PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خروج از اکسل با شرط

amirghadiri
2015/05/08, 12:54
باسلام
ایا میشه در یک فایل تا فعال نشدن یوزرفرم هنگام خروج از اکسل به کاربر هشدار دهد که مثلن "شما اطلاعات داده را ثبت نکرده اید."
و سوال دومم ایا میشه یوزر فرم را تممش را عوض کرد؟

misammisam
2015/05/08, 15:57
سلام
در مورد سوال اول باید توضیح عینی تری بدید ، بالاخره میخواید تا اطلاعات جدید در بانک اطلاعاتی ثبت نشده موقع خروج پیغام بده یا یک یوزر فرم حداقل یک بار اجرا بشه بعد اجازه خروج بده ، فرق اینا خیلی زیاده !!
سوال دوم هم که فرمودید ، اگر منظورتون رنگ و حاشیه و اینجور چیزاست که امکانش به راحتی هست و اگرم بخواید مثلا اون ضربدر بالارو حذف کنید هم چند تا کد vb تو همین انجمن برای اینجور کارها هست .
موفق باشید

amirghadiri
2015/05/08, 17:55
سلام ممنون از پاسختان بله یعنی درواقع یک کامند باتن دارم که با کلیک روی ان فرم اجرا میشه حالا شرطم اینه که تاموقعی که روی کامند باتن کلیک نکنم یا فرم نمایش داده نشه کاربر نتواند از اکسل خارج شود .در مورد سوال دومم حل شد اما مشکل نمایش خود علامت ضرب است این دکمه را غیرفعال کردم.

امیدوارم که منظورم را رسانده باشم.

Ali Parsaei
2015/05/08, 21:26
با اين کد در ايونت THISWORKBOOK مي توانيد قبل از بسته شدن فايل فرمتان را فعال کنيد:

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
UserForm1.Show
End Sub

misammisam
2015/05/08, 21:33
شاید این پست کمکتون بکنه
پرسش: مشکل در رویداد QueryClose فرمها (http://forum.exceliran.com/showthread.php/6039-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AF-QueryClose-%D9%81%D8%B1%D9%85%D9%87%D8%A7)
بهتره شما فایل اکسلتونو هاید بکنید و موقع اجرا یوزر فرمتون رو اجرا بکنید ، چون تا اونجایی که من میدونم هیج جور نمیشه عمل خروج کلی از اکسل رو از داخل خود اکسل تحت کنترل قرار داد ، یعنی از خروج جلوگیری کرد ، البته میشه اخطار داد که از یوزر فرم استفاده نشده ولی نمیشه از خروج جلوگیری کرد تنها چیزی که بنظرم میرسه همونیه که گفتم .