PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آدرس دهی تو در تو

borhan_3010
2015/06/24, 09:05
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اساتید بزرگوار

بنده یه فایل اکسل دارم که چند Sheet دارد به نام های 1 و 2 و 3 که در سلول A1 هرکدوم یک عدد هست به عنوان مثال به ترتیب 10 و 20 و 30
حالا یک Sheet دیگه دارم بنام Report که در سلول A1 اون میخوام اعداد 1 یا 2 یا 3 رو وارد کنم (نام همون Sheet ها) بره تو همون Sheet و از سلول A1 عدد متناظر اون رو برداره و بذاره تو سلول B1
نمونه اکسل رو ضمیمه کردم

توضیح اینکه سعی کردم از دستور Indirect*هم استفاده کنم ولی خطا داد.

Ali Parsaei
2015/06/24, 09:21
سلام،
نبايد با indirect خطا بدهد! حتما" اشتباهي داشته ايد، اين فرمول را در خانه b1 شيت ريپرت نوشته و به پايين درگ کنيد:

=indirect(a1&"!a1")

iranweld
2015/06/24, 09:37
با سلام
این دستورات نیز میتواند علاوه بر پاسخ مهندس پارسا جوابگوی شما باشد.

=indirect("'"&a1&"'!"&"a1")

=INDIRECT(CONCATENATE(A1;"!A1"))

borhan_3010
2015/06/24, 11:45
سلام،
نبايد با indirect خطا بدهد! حتما" اشتباهي داشته ايد، اين فرمول را در خانه b1 شيت ريپرت نوشته و به پايين درگ کنيد:

=indirect(a1&"!a1")

درود بر شما
ممنونم دوست عزیز همین جوابگو بود! :min18:
ظاهراً من از دستور به درستی استفاده نکردم

با سلام
این دستورات نیز میتواند علاوه بر پاسخ مهندس پارسا جوابگوی شما باشد.

=indirect("'"&a1&"'!"&"a1")

=INDIRECT(CONCATENATE(A1;"!A1"))

ممنونم این رو هم امتحان می*کنم

sabertb
2015/06/24, 12:28
اگر می خواید به نتیجه مناسب برسید سعی کنید اسم Sheet ها به انگلیسی نوشته شود و بدون فاصله اگر این نکات رو رعایت کنید خیلی ساده میشه کل اطلاعات Sheet ها را با نوشتن اسم اش در سلول مورد نظر فراخوانی کرد.

یک فایل ضمیمه براتون میزارم به بینید شاید کمک کنه .

تو این فایل چند صفحه با نام افراد موجوده که یه سری اطلاعات داخلش هست . در صفحه Report با انتخاب نام هر فرد گزارش مربوط به آن را فراخوانی می کند.
از دستور های indirect و Cell استفاده کردم برای آدرس دهی.