : amin Password : aaa
Username : ali Password : bbb
Username : mohammad Password : ccc
Username : nima Password : ddd
Username : pejman Password : eee

Vba Password: exceliran

برای اجرای فایل باید حالت ماکرو فعال باشه

al_abd_nima
2011/08/23, 11:46
ممنون از زحمتی که برای فایل نمونه کشیدی. من تونستم کد VB رو ببینم ولی راستش خیلی ازش سر در نیاوردم. در این خصوص برام سوال‌های زیر پیش اومده. ببخش بی‌سوادی من رو:

۱. من یک شیت جدید اضاه کردم، چطوری می‌تونم مثل شما روی اون Password مورد نظر خودم رو بزارم؟

۲. چطوری میشه کلمه‌ی عبورهایی رو که انتخاب کردی رو تغییر داد؟ و آیا این کار می‌تونه توسط کاربری که داره لاگین می‌کنه انجام بشه؟

۳. چطوری میشه یک نفر با شناسه‌ی Admin تعریف کرد که با وارد کردن کلمه‌ی عبورش هم‌زمان به تمامی شیت‌ها دسترسی داشته باشه؟

۴. چطوری میشه وقتی کاربر شناسه یا کلمه‌ی عبورش رو اشتباه وارد کرد پیغام مورد نظر من (مثلاً لطفاٌ دو باره سعی کنید!) ظاهر بشه؟

amin61b
2011/08/23, 16:45
ممنون از زحمتی که برای فایل نمونه کشیدی. من تونستم کد VB رو ببینم ولی راستش خیلی ازش سر در نیاوردم. در این خصوص برام سوال‌های زیر پیش اومده. ببخش بی‌سوادی من رو:

۱. من یک شیت جدید اضاه کردم، چطوری می‌تونم مثل شما روی اون Password مورد نظر خودم رو بزارم؟

۲. چطوری میشه کلمه‌ی عبورهایی رو که انتخاب کردی رو تغییر داد؟ و آیا این کار می‌تونه توسط کاربری که داره لاگین می‌کنه انجام بشه؟

۳. چطوری میشه یک نفر با شناسه‌ی Admin تعریف کرد که با وارد کردن کلمه‌ی عبورش هم‌زمان به تمامی شیت‌ها دسترسی داشته باشه؟

۴. چطوری میشه وقتی کاربر شناسه یا کلمه‌ی عبورش رو اشتباه وارد کرد پیغام مورد نظر من (مثلاً لطفاٌ دو باره سعی کنید!) ظاهر بشه؟

سلام
خواهش می کنم قابلی نداشت جواب سوالاتت رو میدم
ج1 - همون کدهایی که برای یه شیت نوشته شده رو برای شیت جدید اضافه کن و تغییرات لازم رو اعمال کن

ج2- در این فایل کاربر خودش نمی تونه رمز رو تغییر بده. برای تغییر شما می تونی توی کدها رمز رو سرچ کنید بعد اون رو با رمز مورد نظر عوض کنید.

ج3- برای این کار باید یه کد بنویسید که اگر اسم کاربری admin بود تمام شیتها رو نمایش بده

ج4- شما می تونید یه شرط بذارید و یه مسیج باکس تعریف کنید که اگر رمز اشتباه بود پیغام مورد نظر شما رو نشون بده

اگه نتونستید انجام بدید براتون به فایل نمونه تهیه می کنم

al_abd_nima
2011/08/24, 10:33
ممنون. من کد Passwordها رو پیدا کردم ولی چون از VB سر در نمیارم، خوب نمی‌تونم راهنمایی‌های ج۳ شما رو اجرایی کنم. اگر برات ممکن هست در این خصوص کمکم کن.

خیلی ممنون می‌شم اگر بتونی برام توضیح بدی که در پایین شماره‌ کدهای ۲، ۴، ۵، ۶-۸، ۹ (به خصوص عملگر «:»)، ۱۱-۱۳ و ۱۴ که نوشتی دقیقا چه کاری انجام می‌دهند. فکر می‌کنم بقیه‌اش دیگه تکراری باشه. با سپاس.

