PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محاسبه پول آب اهالی آپارتمان

ardijon
2015/05/19, 21:03
سلام دوستان
شاید این چیزی که مینویسم یخورده مسخره باشه ولی خیلی مهمه برای اهالی اپارتمانی که من توش زندگی میکنم
اپارتمان ما ۵ طبقه هستش و آب کم فشاره اهالی باتوجه به نفر پول میدن ولی این عین بی عدالتیه چون وقتی که اب فشار نداره اونی که طبقه اخر هستش زودتر از همه ابشون قطع میشه و اونی که طبقه همکف خیلی دیرتر
حالا با فرض اینکه فاصله قطع شدن اب هر طبفه با طبقه زیرش یه ساعت باشه و با توحه به تعداد نفرات ما میخوایم جوری حساب کنیم که به عدالت نزدیکتر باشه
لطفا هرکی میتونه برام حساب کنه و فایلشو بداره
ممنون از همه تون

حسام بحرانی
2015/05/19, 23:40
سلام دوستان
شاید این چیزی که مینویسم یخورده مسخره باشه ولی خیلی مهمه برای اهالی اپارتمانی که من توش زندگی میکنم
اپارتمان ما ۵ طبقه هستش و آب کم فشاره اهالی باتوجه به نفر پول میدن ولی این عین بی عدالتیه چون وقتی که اب فشار نداره اونی که طبقه اخر هستش زودتر از همه ابشون قطع میشه و اونی که طبقه همکف خیلی دیرتر
حالا با فرض اینکه فاصله قطع شدن اب هر طبفه با طبقه زیرش یه ساعت باشه و با توحه به تعداد نفرات ما میخوایم جوری حساب کنیم که به عدالت نزدیکتر باشه
لطفا هرکی میتونه برام حساب کنه و فایلشو بداره
ممنون از همه تون
سلام،
عدالت زمانی برقرار خواهد شد که:
1- فشار آب همه ی طبقه ها در هر شرایط یکسان باشد.

2- هر طبقه کنتور آب جداگانه داشته باشد که در اینصورت میزان آب بهای مصرفی هر طبقه ( بدون احتساب تعداد نفرات ) بر اساس میزان مصرف خواهد بود.

البته هزینه ی اینکار بالاست.
فایل زیر را نگاه کنید.
تعداد نفرات هر طبقه را در سلول های زرد رنگ وارد نمایید و در نهایت مبلغ قبض را نیز وارد کنید.

فکر کنم تا حدودی به عدالت نزدیک است.
موفق باشید.

ardijon
2015/05/20, 01:49
با تشکر فراوان از آقا حسام
داداش گلم اون ضریب ساعت دقیقا چه معنی میده که من بتونم برای اهالی ساختمان توضیح بدم
اگه ممکنه فایل به این صورت طراحی بشه اسم هر خانوار با نفراتش قید بشه و دقیقا مشخص باشه که کدوم خانواده چفد باید پول بدن
هر طبقه ۴ خانوار داره