PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خالی شدن خودکار یک سلول

shahab47
2015/07/28, 01:17
سلام

توی فایل زیر یه برنامه است که به صورت پرسش و پاسخ باید طراحی بشه . مثلا توی ستون a5 یک سوالی میپرسه و توی ستون b5 از کاربر جواب میگیره

منتها مشکلی که هست اینه که وقتی کاربر میخواد شروع به کار با برنامه بکنه تمام گزینه ها از خونه a5 تا a8 سوالاشون میمونن که نباید اینطوری باشه و باید به نسبت سوال قبلی تغییر کنن

مثلا وقتی کاربر انتخاب میکنه آیا سقف از نوع قوسی است و به این سوال جواب میده خونه a8 با گزینه سطح بام لغزنده نیست پرشده من میخوام به یه شکلی خونه ها ریست بشن و کاربر بتونه از 0 به سوالات جواب بده

ممنون از توجهتون

DOLFIN
2015/07/28, 10:19
سلام دوست عزیز در فایل ضمیمه شده اطلاعاتی موجود نیست لطفا بررسی کنید.

shahab47
2015/07/28, 15:25
سلام دوست عزیز در فایل ضمیمه شده اطلاعاتی موجود نیست لطفا بررسی کنید.

مرسی که خبر دادید

تو همون پست اول اصلاحش کردم

sabertb
2015/07/28, 15:40
سلام

توی فایل زیر یه برنامه است که به صورت پرسش و پاسخ باید طراحی بشه . مثلا توی ستون a5 یک سوالی میپرسه و توی ستون b5 از کاربر جواب میگیره

منتها مشکلی که هست اینه که وقتی کاربر میخواد شروع به کار با برنامه بکنه تمام گزینه ها از خونه a5 تا a8 سوالاشون میمونن که نباید اینطوری باشه و باید به نسبت سوال قبلی تغییر کنن

مثلا وقتی کاربر انتخاب میکنه آیا سقف از نوع قوسی است و به این سوال جواب میده خونه a8 با گزینه سطح بام لغزنده نیست پرشده من میخوام به یه شکلی خونه ها ریست بشن و کاربر بتونه از 0 به سوالات جواب بده

ممنون از توجهتون

با if تو در تو میشه درستش کرد . ولی فکر میکنم شما بهتر هم میتونید از این فایلا درست کنید اگر سوالات رو جدا گانه در صفحه دیگه لیست کنید و key مناسب قرار بدید که بشه با شرط کردن خود بخود سوال های مناسب بپرسه به جای نوشتن سوالات در فرمول .

shahab47
2015/07/28, 17:20
با if تو در تو میشه درستش کرد . ولی فکر میکنم شما بهتر هم میتونید از این فایلا درست کنید اگر سوالات رو جدا گانه در صفحه دیگه لیست کنید و key مناسب قرار بدید که بشه با شرط کردن خود بخود سوال های مناسب بپرسه به جای نوشتن سوالات در فرمول .

ممنون صابر جان همین رو میخواستم

دلیل اینکه از if پی در پی هم استفاده میکنم فقط به خاطر اینه که راه دیگه ای رو بلد نیستم
اگر تو یوتیوب فیلمی از همین روشی که گفتید پیدا کردید و یا آموزشی میشناختید ممنون میشم لینک بدید ببینم چی هست
موفق باشید

misammisam
2015/07/28, 18:32
سلام
شما باید از vb استفاده کنید .
کد زیر رو داخل یه دکمه باید بنویسید .
اگر داخل " " در کد زیر هر عبارتی بنویسید میاد جای سلولهای مورد نظر شما میشینه و دیگه خالی نیستن .

Private Sub CommandButton1_Click()
Sheet1.Range("b5:b8").Value = ""
End Sub

shahab47
2015/07/28, 19:40
سلام
شما باید از vb استفاده کنید .
کد زیر رو داخل یه دکمه باید بنویسید .
اگر داخل " " در کد زیر هر عبارتی بنویسید میاد جای سلولهای مورد نظر شما میشینه و دیگه خالی نیستن .

Private Sub CommandButton1_Click()
Sheet1.Range("b5:b8").Value = ""
End Sub

مممنون دوست عزیز خیلی کار واسم راحت تر شد