Private Sub CommandButton1_enter() .۱
On Error Resume Next .۲
If TextBox1.Text = "amin" And TextBox2.Text = "aaa" Then .۳
Pass.Hide .۴
Dim a .۵
For a = 1 To Sheets.Count .۶
Sheets(a).Visible = xlSheetVisible .۷
Next a .۸

amin.Move After:=Sheets(Sheets.Count) .۹
Dim b .۱۰
For b = 1 To Sheets.Count .۱۱
Sheets(b).Visible = xlSheetVeryHidden .۱۲
Next b .۱۳
Unload Me .۱۴
Application.Windows.Application.Visible = True.۱۵

amin61b
2011/08/28, 11:15
با سلام

براتون فایلی رو که با پسورد admin همه شیتها رو نمایش بده آماده می کنم. و اما جواب سوالاتتون :

2- اگر اروری پیش بیاد رد میشه ازش
4- یوزر فروم Pass رو می بنده
5- یه متغییر به نام a تعریف کردیم
6-8- یه حلقه تعریف کردیم که همه شیتها رو نمایش بده
9- گفتیم شیتی که اسمش امین رو ببر بذار آخرین شیت
عملگر <> به مفهوم مخالف به کار میره عکس مساوری
11-13 – یه حلقه تعریف کردیم تا تمام شیتها رو مخفی کنه. در اکسل نمیشه همه شیتها رو مخفی کرد حتما باید یکی همیشه نمایش داده بشه این حلقه همه شیتها به غیر از شیت آخر رو مخفی می کنه . به همین خاطر ما شیت امین رو به آخر بردیم !
15-بستن پنجره

al_abd_nima
2011/08/29, 14:37
یک دنیا ممنون از حوصله‌تون در پاسخ دادن ولی من توضیح قسمت‌های ۹ و ۱۴ رو در توضیحات شما خوب متوجه نشدم.

۱. ببین یعنی شما میگی اگر من ۵ تا شیت داشته باشم و حلقه‌ای بنویسم که بگه همه‌ی ۵ تا شیت مخفی بشه، فقط ۴ تا حلقه‌ی اول مخقی میشن؟

۲. این علامت دو نقطه : که قبل از مساوی در کد ۹ نوشتی به چه معناست؟

۳. جسارتاً در مورد کد unload me هم هیچ توضیحی ندادین.

با سپاس.

amin61b
2011/09/03, 22:26
با سلام

فایل نمونه با تاخیر آماده شد. در این فایل شما وقتی به جای نام کاربری و کلمه عبور کلمه admin رو بزنید همه شیتها نمایش داده میشه.

بقیه رمزها مثل فایل قبلی هستن.

al_abd_nima
2011/10/08, 09:26
سلام بر امین عزیز،
من در خصوص فایل نمونه‌ی آخری که زحمت تهیه‌اش رو کشیدی به‌طور اتفاقی به یک مشکل خیلی بزرگ برخودم!
اونم اینه که در صورتی شیت‌ها مخفی میشن فرم pass‌ کار می‌کنه که تنظیمات ماکروی نرم‌افزار Excel کاربر بر روی Enable باشه. اگر این طور نباشه (که به‌صورت پیش‌فرض هم نیست) یا نه کاربر بیاد و تنظیمات نرم‌افزارش رو از Enable به Disable تغییر بده به اطلاعات همه‌ی شیت‌ها دسترسی کامل داره و این یعنی فاجعه. راهی برای رفع این مشکل وجود داره؟

omnia
2011/10/10, 02:52
سلام بر امین عزیز،
من در خصوص فایل نمونه‌ی آ---ی که زحمت تهیه‌اش رو کشیدی به‌طور اتفاقی به یک مشکل خیلی بزرگ برخودم!
اونم اینه که در صورتی شیت‌ها مخفی میشن فرم pass‌ کار می‌کنه که تنظیمات ماکروی نرم‌افزار Excel کاربر بر روی Enable باشه. اگر این طور نباشه (که به‌صورت پیش‌فرض هم نیست) یا نه کاربر بیاد و تنظیمات نرم‌افزارش رو از Enable به Disable تغییر بده به اطلاعات همه‌ی شیت‌ها دسترسی کامل داره و این یعنی فاجعه. راهی برای رفع این مشکل وجود داره؟

