PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : err 1004 برای vlookup در کد vba

amiras
2015/06/08, 16:19
سلام. من برای فایل پیوست احتیاج به کمک دارم. لطفاً هر کدام از دوستان میتونن به من کمک کنن.
این کد ارور 1004 میده برای تابع vlookup.

amiras
2015/06/08, 16:58
اینم کدی که استفاده شده.
[Dim namepersina As String
Dim namefamily As String
Dim nameenglish As String
Dim namefamilyenglish As String
Dim idcode As String
Dim onvanpersian As String
Dim onvaneenglish As String
Dim codeshenasaei As String

UserForm1.Hide

Sheet3.Cells(5, 10) = UserForm1.TextBox1
Sheet3.Cells(5, 9) = UserForm1.TextBox2
namefamily = Application.Worksheets("sheet3").Cells(5, 10)
idcode = Application.Worksheets("sheet3").Cells(5, 9)

namepersian = Application.WorksheetFunction.VLookup(namefamily, Worksheets("sheet3").Range("b5:az10000"), 5, False)
Sheet4.Cells(13, 2) = namepersian

namefamilypersian = Application.WorksheetFunction.VLookup(namefamily, Worksheets("sheet3").Range("b2:az10000"), 6, False)
Sheet4.Cells(13, 2) = namefamily]

DOLFIN
2015/06/08, 17:31
دوست عزیز اگر توضیح می دادید که توی این فایل چه اتفاقی قراره بیافته بنظرم راحت تر بودید.
به هر حال کد شما مشکلی نداره فقط باید بدونید که این کد نیاز به یک userform داره که از textbox1 و textbox2 درست شده و برای اجرای کد هم شما باید داخل همون userform یک CommandButton ایجاد کنید و این کد رو اونجا کپی کنید تا اجرا بشه. ضمنا حتما می بایست textbox1 و textbox2 دارای مقدار باشه در غیر این صورت ارور میده.

amiras
2015/06/09, 09:35
مرسی. همه اینهایی که شما گفتید ساخته شده.فایل زیپ شده رو پیوست کردم.ولی باز هم ارور میده.

DOLFIN
2015/06/09, 10:34
سلام
فایل شما آماده شد اما در نظر داشته باشید که اینجور کد نویسی کلا دچار مشکل میشه چون صورت مناسبی نداره. بهتون پیشنهاد میکنم که یا از کد استفاده نکنید یا اگر استفاده کردید بدونید که دارید چیکار میکنید تا بعدا دچار مشکل نشید. ضمنا اگر سوال دیگه ای هم داشتید لطفا اول هدف از انجام کار رو توضیح بدید تا بعد درباره موارد عملی کار صحبت بشه.

amiras
2015/06/09, 11:43
این فرم برای صدور کارت استفاده میشه و از vlookup برای جستجوی سریع و پیدا کردن اسامی و صدور کارت میخوام استفاده کنم.
به نظر شما تابع یا کد دیگری هست که بتونه اینکار رو انجام بده؟