PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده از عكس در سلولهاي اكسل

alisabet
2011/09/09, 10:59
سلام:
دوستان ايا راهي وجود داره كه مثلاً با دادن شماره پرسنلي در يك خانه اكسل عكس افراد هم در كنار اون نشون داده بشه يعني اينكه اكسل جستجو بكنه شماره پرسنلي رو و عكس مربوطه رو در سلول كناريش نشون بده- البته در سايت farsaran يه روشي هست كه عكس رو بعنوان كامنت اضافه ميكنند اون روش مورد نظرم نيست

vahid950
2011/09/10, 14:14
سلام
فکر میکنم که منظورتون این هست که شما یه مجموعه عکس در فولدر کامپیوتر دارید و حال میخواهید وقتی نام شخصی در اکسل انتخاب شد عکس شخص از آن فولدر در اکسل نمایش داده شود
اگر اینطور است قبلا جناب شمس العلما ماکرویی نوشته بودند با نام فایل عکاسی که میتوانید آن را در تالار جستجو کنید
اگر پیدا نکردید بفرمایید
یا علی

alisabet
2011/09/10, 19:18
سلام
فکر میکنم که منظورتون این هست که شما یه مجموعه عکس در فولدر کامپیوتر دارید و حال میخواهید وقتی نام شخصی در اکسل انتخاب شد عکس شخص از آن فولدر در اکسل نمایش داده شود
اگر اینطور است قبلا جناب شمس العلما ماکرویی نوشته بودند با نام فایل عکاسی که میتوانید آن را در تالار جستجو کنید
اگر پیدا نکردید بفرمایید
یا علی

منظورم اين بود كه تعداي از سلها هركدام حاوي يك تصوير باشند و اين سلها با سل كناري در ارتباط باشند يه چيزي مثل تابع vlookup با ماكرو هم اگه تصاوير با اجراي ماكرو متناسب با كد متناظرشون عوض بشه خوبه اگه لطف كنيد و لينك مربوطه رو بزاريد ممنمون ميشم

vahid950
2011/09/10, 23:30
لینک مورد اشاره این مطلب بود که با توجه به توضیح شما این لینک مورد خواست شما نیست
http://forum.exceliran.com/showthread.php?tid=174
فکر هم نمی کنم یک سلول قابلیت افزودن یک عکس به عنوان محتوا داخل خودش رو داشته باشه. اگر دوستان نظری دارند بفرمایند تا یاد بگیریم

plc_pcb
2011/10/29, 14:52
سلام:
دوستان ايا راهي وجود داره كه مثلاً با دادن شماره پرسنلي در يك خانه اكسل عكس افراد هم در كنار اون نشون داده بشه يعني اينكه اكسل جستجو بكنه شماره پرسنلي رو و عكس مربوطه رو در سلول كناريش نشون بده- البته در سايت farsaran يه روشي هست كه عكس رو بعنوان كامنت اضافه ميكنند اون روش مورد نظرم نيست

با سلام
بله کاری که شما میخواهید انجام دهید عملیه
متاسفانه امکان آپلود فایل وجود نداره تا برای شما فایل نمونه ارسال کنم
شما با استفاده از تابع VLOOKUP و کد نویسی میتوانید این کار را انجام دهید
شما یک متغیر از نوع picture تعریف میکنید و پروپرتی نام عکس رو به مقدار سلول نسبت بدهید
عکس ها را باید در اکسل قرار دهید و visible آن را غیر فعال کنید.و خانه ای که میخواهید در آن عکس قرار بگیرد را آدرس دهی میکنید و پهنا و ارتفاع عکس را متناسب با خانه مورد نظر با استفاده از پروپرتیهای Width Height به صورت اتوماتیک تنظیم میکنید.
اگر نیاز به فایل نمونه دارید اطلاع دهید تا آن را برای شما ایمیل کنم

shahnam
2012/07/24, 14:17
سلام:

