PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : [حل شده] ساخت فرم پرینت

a.dal65
2015/05/19, 08:50
سلام
دوستان من 1 شیت دارم که توش یه سری دیتا دارم
میخوام برای این دیتام یه فرم درست کنم که چند تا فیلد داشته باشه.
مثلا توی دیتای من یه سری کالا هست مثلا یه ستون خودکار یه ستون رنگ خودکار

کالا

رنگ

مداد

قرمز

مداد

سیاه

خودکار

آبی

خودکار

سیاه

خودکار

قرمز

خودکار

سیاه

خودکار

آبی

حالا میخوام توی فرمم دو تا فیلد باشه
یکی کالا (که خودش انواع کالا رو از توی دیتا لود کنه) و کاربر بتونه انتخاب کنه
یکی رنگ کالا که کاربر تایپ کنه
بعد قیمت اون کالا رو با اون مشخصاتی که کاربر میده رو بیاره و در نهایت پرینت کنم.

Ali Parsaei
2015/05/19, 10:02
سلام،
از لحاظ فراخواني مبلغ از شيت DATA شما مي توانيد از تابع SUMIFS استفاده کنيد، فقط نکته مهم اين است که مقادير تکراري در ديتا به هيچ عنوان نبايد داشته باشيد (مثلا" خودکار سياه فقط و فقط يک مورد بايد باشد)
از لحاظ لود کردن نام کالا از ديتا، کار اصولي اين است که شما در يک محل از شيت، فهرستي يکتا از نام کالاها ايجاد کنيد و سپس مقادير سل E7 در شيت PRINT را با استفاده از ابزار DATA VALIDATION اکسل (حالت LIST) به آن فهرست ارتباط دهيد (اگر با اين ابزار آشنا نيستيد در سايت مطالب راجع به آن زياد است با يک SEARCH پيدا خواهيد نمود). حتي در شيت DATA هم براي درج نام کالاها بهتر است از همين تکنيک بهره ببريد.
پس از آنکه نام و رنگ کالا درج شد همانطور که اشاره کردم در خانه J7 با استفاده از تابع SUMIFS مي توانيد فرمول زير را بنويسيد:

=SUMIFS(DATA!D2:D10;DATA!B2:B10;Print!E7;DATA!C2:C 10;Print!G7)

a.dal65
2015/05/25, 17:21
با فرمول شما تا حدودی زیادی مشکل من رفع شد
حالا میخوام بر اساس کالا و رنگ وقیمتی که به من داده یه عدد دیگه از توی دیتا بهم بده.
توی فایل کامل توصیح دادم

generalsamad
2015/05/25, 18:50
با سلام
شما با استفاده از این فرمول به صورت آرایه ای میتونید مسئلتون رو حل کنید

=INDEX(Sood;MATCH(E7&G7&J7;Kala&Rang&Qeymat;0))

فایل ضمیمه گردید

a.dal65
2015/05/26, 09:47
ممنون
فقط نمیدونم چرا توی فایل اصلیم کار نمیکنه.:confused:
و اینکه وقتی سلول رو انتخاب میکنم چرا یه { اول و آخر فرمول میاد؟؟
http://uupload.ir/files/equz_untitled.png
name manager هم درست تعریف کردم ولی هر کاری میکنم خطا value میده
مشکلم کجاست به نظرتون؟
جالب اینجاست وقتی فرمول رو باز میکنی نتیجه رو درست نشون میده ولی نمیاره توی سلول و value ارور میده
7071

راستی 1 سوال دیگه من میخوام توی سلول م کنارش یه کلمه متر اضافه بشه
مثل ریال که توی Format Cell هست.

misammisam
2015/05/26, 11:24
احتمالا بصورت آرایه ای ذخیره نکردید ، وقتی فرمول رو نوشتید بجای کلید اینتر باید از کلیدهای ترکیبی ctrl+shift+enter استفاده کنید .
برای سوال دوم به شکل زیر عمل کنید ، البته این بستگی به فرمت فایلتون داره فقط یه کلمه متر کافیه تو فرمت سل قسمت custom اضافه کنید .

7073

a.dal65
2015/05/27, 09:36
مرسی آقا میثم
من با استفاده از کاندیشنال فرمت یه سلول م و میخوام وقتی توش زدم 100% همش آبی بشه
و اگه زدم 50% نصفش آبی بشه ولی کلا هر عددی میزنم اون مقدار رنگش ثابته
7085
و یه سوال دیگه
چطور میتونم یه دکمه یا یه سلول به شیت اضافه کنم که وقتی روش کلیک میکنی یه راست پرینت بگیره.؟

misammisam
2015/05/27, 12:00
برای پرینت گرفتن کل شیت که دکمه رو خود نوار ابزار هست دیگه دکمه لازم نداره ، اگر منظورتون سلکت یه قسمته و با یه دکمه بتونید اون قسمت رو مستقیما پرینت بگیرید باید این کد رو برای دکمه مورد نظر بزنید .

Private Sub CommandButton1_Click()
Selection.PrintOut Copies:=1, Collate:=True
End Sub

برای رنگی کردن هم کاری که میکنید درسته ، حالا چرا جواب نمیگیرید نمیدونم !!!!
فایلی که ضمیمه کردم رو نگاه بکنید ببینید درست براتون کار میکنه یا نه .

a.dal65
2015/05/28, 09:34
میثم جان
فایل شما هم برای من کار میکنه ولی وقتی کاندیشنال فرمت رو فقط روی 1 سلول اعمال میکنم دیگه کار نمکینه:(:d
7104
شما هم بی زحمت یه تست کن ببین مال شما همنجوری میشه.و آیا راه حلی داره؟
در مورد دکمه پرینت فقط برای سرعت بخشیدن به کار اینو میخواستم اگه امکانش نیست ضروری نیست اصلا.
من میخوام page 1 مو پرینت کنم.
یعنی این:
7105