PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در اکسل

ghxxxx
2011/08/20, 11:04
سلام به دوستان عزيز
من ميخوام توي اکسل توي يکي شيت کد و نام و قيمت کالا رو وارد کنم به اينصورت که توي يک سطر توي ستون اولش کد کالا ستون بعد نام کالا و در ستون بعد قيمت کالا
خوب بعد هم ميخوام يه جدول درست کنم توي يک شيت ديگه که توي يک ستونش که کد کالا رو وارد ميکني بصورت اتوماتيک نام و قيمت کالا جلوش پر بشه يعني از اطلاعات همون شيتي که قبلا ساختيم استفاده کنه
دوستان اگر امکان پذير هست لطف کنيد بگيد چطور ميشه انجامش داد در ضمن از اکسس نميخوام استفاده کنم چون تا حالا باهاش کار نکردم
با تشکر

sh_amar
2011/08/20, 11:33
سلام

دوست گرامی با استفاده از ترکیب توابع جستجو می توانید این کار را انجام دهید اگر فایلی مد نظرتون هست بفرمائید تا روی آن برایتان انجام دهم

و در غیر اینصورت بفرمائید تا خودم مثالی برایتان بزنم

در پناه حق

ghxxxx
2011/08/20, 13:30
سلام ممنون از جوابتون
یه مثال بزنید و فایلش رو هم بذارید ممنون میشم

برای مثال
در یک شیت در یک سطر ستون اولش مقدار 1001 رو وارد میکنم در ستون بعد اسم کالا رو مینویسم بطور مثال خودکار و در ستون بعدش قیمتش مثلا 150 تومان
به همین ترتیب تا اخر چندین کالا معرفی میکنم بعنوان مرجع

حالا در یک شیت دیگه یه جدول درست میکنم که در هر سطرش سه تا ستونش رو استفاده کردم حالا در هر سطر با وارد کردن 1001 بعنوان کد کالا اسم و قیمت بطور اوتماتیک توی اون سطر قرار بگیره
با تشکر

sh_amar
2011/08/20, 19:30
سلام

فايل ضميمه راملاحظه فرمائيد

ghxxxx
2011/08/20, 21:08
sh_amar عزیز
خیلی ممنونم همونی هست که میخواستم فقط یه موضوع دیگه اینکه نمیشه سلولها اگر کدی وارد نکنیم چیزی داخلشون نمایش داده نشه؟
بازم ممنومممممم

sh_amar
2011/08/20, 21:50
سلام

اگر منظورتون اين كه وقتي كد كالا را را وارد نكرديم خطا برايمان نوشته نشود بله ميشود با استفاده از تابع ايف ارور اين كار را كرد و اصلا اينطوري بهتر هم هست

فايل را برايتان ضميمه مي كنم ملاحظه فرمائيد

در پناه حق

ghxxxx
2011/08/20, 22:50
با سلام
دوست عزیز بی نهایت سپاسگذارم
فقط یه سوال دیگه اینکه این این ارور مشکلی در استفاده از این سلولها برای محاسبات مثلا جمع کل ایجاد نمیکنه ؟

و اینکه توی تابع match اون صفر آخر برای چی هست یعنی کلا بعنوان چی استفاده مبشه

بازم ممنون دوست عزیز

sh_amar
2011/08/20, 23:03
سلام

اختيار داريد ، خواهش مي كنم

در مورد سئوال اولتون نه مشكلي ايجاد نمي كند

و در مورد سئوال دوم ، توضيح كاملي براي تابع MATCH قبلا در لينك زير گذاشتم مطالعه فرمائيد در صورت پرسش در خدمت شمت هستم

لينك : Description of Match function.xlsx
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=118

در پناه حق

ghxxxx
2011/08/21, 01:07
سلام دوست عزیز
ببخشید سوال پشت سوال مینویسم
این آخری هم در مورد این هست که چطور میشه قسمت عنوان رو ثابت نگه داشت یعنی سطری که اسم کالا و قیمت و اینجور چیزها درش تایپ شده ثابت بمونه و با حرکت دادن صفحه به بالا یا پایین اون سطر بالا پایین نشه و بقیه سطر ها از زیر این بالا پایین بشن
نمی دونم منظورم رو متوجه شدید یا نه بهرحال از کمک شما بسیار بسیار ممنونمممممممم
امیدوارم همبشه موفق باشید

sh_amar
2011/08/21, 01:25
سلام

براي اين كار بايد از Freeze panes استفاده فرمائيد

در اكسل 2007 ( اميدوارم اكسل شما 2007 باشد چون الان دقيقا حضور ذهن ندارم در 2003 اين آيتم كجا بود )

View - window - freeze panes

از اين طريق به خواسته تان ميرسيد كه در اين قسمت سه آيتم وجود دارد كه مطمئنم با ديدن آن متوجه كاركرد آنها ميشويد

من روي فايل قبلي سطر عنوان را فريز كردم دوباره برايتان ضميمه مي كنم

در ضمن من فكر مي كنم هدف ايجاد چنين محيطي ، مطرح كردن سئوال و پاسخ هاست تا از اين طريق اين محيط تبديل به يك محيط آموزشي بسيار مفيد براي اعضاء آن شود

در پناه حق