با سلام
بله کاری که شما میخواهید انجام دهید عملیه
متاسفانه امکان آپلود فایل وجود نداره تا برای شما فایل نمونه ارسال کنم
شما با استفاده از تابع VLOOKUP و کد نویسی میتوانید این کار را انجام دهید
شما یک متغیر از نوع picture تعریف میکنید و پروپرتی نام عکس رو به مقدار سلول نسبت بدهید
عکس ها را باید در اکسل قرار دهید و visible آن را غیر فعال کنید.و خانه ای که میخواهید در آن عکس قرار بگیرد را آدرس دهی میکنید و پهنا و ارتفاع عکس را متناسب با خانه مورد نظر با استفاده از پروپرتیهای Width Height به صورت اتوماتیک تنظیم میکنید.
اگر نیاز به فایل نمونه دارید اطلاع دهید تا آن را برای شما ایمیل کنم

سلام
لطف می کنید یک نمونه ارائه کنید؟!

~M*E*H*D*I~
2012/07/25, 10:57
سلام خدمت دوستان

فایل پیوست رو مشاهده کنید منظور همینه؟

kazem3570
2012/07/26, 08:06
خدمت استاد عزیز و گرامی با سلام و تشکر از مطلبی که ارائه نموده بودید
یه سئوال داشتم البته میدونم سطحش پایینه اما ...... میخواستم بدونم در فایلی که زحمتش رو کشیده بودید در شیت 2 و در سلول a2 یک منوی کرکره ای ایجاد میشه که من طریقه ساخت اون رو نمیدونم میشه دقیق طریقه ساختش رو بیان بفرمایید ممنون میشم :)

alisabet
2012/07/26, 09:42
خدمت استاد عزیز و گرامی با سلام و تشکر از مطلبی که ارائه نموده بودید
یه سئوال داشتم البته میدونم سطحش پایینه اما ...... میخواستم بدونم در فایلی که زحمتش رو کشیده بودید در شیت 2 و در سلول a2 یک منوی کرکره ای ایجاد میشه که من طریقه ساخت اون رو نمیدونم میشه دقیق طریقه ساختش رو بیان بفرمایید ممنون میشم :)

در اكسل 2010مسر زير را از راست بچپ طي كنيد مطلب دستگيرت ميشه

data- datavalidation-setting-vallidation orteria-allow-list
پس از انتخاب محدود مرجع سلول مورد نظر كومبو باكس ميشود

kazem3570
2012/07/26, 10:57
بسیار ممنون از راهنمایی شما استاد و دوست عزیز :):heart:

rezalhm
2012/08/21, 17:15
لطفا طریقه کد نویسی جهت برقراری ارتباط سلول با تصویر مورد نظر را شرح دهید ( کد ها را ذکر کنید )
ممنون

~M*E*H*D*I~
2012/08/22, 08:29
لطفا طریقه کد نویسی جهت برقراری ارتباط سلول با تصویر مورد نظر را شرح دهید ( کد ها را ذکر کنید )
ممنون

سلام
الان این تایپیک خطاب به من بود؟؟؟؟ من که کدی ننوشتم:-/

ghanieh
2013/02/12, 12:22
دوست عزیز،من از فایل ارسالی شما نتوانستم بفهمم چه کاری انجام دادید.من نیاز به یه همچین کاری دارم،اما نمیتونم بفهمم چه طوری آدرس دهی کنم که عکس رو برای من در گزارشم(مشابه sheet2 شما) بیاورد،در لیست مادرم چه جوری عکس باید وارد بشه که بشه جای دیگه استفاده کرد.فایلی که من دارم اطلاعات یه سری دانش آموز هست که می خواهم عکس آنها در گزارش با وارد کردن کد دانش آموزی آن ها بیاید.اما نتوانستم ارتباط کاری بین look up و این کار رو صحیح پیاده سازی کنم.حتی با عرض شرمندگی نمی دونم چه جوری باید متغیری از نوع picture ساخت و یا چه برنامه نویسی لازم دارد و در نهایت فایلی مثل شما داشت.