منم همينه سوالم
بعدشم من بدون كد نويسي بخوام روي يك شيت فقط رمزي بذارم كه قابل مشاهده نباشه نميشه ؟
مثلا من تو خونه يه اكسل دارم ميخوام شيت دو رو برادرم نبينه امكان نيست رمزي بذارم روش ؟

amin61b
2011/10/11, 14:57
با سلام
منتظر پرسیدن این سوال بودم برای اینکه وقتی اکسل رو باز می کنی ماکرو فعال باشه راهی نداره اما با یه سری ترفند میشه کاری کرد که کاربر مجبور باشه موقع استفاده از فایل حالت ماکرو رو فعال کنه.

al_abd_nima
2011/10/11, 17:02
خوب امین جان میشه یه چندتا از اون ترفندها رو به من هم آموزش بدی؟

amin61b
2011/10/17, 11:29
باشه براتون فایلش رو آماده می کنم

shahab_afshar1987
2012/01/27, 15:30
با سلام

با یه فایل داریم که می خوایم روی هر شیت پسورد بذاریم که هر شیت متعلق به یک نفر است. این شیت حاوی اطلاعات شخصی هر فرد است. چون با VBA آشنایی نداشتیم از فایل و توضیحاتی که نوشته بودین هیچی سر در نیاوردیم. اگه میشه فرمول یا شیوه نوشتن VBA را برایمان بگذارید تا بتوانیم خودمان این فایل را آماده کنیم.

با احترام
شهاب

taknavaz123
2013/02/06, 16:24
با سلام

فایل نمونه با تاخیر آماده شد. در این فایل شما وقتی به جای نام کاربری و کلمه عبور کلمه admin رو بزنید همه شیتها نمایش داده میشه.

بقیه رمزها مثل فایل قبلی هستن.

با سلام.
ممنون از این فایلی که درست کردین.من یه فایل میذارم اینجا.یه کمکی میخوام دربارش.
من میخوام وقتی کاربری که با user1 وارد میشه هم بتونه شیت شعبه رو ببینه.هم شیت کل رو.
کاربر user2 هم وقتی وارد شد شیت شرکت تولیدی به همراه شیت کل رو ببینه.
در حالیکه فعلا اگه کاربر user1 وارد بشه فقط میتونه یک شیت یعنی شیت شعبه رو ببینه.
یا user2 فقز شیت شرکت تولیدی رو میبینه.
چیکار کنم هر دو تا بتونن هم شیت خودشون رو ببینن هم شیت کل رو بصورت مشترک بیینن.

http://uplod.ir/5jvciosog5rx/End_File.xlsm.htm

ضمنا پسورد برای یوزر user1 مساوی 111
پسورد برای user2 مساوی 222
پسورد admin هم مساوی admin

m.estreji
2013/02/07, 13:05
سلام دوست عزيز
ببين اين فايل كارتو راه ميندازه يا نه
http://uplod.ir/guqeh28uwg3d/____________.xlsm.htm

admin
123

رمز ورود به وي‍ژوال 123

mehdi1300
2019/02/13, 15:36
سلام فایل ضمیمه شده برای من عمل نمیکنه بعبارتی برای افیس2013 عمل نمیکنه و موقع باز کردن فایل ناشناخته بودن فرمت فایل خطا میده و میگه "میخواهید به هر حال باز شود" وقتی yes میزنم فایل باز میشه و فقط چهارتا شیت که بعنوان مثال در Sheet1 در سلول A1وB1 به ترتیب password و رمز( aaa) نوشته و هیچ کد VBA در فایل نیست.:min3: