PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محاسبه سود و زیان در اکسل

ardijon
2015/05/13, 18:17
من یه فایل دارم گه مزبوط به محاسبه سود یا زیان توی یک سال مالی هستش
فایلشو میذارم در وحله اول ببنید از لحاظ فرمول و محاسبات مشکلی نداره ؟
بعدش یه تکه داره که نتونستم کاریش بکنم اگه ممکنه اونم برام درست کنین
واما توضیح روش کار برنامه :
توی ستون b هر مبلغی که واریز یا برداشت میکنیم وارد میکنیم
توی ستون c مبلغ دارایمون از سلول e1 وارد میشه
مشکل ما اینه که وقتی ماه ماتمام میشه مبلغ دارایی بطور اتوماتیک به ماه بعد منتقل میشه و توی ماه قبل اثری ازش نمیمونه و مانمتونیم بازدهی ماههای قبل رو داشته باشیم
درواقع من ستون d رو برای وارد کردن اطلاعات ماههای فبل گداشتم یعنی بعد اینکه ماه عوض میشه اطلاعات ماه قبل از ستون c به ستون d منتقل بشه و اطلاعات ماه جدید هم به سلول پایینی بره ولی تو نوشتنش مشکل دارم یعنی فکر میکنم ماکرو نیاز داره که من بلد نیستم

~M*E*H*D*I~
2015/05/14, 07:56
درود
لطفا در خصوص کاری که میخواید انجام بدید و فرمول های ستون c توضیح بیشتری بدید، در ضمن برای سوال پرسیدن لطفا به مشکل اشاره کنید ، سوال شما خیلی کلی مطرح شده

ardijon
2015/05/14, 09:27
کاری که میخواییم انجام بدیم خیلی ساده س
اطلاعات سلول E1 از شیت دیگه ای بطور اتوماتیک وارد میشه و در ستون c با توجه به ماهی که در اون قزاز داریم وارد میشه یعنی در هر ماه از سال فقط یکی از سلول های ستون c پرهستش حالا مشکل ما اینه که وفتی ماه های سال عوض میشن و به ماه جدید میریم باید اطلاعات ماههای قبل رو داشته باشیم که در ستون D باید وارد بشن
مشکل اصلی من هم همینه که ظاهرا باید یک ماکرو نوشته بشه که وقتی ماه عوض میشه و اطلاعات به ماه جدید منتقل میشه توی ماه فبلی دیگه چیزی نیست و باید به ستون D منقل بشه که این محموعه درست کار کنه
درخواست دیگه اینه که یه چک کنین ببینن روابط رو درست نوشتم یا نه

Ali Parsaei
2015/05/14, 22:52
سلام،
خيلي گنگ است! با اين اطلاعاتي که شما فرموده ايد چيزي نمي شود فهميد، با توجه به اينکه اين يک کار روتين حسابداري نيست و تقريبا" يک کار مثلا" مغازه اي يا شخصي است بايد روال کارتان را بيشتر توضيح دهيد.
اون چيزي که ابتدا به ساکن به ذهن مي رسد اين است که قاعدتا" شما يک موجودي اول سال داريد و به مرور در طي سال برداشتهايي از آن صورت مي گيرد و نيز مبالغي به آن اضافه مي گردد.
حال اگر اين عمليات در يک جدول سطر به سطر با درج تاريخ ثبت گردد مشکلي نبايد وجود داشته باشد زيرا با فرمول نويسي در فايلي که ارسال نموده ايد مي توان دريافت و پرداختهاي هر ماه را از آن جدول استخراج کرد و در خانه هاي مربوطه ثبت نمود! منتهي مشکل اينجاست که ما نمي دانيم چنين جدولي داريد يا نه و اصولا" روال کارتان چيست!
بيشتر توضيح دهيد. موفق باشيد.

ardijon
2015/05/15, 18:42
با تشکر
این یک کار شخصی و کوچیکه و روال کار رو درست فهمیدین اگه گنگه شاید اشکال از توضیح دادن منه
تنها مشکل من اینه که میخوام اون ستونی که علامت سوال داره درست بشه
یعنی من میخوام مثلا الان که تو اردیبشهت هستیم من هرچند روز یکبار کل موجودیمو مینویسم تا سرماه یعنی تا اخر اردیبهشت و وقتی که میشه ۱ خرداد اطلاعاتی که تو سلول E1 مینویسم بطور اتومات به خرداد منتقل میشه ولی دیگه تو اردیبهشت چیزی نداریم واینجاست که مشکل ما نمایان میشه یعنی انتفال اطلاعات اردیبهشت ماه به سلول d10 ، اونم تو روز ۱ خرداد یعنی من این کارو دستی انجام ندم دیگه و همینطور تا اخر سال یعنی تو اولین روز هر ماه اطلاعات ماه قبل به درسلول مربوطه در ستون D منتقل بشه

AmirAkbar
2015/05/15, 20:34
من دو حالت به نظرم رسید این دو فایل رو ببینید :
فایل SalMaliMacro_ShtAct که با فعال شدن شیت، (کلیک کردن روی نام شیت) کار رو انجام میده و
فایل SalMaliMacro_BfClose که موقع بستن فایل، کار رو انجام میده
البته می تونی کد رو در رویداد WorkbookOpen هم بذاری ..!

بجز اینها در حالت SelectionChange هم میشه که با توجه به اینکه تغییری که شما می خوای ماهی یکبار لازمه اون فایل رو نفرستادم ..!

SalMaliMacro_BfClose (http://s6.picofile.com/file/8188600350/SalMaliMacro_BfClose.xlsm.html)

SalMaliMacro_ShtAct (http://s6.picofile.com/file/8188600400/SalMaliMacro_ShtAct.xlsm.html)

(مشکل با آپلود فایل)!

ardijon
2015/05/15, 22:29
باتشکر از زحماتت دوست عزیز
من فایلهای شمارو امتحان کردم ولی زمانی که تاریخ رو عوض میکنم اتفاقی نمی افته یعنی اطلاعات به ستون d منتقل نمیشه

AmirAkbar
2015/05/16, 02:14
عزیز .. تو فایل SalMaliMacro_ShtAct لازمه یکبار مثلا برید شیت 2 بعد برگردید شیت یک تا با فعال شدن مجدد شیت، عمل کپی انجام بشه..
توی فایل SalMaliMacro_BfClose هم که موقع بستن فایل، کار رو انجام میده (همینکه ضربدر بستن فایل رو بزنید، کپی انجام میشه و بعد میتونید فایل رو سیو کنید و خارج بشید یا کنسل کنید و ... !!)