PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع آوری اطلاعات چندین شیت اکسل در یک شیت

hamid_2411
2011/10/02, 18:29
با سلام

چطور می شه اطلاعات چند شیت اکسل رو با هم یکی کرد؟
یک فایل اکسل دارم شامل 315 شیت :huh: که ردیف اول همه (تیتر عنوان) یکی هست.

الف) سرچ کردم این رو پیدا کردم:

http://video.about.com/spreadsheets/Merge-Spreadsheets-in-Excel.htm

(با استفاده از دستور consolidate، انتخاب Sum و انتخاب محدوده مورد نظر و Add کردن هر بخش.)

اما دوتا مشکل داشت:
1) باید هر شیت تکی و به صورت دستی وارد می شد که برای 315 شیت هم وقتگیره و هم مهمتر ازون احتمال خطا بالاست.
2) فقط اطلاعات عددی رو نشون میده و اطلاعات متنی رو منتقل نمی کنه.

ب) سعی کردم منتقل کنم توی اکسس و اونجا یکی کنم اما انجام مراحلش از کپی و پیست دستی هم بیشتر طول میکشه.

آیا راهی هست که بشه مثلا با نوشتن فرمول، استفاده از دستور و ... به طور اتوماتیک اطلاعات تمامی شیت ها خونده بشه و یک جا بیاد؟ حالا اکسس از اکسل بخونه و یا توی یه فایل یا شیت جدید اکسل.

با تشکر

~M*E*H*D*I~
2011/10/19, 18:25
سلام

اگه امکان داره بیشتر توضیح بده موارد زیر تو توضیحاتت کمه:
1- نوع data در هر شیت چیه ؟عدد؟متن؟یا هر2؟
2-در شیت نهایی به دنبال چی هستی داده ها باهم جمع بشن؟merge بشن؟
3-آیا امکان داره بعضی از شیت ها اطلاعات کاملا یکسان داشته باشن که بشه حذف کرد؟
سوالات بالا رو جواب بده شاید بشه کاری کرد

mmahdih
2014/06/14, 11:18
سلام
وقت بخیر
من همچین مشکلی دارم که البته برا من همه عدده
چطور میشه این موارد رو از همه شیت ها جمع آوری کرد ؟؟

mmahdih
2014/06/14, 11:34
چند تا شیت مختلف دارم که اطلاعات تشکیل دهنده کالاهاست
که بعضی مواد اولیه مشترک دارن
حالا میخوام تو یک شیت کلیه اون اطلاعات رو جمع آوری کنه و تو یک شیت خلاصه بدونم در کل کالا ها از چه مقدار مواد استفاده شده

Ali Parsaei
2014/06/14, 12:33
چند تا شیت مختلف دارم که اطلاعات تشکیل دهنده کالاهاست
که بعضی مواد اولیه مشترک دارن
حالا میخوام تو یک شیت کلیه اون اطلاعات رو جمع آوری کنه و تو یک شیت خلاصه بدونم در کل کالا ها از چه مقدار مواد استفاده شده
سلام،
بستگي به ساختار فايلتان دارد، نمونه فايل مي توانيد بگذاريد؟

mmahdih
2014/06/14, 16:55
سلام
نمونه فایل پیوست است

Ali Parsaei
2014/06/14, 20:10
سلام
نمونه فایل پیوست است
اگر مقدار مصرف يک ماده اوليه براي محصول x در صفحه مربوط به محصول x فرضا" در خانه d7 درج شود، و مقدار مصرف همان ماده اوليه براي محصول y در صفحه مربوط به محصول y هم در همان خانه d7 باشد و به همين طريق الي آخر، شما با فرمول زير مي توانيد جمع خانه هاي d7 تمام شيت ها را حساب کنيد: (اين فرمول براي فايل فرضي شما است، ولي براي فايل اصلي در فرمول ابتدا اسم اولين شيت و سپس اسم آخرين شيت را بنويسيد):

=sum('715297:701003'!d7)
ولي راستش درست متوجه نشدم، شايد شما فقط درصد استفاده هر ماده اوليه را در صفحه ها داريد و تعداد توليد را در شيت آخر مي خواهيد بنويسيد!
و بعد مي خواهيد تعداد را برود در درصد ماده اوليه در صفحه مربوطه ضرب کند.
اگر اين طور باشد يک مقدار کار طولاني تر مي شود، بايد با فرمولهاي vlookup يا hlookup و کمک گرفتن از کد محصول کار را پيش برد.
به هر حال اگر مشکل حل نشد يک کم توضيح دهيد تا بهتر بتوانيم راهنماييتان کنيم.
البته فرض را بر اين گرفتم که اصل فايل را نمي خواهيد دست بزنيد، وگرنه اصلا" مي شد يک فايل با ساختار مناسب تر طراحي کرد.

