PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جستجو و ویرایش

ali.b
2015/06/27, 23:45
سلام دوستان
من ی فرم درست کردم و مشکلم اینجاست که هر کاری می کنم نمیتوم ی کمبو باکس درست از عنوان ها و یک زیر مجموعه از اونعا
یعنی مثلا از کمبو باکس نام رو انتخاب کردم کلیه داده های مربوط به ستون نام در بامس بعدی به نام موارد موضوع درج بشه
و از طرفی میخوام زمانی که داد ها جستجو شد وقتی روی داده مورد نظر کلیک کرد گزینه ویرایش فعال بشه و داده ها رو ویرایش کنه و بعدش ذخیره بشه
اینم فایل نمونه

mokaram
2015/06/28, 07:49
با سلام برای قسمت اول سوالتون از کد های زیر کمک بگیرید

Private Sub UserForm_Activate()
Dim c As Range
ComboBox1.Clear
For Each c In Sheet1.Range("a1:f1")
If c.Value <> "" Then
ComboBox1.AddItem c.Value
End If
Next c
End Sub

Private Sub ComboBox1_Change()
Dim b As Range, d As Range
ComboBox2.Clear
For Each b In Sheet1.Range("a1:f1")
If b.Value = ComboBox1.Text Then
For Each d In Sheet1.Range(b.Offset(1, 0), b.Offset(1000, 0))
If d.Value <> "" Then
ComboBox2.AddItem d.Value
End If
Next d
End If
Next b
End Sub

ali.b
2015/06/28, 08:51
سلام ممنون قسمت اول رو درست کردم و این کد هم کمکم کرد.
اما تو بخش ویرایش گیر افتادم نمیدونم از چه کدی استفاده کنم که وقتی رو گزینه خاصی کلیک کردم فعال شه و بتونم ویرایش کنم

mokaram
2015/06/28, 09:11
فقط یه سوال شما تو کجا می خواید ویرایش را انجام بدید ؟ تو فرم دیگه ای اطلاعات مورد نظر جهت ویرایش فراخونی میشن ؟ یا جور دیگه ای مد نظر دارید

اگه میشه بیشتر توضیح بدید

ali.b
2015/06/28, 09:29
ممنون دوست عزیز
تو فایل من دو تا فرم هست یکی مربوط به ثبت داده ها که در شیت یک ثبت میشه و با یک فرم دیگه که تو این پست گذاشتم میاد دادهایی که تو شیت 1 هست رو سرچ میکنه و تو لیست باکس نمایش میده میخوام وقتی گزینه مورد نظر رو از لیست انتخاب کرد گزینه ویرایش فعال بشه و بتونه داده های ویرایش کنه

mokaram
2015/06/28, 10:43
با توجه به کمبود وقت روی جستجو کار نکردم ظاهرا یه سری کد خودتون نوشتید ( این قسمت را با توجه به توانایی هایی که ازتون سراغ دارم به خودتون می سپرم البته نمونشم تو انجمن هست ) مابقی خواستتون را با کمی تغییر تو فایل پیوست آوردم با این توضیح که با دابل کلیک رو اطلاعات لیست باکس اون سطر فراخونی میشه و می تونید عمل ویرایش را انجام بدید

ali.b
2015/06/28, 12:09
ممنونم درست شد

اگه بخوام اون فریم رو جداگانه نشون بده چکار کنم؟
یعنی وقتی دوبار کلیک کردم اون فریم جدا بیاد و بعد از کلیک ویرایش فرم مخفی بشه

Ali Parsaei
2015/06/28, 13:48
ممنونم درست شد
اگه بخوام اون فریم رو جداگانه نشون بده چکار کنم؟
یعنی وقتی دوبار کلیک کردم اون فریم جدا بیاد و بعد از کلیک ویرایش فرم مخفی بشه
يا بايد دو تا فرم تشکيل بدهيد که به ترتيب باز و بسته شود و فريم را روي فرم دوم قرار دهيد، و يا بايد با visible اشياء داخل فرم و محل اشياء و سايز فرم کار کنيد مثل اين نمونه:

mokaram
2015/06/28, 14:12
برای اینکه تو فرم دیگه ای هم مشاهده کنید می تونید تو ایونت دابل کلیک لیست باکس کد زیر را بنویسید

UserForm1.TextBox1.Value = Me.ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 1)
UserForm1.TextBox2.Value = Me.ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 2)
UserForm1.TextBox3.Value = Me.ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 3)
UserForm1.TextBox4.Value = Me.ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 4)
UserForm1.TextBox5.Value = Me.ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 5)
UserForm1.TextBox6.Value = Me.ListBox1.List(ListBox1.ListIndex, 6)
UserForm1.Show