PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تغییر آیکون موس در یوزرفرم

abootorab
2015/05/18, 22:56
با درود وخسته نباشید خدمت اساتید و همه دوستان
همینطور که میدونید در یوزرفرم میشه از قسمت خصوصیات ظاهر آیکون موس رو تغییر داد، در بخش MousePointer یک سری اشاره گرها بصورت آماده وجود داره که به راحتی میشه از اونها استفاده کرد اما متاسفانه در بین اونها شکل اشاره گر دست یا به عبارتی شکل اشاره گر لینک وجود نداره!!! سعی کردم با قرار دادن MousePointer در حالت Custom و انتخاب فایل آیکون مورد نظر در قسمت MouseIcon این کار رو انجام بدم ولی نمیدونم چرا هر فایلی انتخاب میکنم پیغام خطا میده و قبول نمیکنه!! حتی از آیکون لینک (دست) مربوط به فولدر ویندوز هم استفاده کردم اما بازم نشد!
آیا اساتید و یا سایر دوستان تا به حال تونستن آیکون اشاره گر موس رو تغییر بدن و اگر شدنیست به چه صورت باید این کار رو انجام داد؟
با تشکر از همه

Ali Parsaei
2015/05/19, 00:28
سلام،
فکر کنم فقط فايلهاي با پسوند ico. را قبول مي کند، من امتحان کردم عمل مي کرد، هم از قسمت خصوصيات و هم با کد (مثلا" کد زير براي اختصاص يک آيکون به نام hand.ico از روي درايو d براي نمايش روي کامند باتن يک):

Private Sub UserForm_Initialize()
CommandButton1.MouseIcon = LoadPicture("d:\hand.ico")
End Sub

abootorab
2015/05/19, 01:20
سلام،
فکر کنم فقط فايلهاي با پسوند ico. را قبول مي کند، من امتحان کردم عمل مي کرد، هم از قسمت خصوصيات و هم با کد (مثلا" کد زير براي اختصاص hand.ico از روي درايو d براي نمايش روي کامند باتن يک):

Private Sub UserForm_Initialize()
CommandButton1.MouseIcon = LoadPicture("d:\hand.ico")
End Sub

ممنون جناب پارسای عزیز
در واقع من هم همین کار رو انجام میدم و قاعدتا باید فایلهای cur. هم بشناسه ولی مثل اینکه هر فایلی با پسوند cur. یا حتی ico. و .... رو نمیشناسه مثلا همین فایل های کرزر ویندوز با اینکه پسوند cur. داشتند واسه من که حداقل نشناخت!!

اما یه روش دیگه پیدا کردم که شاید مناسب تر باشه، امیدوارم سایر دوستان هم به کارشون بیاد.

Option Explicit
Private Declare Function LoadCursor Lib "user32" Alias "LoadCursorA" (ByVal hInstance As Long, ByVal lpCursorName As Long) As Long
Private Declare Function SetCursor Lib "user32" (ByVal hCursor As Long) As Long
Private Const IDC_HAND As Long = &H7F89

Private Sub Label1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
SetCursor LoadCursor(0, IDC_HAND)
End Sub

بازم بابت پاسختون ممنون.