mostafap4
2014/06/14, 22:47
سلام
دوست عزیز منم همچین مشکلی داشتم و توی یک صفحه اصلی با استفاده از فرمول indirect مشکلم برطرف شد و توی صفحه اصلیم یک خلاصه اطلاعات از همه شیت هام دارم

mmahdih
2014/06/15, 08:41
سلام
دوست عزیز منم همچین مشکلی داشتم و توی یک صفحه اصلی با استفاده از فرمول indirect مشکلم برطرف شد و توی صفحه اصلیم یک خلاصه اطلاعات از همه شیت هام دارم

سلام
آقا مصطفی عزیز میفرمائید چطوری ؟؟

mmahdih
2014/06/15, 08:45
اگر مقدار مصرف يک ماده اوليه براي محصول x در صفحه مربوط به محصول x فرضا" در خانه d7 درج شود، و مقدار مصرف همان ماده اوليه براي محصول y در صفحه مربوط به محصول y هم در همان خانه d7 باشد و به همين طريق الي آخر، شما با فرمول زير مي توانيد جمع خانه هاي d7 تمام شيت ها را حساب کنيد: (اين فرمول براي فايل فرضي شما است، ولي براي فايل اصلي در فرمول ابتدا اسم اولين شيت و سپس اسم آخرين شيت را بنويسيد):

=sum('715297:701003'!d7)
ولي راستش درست متوجه نشدم، شايد شما فقط درصد استفاده هر ماده اوليه را در صفحه ها داريد و تعداد توليد را در شيت آخر مي خواهيد بنويسيد!
و بعد مي خواهيد تعداد را برود در درصد ماده اوليه در صفحه مربوطه ضرب کند.
اگر اين طور باشد يک مقدار کار طولاني تر مي شود، بايد با فرمولهاي vlookup يا hlookup و کمک گرفتن از کد محصول کار را پيش برد.
به هر حال اگر مشکل حل نشد يک کم توضيح دهيد تا بهتر بتوانيم راهنماييتان کنيم.
البته فرض را بر اين گرفتم که اصل فايل را نمي خواهيد دست بزنيد، وگرنه اصلا" مي شد يک فايل با ساختار مناسب تر طراحي کرد.

سلام آقای پارسا
مواردی که من تو هر شیت دارم و مواد تشکیل دهنده هر کالا هست با هم فرق میکنه
ترکیبات اولیه کالاها در بعضی موارد اشتراک دارند و مواد یک کالا از لحاظ تعداد در ترکیب در بعضی موارد با کالای دیگر متفاوت است
حال میخوام در یک شیت بتونم با درج لیست مواد اولیه میزان مصرفی برای هر کالای ساخته شده رو که برا اساس وزنی هست از شیت های کالاها جمع آوری نموده و در شیت مادر که همان جمع آوری کل اطلاعات کالاها از بقیه شیت ها هست رو داشته باشم

Ali Parsaei
2014/06/15, 15:59
يک فايل تقريبا" با ساختار فايل شما ضميمه کردم، راجع به فرمولش سوال داشتيد لينک زير را مطالعه کنيد:
نمایش محتوای یک شیت در شیت دیگر (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=3748)
البته براي نام و کد کالا مي توانيد يک جدول تشکيل داده و داده ها را با ديتا وليديشن و VLOOKUP فراخواني کنيد، ولي من براي اينکه زياد فايل شلوغ نشود اين کار را نکردم

mostafap4
2014/06/15, 22:07
دقیقاً آقای پارسا زحمت کشیدند و یک مثال خوب گذاشتند.

mmahdih
2014/06/17, 11:52
يک فايل تقريبا" با ساختار فايل شما ضميمه کردم، راجع به فرمولش سوال داشتيد لينک زير را مطالعه کنيد:
نمایش محتوای یک شیت در شیت دیگر (http://forum.exceliran.com/showthread.php?t=3748)
البته براي نام و کد کالا مي توانيد يک جدول تشکيل داده و داده ها را با ديتا وليديشن و VLOOKUP فراخواني کنيد، ولي من براي اينکه زياد فايل شلوغ نشود اين کار را نکردم

ممنونم

لطف فرمودید

با توجه به اینکه ردیف های من از یک شیت به شیت دیگه محصولاتش فرق میکنه بازم از همین فرمول میشه استفاده کرد ؟؟